Цивільне судочинство
позовне провадження
категорія – спори про спадкове право –36.
Справа № 2-386/10
Рішення
іменем України
22 вересня 2010 року м. Любомль.
Любомльський районний суд Волинської області в складі:
головуючого – судді Дороша П.І.,
при секретареві Федчишин Г.В.,
з участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Столинсько-Смолярської сільської ради Любомльського району Волинської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,--
встановив:
У суд з позовною заявою звернувся ОСОБА_1, який просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини.
Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Столинські Смоляри Любомльського району помер його батько ОСОБА_2. По смерті спадкодавця залишилось майно, спадкоємцем якого за заповітом є позивач. Строк прийняття спадщини пропустив через те, що не знав про існування розпорядження ОСОБА_2 У зв’язку з наведеним просить позов задовольнити.
В судовому засіданні позивач вимоги позову підтримав, посилаючись на викладені обставини.
Столинсько-Смолярська сільська рада Любомльського району у своєму повідомленні № 153/2.13 від 21 вересня 2010 року позов визнала, розгляд справи просить проводити у відсутності їх представника.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведені попереднього судового засідання.
Відповідно до вимог частини 4 статті 130 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК) при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку статті 174 цього ж Кодексу.
Згідно з частиною 4 статті 174 ЦПК у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Оскільки викладені у позовній заяві обставини, на які позивач покладається в обґрунтування своїх вимог, сторонами фактично визнаються, то на підставі частини 1 статті 61 ЦПК суд визнає їх доведеними.
Частиною 1 статті 1269 Цивільного кодексу України (далі – ЦК) передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до частини 1 статті 1270 ЦК для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно частини 3 статті 1272 ЦК за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 61, 130, 174, 209, 212, 214, 215, ЦПК України, на підставі ст. ст. 1269, 1270, 1272 ЦК України, --
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 два місяці додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась по смерті ОСОБА_2.
Додатковий строк для прийняття спадщини рахувати з моменту набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення оскаржуваного судового рішення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: суддя П.І. Дорош
- Номер: 2-386/10
- Опис: про визнання протиправною бездіяльність УПФУ та зобов'язання здійснити нарахування та виплату доплати до пенсії як дитині війни
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-386/10
- Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Дорош Петро Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.06.2010
- Дата етапу: 29.06.2010