Судове рішення #11019291

Справа №2-471                                                                                                                                                                                                                      2010р

 

                                                                                                                                       

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

   30 серпня 2010 року     Франківський  районний  суд  м. Львова  

       

       в складі головуючої  -  судді        Ільчишин Н.В

                      при  секретарі        Мартинюк Н.В., Пивоварчук О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові

цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до департаменту економічної політики ЛМР, Львівської міської ради, Управління комунальної власності ЛМР, виконавчого комітету ЛМР, відділу приватизації державного житлового фонду Франківського району, з участю третіх осіб Житлово-будівельного кооперативу «Фенікс», Заводу Телеграфної апаратури про визнання права власності,

у с т а н о в и в:

       Позивачка звернулась в суд з позовом до відповідачів про визнання права власності.  В обгрунтування своїх вимог зазначила, що в 1995 році було створено кооператив «Фенікс» і вона була прийнятий до членів цього кооперативу. За рішенням загальних зборів членів житлово-будівельного кооперативу, затвердженим виконавчим комітетом районної ради, їй була надана квартира АДРЕСА_1. Було зведено лише стіни, а всі внутрішні роботи члени кооперативу проводили за власні кошти. Крім того нею було внесено пайовий внесок в сумі 28713 грн. 00 коп., що підтверджується довідкою кооперативу. Позивач звернувся у відділ приватизації Франківської райадміністрації з заявою про видачу свідоцтва про право власності на квартиру, однак їй було відмовлено у зв»язку з відсутністю у неї ордеру на вселення, а тому вирішила звернутись в суд.  

 

   В судовому засіданні позивачка позов підтримала, пояснення дала аналогічні фабулі позовної заяви, просить позов задоволити та визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1, оскільки вона є членом кооперативу, повністю сплатила пайові внески.

   В судовому засіданні представник відповідача Львівської міської ради, департаменту економічної політики Львівської міської ради, управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської та  виконавчого комітету Львівської міської ради, позов заперечили, просять в задоволенні такого відмовити, з підстав зазначених в письмових запереченнях, долучених до матеріалів справи.

   Відповідач відділ приватизації державного житлового фонду Франківського району в судове засідання не з»явився, хоча був повідомлений про день та час розгляду справи,   причини неявки суд не повідомив, тому справу вирішено у його відсутності на підставі ст.169 ЦПК України.

         Третя  особи по справі Житлово-будівельний кооператив «Фенікс» в судовому засіданні позов підтримав. Пояснив, що ОСОБА_1 пайові внески по квартирі сплатила, а отже і набула право власності на квартиру по АДРЕСА_1. Просить позов задоволити.

    Третя особа Завод телеграфної апаратури в судове засідання  не з’явився і оскільки суд не має відомостей про причину його неявки, справу вирішено у його відсутності, на підставі ст.169 ЦПК України, на підставі наявних у ній даних та доказів.

 

       Заслухавши пояснення сторін, з’ясувавши дійсні обставини справи, права та обов’язки сторін, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

       Відповідно до ст. 384 ЦК України будинок, споруджений або придбаний житлово-будівельним кооперативом є його власністю. У разі викупу квартири член житлово-будівельного кооперативу стає її власником.

       В судовому засіданні встановлено, що згідно рішення виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів №148 від 06.04.1995 року створено житлово-будівельний кооператив «Фенікс»  і закріплено за ним відповідно до рішення виконкому Львівської міської ради  №24 від 28.01.1988 року житловий будинок по вул.Тургєнєва / список громадян, що бажають стати членами житлово-будівельного кооперативу «Фенікс»/ додається та зареєстровано статут Житлово-будівельного кооперативу «Фенікс», прийнятий на загальних зборах членів кооперативу. (а.с.11) Згідно списку членів житлово-будівельного кооперативу «Фенікс» на 44 квартири (житловий будинок по вул.Тургєнєва)- ОСОБА_1 перебуває на кооперативному квартирному обліку з 1993 року та претендує на 2-ох кімнатну квартиру. (а.с.11-12)

       Згідно акту від 14.05.1997р. передано незавершене будівницто 44-х квартирного житлового будинку по вул.Тургєнєва з балансу ВАТ ЗТА на баланс ЖБК «Фенікс». (а.с.64)

   

       Згідно технічного паспорту від 15.11.2005 року, квартира АДРЕСА_1 належить ОСОБА_1 та складається з 80.8 кв.м. загальної площі, вартість квартири 28713 грн. Згідно витягу з протоколу загальних зборів членів кооперативу ЖБК «Фенікс» №11 від 03.02.2008р. вирішили задоволити заяву ОСОБА_3 про вихід з членів ЖБК «Фенікс» та передачі пайового внеска на дружину ОСОБА_1 та прийняття її в члени ЖБК «Фенікс». Дане рішення не суперечить статуту ЖБК «Фенікс», а саме п.30 Член ЖБК має право із згоди загальних зборів членів кооперативу передати свій пай будь кому з постійно проживаючих спільно з ним членів сім»ї, які досягли 18-ти літнього віку. Згідно довідки виданої головою кооперативу Я.Нояровським від 16.07.2008року свідчить про те, що член кооперативу ОСОБА_1 повністю внесла свій пайовий внесок за вказану квартиру, сума паєнагромадження складає 28713,00грн. (а.с.9)

        Покликання відповідача про те, що в позові слід відмовити через те, що при вступі в кооператив позивач писав зобов»язання про здачу приміщень гуртожитку підприємства не може служити підставою для відмови у позові, оскільки в даному випадку є спір про визнання права власності, а не виселення з гуртожитку. (а.с.24)

        Постановою Пленуму Верховного суду «Про практику застосування судами законодавста про житлово-будівельні кооперативи» зазначено, що ст.15 Закону України «Про власність» член ЖБК, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, надану йому в користування, набуває права власності на квартиру і вправі розпоряджатись нею на свій розсуд – продавати, заповідати, обмінювати, в тому числі на інше жиле приміщення у будинку державного або громадського житлового фонду чи іншого ЖБК, на жилий будинок (частину будинку), що належить громдянину на праві власності і вчиняти відносно неї інші угоди, що не заборонні законом. Виходячи з цього, особа, якій відчужена членом ЖБК квартира, має переважне право на вступ до цього кооперативу.

      Відповідно до ст.41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

      Також відповідно до ст.392 Цивільного кодексу України власник майна може пред»явити позов про визнання права власності, якщо це право не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, що посвідчує його право власності.

      В судовому засіданні також встановлено, що позивачка є членом житлового кооперативу «Фенікс», повністю сплатила пайові внески, прав чи інтересів інших осіб не порушує, а тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими.

 

       Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 є підставним та його слід задовольнити .

   Керуючись ст.ст. 10,11,209,210,212,213,214,215 ЦПК України, ст.16,22, 384, 392 ЦК України, ст.41 Конституції України суд

 

в и р і ш и в :

          Позов задовольнити.

     Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через суд першої  інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення  заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційну скаргу, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

       

     Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація