Справа № 2-7970 /10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2010 року Московський районний суд м. Харкова в складі: головуючого судді – Майстренко О.М.
При секретарі – Войтовій О.Г.
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади м.Харкова , третя особа Харківська державна нотаріальна контора №3, про надання додаткового строку для прийняття спадщини, суд –
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить надати додатковий строк на прийняття спадщини після смерті чоловіка ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1
Позивачка в обґрунтування своїх позовних вимог зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік – ОСОБА_2. Після його смерті, вона була в подавленому стані, оскільки чоловік помер раптово та її діти відвезли її відпочити до пос. Комсомольского Зміївського району Харківської області.
Повернувшись до м.Харківа, позивачка у строк відповідно до ст. 1261 ЦК України звернулася до державного нотаріуса з метою прийняття спадщини. Однак, оформити спадщину у нотаріуса не змогла, оскільки її син на цей час здав паспорт на обмін до ВГІРФО.
Коли сином був отриман паспорт та вони знов звернулися до нотконтори, нотаріус відмовила у оформленні спадщини, у зв»язку з тим, що в свідоцтві про народження її дитини зазначен не померлий чоловік, а ОСОБА_3 та він не має право на спадщину.
13 січня 2010 р. вона з»явилась до нотконтори, однак з»ясувала , що 11 січня 2010 року сплив строк прийняття спадщини.
З цієї причини нею не було подано заяву до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила суд визначити їй три місяці додатковий строк для прийняття спадщини після померлого чоловіка ОСОБА_2 , який мешкав у АДРЕСА_1.
Представник третьої особи, 3 Харківської державної нотаріальної контори у судове засідання не з’явився, про день та час розгляду справи повідомлен належним чином. Суд розглянув справу за їх відсутністю.
Суд, вислухав пояснення сторін, дослідив надані суду докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 на праві приватної власності, згідно договору купівлі-продажу від 27.01.2001 року належить квартира АДРЕСА_1
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть № НОМЕР_1 виданого відділом реєстрації актів цивільного стану по м.Харкову 13.07.2009р.
Після смерті ОСОБА_2 з заявами про прийняття спадщини або відмову від спадщини ніхто не звертався, спадкова справа не заводилася, свідоцтво про право на спадщину не видавалося.
Відповідно до ч.2 ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив.
Відповідно до ст.. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Судом встановлено, що у встановлений законом шестимісячний строк спадкоємець за законом ОСОБА_1 не прийняла спадщину. Зазначені позивачкою причини суд визнає поважними.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 1220, 1221, 1261, 1268, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 212-215 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини за законом, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 строком на три місяця.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Суддя Майстренко О.М.