Справа №2 – 682/2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 вересня 2010 року м. Галич
Галицький районний суд Івано – Франківської області в складі:
головуючого судді Клюби В. В.
секретаря Целюпи А. Б.
з участю: позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Галичі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення збитків, -
установив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом і просить стягнути з ОСОБА_2 у його користь 29 949 гривень матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо транспортної пригоди, а також судові витрати по судового збору та витрат з інформаційно – технічного забезпечення розгляду цивільних справ.
Позивач посилається на ті обставини, що 17 лютого 2010 року близько 07 години 50 хвилин на ділянці автодороги «Мукачеве – Львів» під час вибору в установлених межах безпечної швидкості, відповідач не урахував дорожню обстановку, в результаті чого автомобіль відповідача занесло на ліву сторону, де він зіткнувся із його автомобілем марки Мерседес, реєстраційний номер НОМЕР_2., чим порушив п. 12.1 Правил дорожнього руху України. Внаслідок цього автомобіль позивача марки «Мерседес» реєстраційний номер НОМЕР_2 отримав технічні пошкодження. Постановою суду ОСОБА_2 визнано винним і притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вартість ремонту автомобіля становить 28 549 гривень. Також ним понесені витрати по оплаті послуг евакуатора в сумі 800 гривень, оплаті за проведення експертного автотоварознавчого дослідження в сумі 600 гривень.
Відповідач подав заперечення проти позову з посиланням на ті обставини, що експертом завищено об’єм виконаних робіт шляхом врахування ремонтних робіт, яких вимагав транспортний засіб з врахуванням часу експлуатації, а не в результаті дорожньо – транспортної пригоди. Пошкодження задньої панелі, кришки багажника, заднього правового крила мають інше, не пов’язане із дорожньо – транспортною пригодою, походження. Тобто вартість ремонтних робіт є значно завищеною.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві і пояснив, що в результаті дорожньо – транспортної пригоди був пошкоджений автомобіль, проте відповідач відмовився в добровільному порядку відшкодувати заподіяну шкоду у зазначеному розмірі, а також покрити інші витрати. Просить задовольнити позовні вимоги повністю з викладених у позовній заяві підстав, а також стягнути понесені ним судові витрати.
Відповідач позов визнав частково і пояснив, що дійсно дорожньо – транспортна пригода сталася з його вини тому погоджується відшкодувати заподіяну матеріальну шкоду, проте у меншому розмірі, ніж зазначив позивач. У висновку експерта зазначено, що ремонту і заміні підлягають також і ті елементи конструкції автомобіля, які не були пошкоджені в наслідок вказаної дорожньо – транспортної пригоди. Крім цього експертом було завищено вартість ремонтних робіт. Тому вважає, що сума заподіяної шкоди становить 16 000 гривень, які погоджується сплатити позивачу.
Заслухавши в судовому засіданні доводи сторін та дослідивши представлені на обґрунтування позовних вимог докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Судом встановлено, що 17 лютого 2010 року близько 07 години 50 хвилин на ділянці автодороги «Мукачеве – Львів» під час вибору в установлених межах безпечної швидкості, позивач, керуючи належним йому автомобілем марки «Нива Шевроле», реєстраційний номер НОМЕР_1, не урахував дорожню обстановку, в результаті чого автомобіль відповідача занесло на ліву сторону, де він зіткнувся із його автомобілем марки Мерседес, реєстраційний номер НОМЕР_2., чим порушив п. 12.1 Правил дорожнього руху України. Внаслідок цього автомобіль позивача марки «Мерседес» реєстраційний номер НОМЕР_2 отримав технічні пошкодження. Постановою суду ОСОБА_2 визнано винним і притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вартість ремонту автомобіля і відповідно заподіяної матеріальної шкоди становить 28 549 гривень.
Наведені факти підтверджуються в судовому засіданні: поясненням сторін; Висновком спеціаліста №070 експертного автотоварознавчого дослідження 03 березня 2010 року; Протоколом огляду транспортного засобу; матеріалами справи про адміністративне правопорушення №3 – 277/10 і зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення від 17 лютого 2010 року; Додатком до протоколу про адміністративне правопорушення – Схема наслідків дорожньо – транспортної пригоди; копіями свідоцтв про реєстрації транспортних засобів та постановою судді від 15 березня 2010 року.
Досліджені по справі докази підтверджують факт невиконання відповідачем вимог п. 12.1 Правил дорожнього руху України і відповідно його вини у вказаній дорожньо – транспортній пригоді.
Тобто відповідач зобов'язаний відповідно до ст. ст. 1166, 1187 ЦК України відшкодувати заподіяну з його вини матеріальну шкоду і зокрема шкоду, заподіяну пошкодженням автомобіля в сумі 28 549 гривень в межах заявлених вимог у цій частині, як власник транспортного засобу, використання якого створює підвищену небезпеку.
Також в зв'язку із дорожньо – транспортною пригодою позивачу заподіяно матеріальну шкоду, яка пов'язана із його витратами на оплату послуг евакуатора в сумі 800 гривень і підтверджується актом виконаних робіт №251 від 02 березня 2010 року та квитанцією №07489 від 17 травня 2010 року.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказуванню, зокрема підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін виникає спір.
При цьому суд вважає доводи відповідача щодо завищеного розміру заподіяної матеріальної шкоди безпідставними, оскільки ним на обґрунтування своїх доводів не представлено суду належних і допустимих доказів, які крім цього спростовували б висновки експертизи.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача в користь позивача слід стягнути судові витрати, зокрема: сплачений судовий збір пропорційно до задоволеної частини позовних вимог в сумі 293 гривні 49 коп. та 120 гривень витрат з інформаційно - технічного забезпечення судового процесу.
Витрати позивача на оплату проведення експертного автотоварознавчого дослідження в сумі 600 гривень підтверджуються квитанцією №008882 від 25 лютого 2010 року, тому підлягають стягненню з відповідача.
На підставі вищевикладеного, ст. ст. 1166, 1187, 1191, 1192 ЦК України, ст. ст. 88, 209, 213 – 215, 223 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 29 349 гривень заподіяної шкоди.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 293 гривні 49 коп. сплаченого судового збору, 120 гривень сплачених витрат з інформаційно – технічного забезпечення розгляду цивільних справ та 600 гривень, витрачених на оплату автотоварознавчого дослідження.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Івано – Франківської області протягом десяти днів з часу проголошення рішення через Галицький районний суд.
Головуючий:
- Номер: 2/1312/11
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-682
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Клюба Василь Васильович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.07.2011
- Дата етапу: 08.08.2011