Справа № 2-10671
2010 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2010 року Московський районний суд м. Харкова у складі головуючого – судді Майстренко О.М., за участю секретаря Войтовій О.Г. розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради, 3-тя особа: Третя Харківська державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності, суд
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом та просять встановити факт родинних відносин, що вона ОСОБА_1 є двоюрідною онукою ОСОБА_2 яку оголошено померлою рішенням суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 року, визнати її спадкоємцем п'ятої черги за законом після померлої ОСОБА_2 та визнати за право власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом.
В обгрунтування позовних вимог посилається на те, що вона підтримувала родинні стосунки та спільно проживала зі своєю бабусею ОСОБА_2. ОСОБА_2. двоюрідною сестрою бабусі позивачки - ОСОБА_3, вони підтримували родинні стосунки. ОСОБА_2. в той час знаходилась на пенсії, була самотньою, своєї сім'ї не мала, за її згодою онука переїхала до неї в АДРЕСА_1
Рішенням Московського районного суду м. Харкова від ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, що мешкала в АДРЕСА_1 оголошена померлою. Належна ОСОБА_2 квартира є кооперативною. Пай на квартиру виплачений але право власності належним чином у міському БТІ не зареєстровано. Отримати свідоцтво про право власності в органах місцевої влади та самоврядування і належним чином зареєструвати право власності позивачка не має можливості у зв’язку з тим, що квартира належить ОСОБА_2. яка оголошена судом померлою, у зв’язку з чим вона вимушена звернутися до суду з даним позовом.
Відповідач: Харківська міська рада проти позову не заперечує, просить справу розглядати за відсутністю їхнього представника за матеріалами справи.
3-тя особа: Третя Харківська державна нотаріальна контора також проти позову не заперечує, просить справу розглядати за відсутністю їхнього представника за матеріалами справи.
Суд, вислухав позивачку, свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 дослідив матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Як було встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 є двоюрідною сестрою бабусі позивачки - ОСОБА_3.
ОСОБА_2. знаходилась на пенсії, була самотньою, своєї сім'ї не мала, та за її згодою онука – ОСОБА_1 переїхала до неї в м. Харків за адресою: АДРЕСА_1 для сумісного проживання однією родиною. Вони підтримували родинні стосунки та спільно проживали за вказаною адресою.
Згідно довідки КП «Харківське міське БТІ» № 23-24196 від 06.07.2010 року право власності на вказану квартиру не зареєстровано.
Належна ОСОБА_2 квартира є кооперативною.
Згідно довідки ЖК «Комунальник-1» № 233 від 05.07.2010 року за квартиру АДРЕСА_1 внесено пайовий внесок в сумі 3167 руб. В серпні 1982 року ОСОБА_2, пай за вказану квартиру виплачено у повному обсязі, володарем спірної квартири є ОСОБА_2.
Рішенням Московського районного суду м. Харкова від ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, що мешкала в АДРЕСА_1 оголошена померлою.
У зв'язку з відсутністю державної реєстрації права власності на квартиру позивачка не має можливості оформити право на спадщину у встановленому законом порядку.
Фактично вона володіє та користується даною квартирою і маю право на спадщину після померлої ОСОБА_2.
Згідно ст. 234 ч.2 п.5 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, та справи про належність правовстановлюючих документів, якщо від встановлення цих факті залежить, виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб.
Згідно п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт
Згідно ч.І ст. 1265 ЦК України, позивачка є спадкоємицею п'ятої черги, за законом. ОСОБА_2. є двоюрідною бабусею позивачки. Її матиОСОБА_5, 1960 р. народження, ОСОБА_3 1929 року народження є двоюрідною сестрою ОСОБА_2. Документи що підтверджують споріднення були втрачені під час Великої вітчизняної війни. Архівні записи не збереглися.
Згідно п.1ч.1 ст. 549 ЦК України спадкоємець визнається таким, що прийняв спадщину, якщо він фактично вступив до управління або володіння спадковим майном на протязі шести місяців від дня відкриття спадщини.
Таким чином, судом по справі встановлено, що позивачка є двоюрідною внучкою ОСОБА_2 та спадкоємцем п'ятої черги за законом після померлої, а тому суд визнає за нею право власності на вказану квартиру в порядку спадкування за законом.
Керуючись ст.ст. 524, 529, 549 ЦК України у ред.. 1963 року, ст.ст. 256, 11, 60, 213, 215, 224-226 ЦПК України, суд –
ВИРІШВ:
Позов задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, що ОСОБА_1 є двоюрідною внучкою ОСОБА_2 померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1. в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня оголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя :