Cправа № 2-о-56/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 липня 2010 року м.Кузнецовськ
Кузнецовський міський суд Рівненської області під головуванням
судді Демчини Т.Ю.
при секретарі Мельникович О.М.,
з участю заявника ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_4 про встановлення факту, що має юридичне значення, -
в с т а н о в и в :
Заявник звернулась до Кузнецовського міського суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме – що вона, ОСОБА_3 проживала в м.Кузнецовськ Рівненської області в період часу з 01 липня 1990 року по 30 серпня 1992 року. Встановлення факту проживання у цей час у зоні посиленого радіологічного контролю їй необхідно для підтвердження права на скорочений пенсійний вік відповідно до Закону України ?ро статус і соціальний захист осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_3 повністю підтримала вимоги поданої заяви, зазначивши, що вона з проживала в м.Кузнецовську Рівненської області, де з 11 березня 1985 року по 02 червня 1988 року і працювала, а з липня 1989 року виїхала працювати за кордон. У лютому 1990 року в НДР вона народила сина, і по досягненні ним тримісячного віку вибула в м.Кузнецовськ у відпустку по догляду за ним, де проживала по 30.08.92 р., після чого повернулась на роботу в НДР. У період з 01.07.90 р. по 30.08.92 р. вона була зареєстрована в м.Кузнецовську, однак коли в грудні 2009 року звернулась до УПФ м.Кузнецовська за оформленням пенсії за пільговим віком, спеціалістами УПФ м.Кузнецовська їй було відмовлено в оформленні пільгової пенсії, так як дані щодо місця її проживання протягом часу з 01.07.90 р. по 30.08.92 р. не відповідають даним її трудової книжки щодо місця роботи.
Представник заінтересованої особи – управління Пенсійного фонду в м.Кузнецовську Требик В.Б. в судове засідання не з’явився, подавши заяву про розгляд справи у його відсутності, а також письмові заперечення, які обґрунтовував тим, що відповідно до ст.15 Закону України ?ро статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, підставою для визначення статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи, які проживають або працюють на забруднених територіях, є довідка про період проживання, роботи на цих територіях, яка у заявниці за період, зазначений у заяві про встановлення факту, відсутня.
Заслухавши пояснення заявниці, покази свідків, дослідивши письмові докази та оцінивши їх у сукупності, суд прийшов до висновку, що вимоги ОСОБА_3 про встановлення факту, що має юридичне значення, підлягають задоволенню.
Підставами для такого висновку суду стало наступне.
Дослідженням трудової книжки заявниці серії НОМЕР_1 від 01.10.76 р. встановлено, що з 22.06.88 р. по 30.09.92 р. ОСОБА_3 працювала у військових частинах м.Потстдам Німецької Демократичної республіки.
Свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2, виданим 10.04.90 р. бюро реєстрації актів цивільного стану при 89 військовій комендатурі ДСБН (м.Потстдам, НДР) підтверджується, що ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 р. в м.Потстдам (НДР) народила сина ОСОБА_7.
Довідкою ЖЕД-4 № 684 від 19.11.09 р. підтверджується, що ОСОБА_3 була зареєстрована та проживала в м.Кузнецовську Рівненської області по АДРЕСА_1, з 08.07.86 р. по 20.05.97 р.
Факт проживання заявниці з малолітнім сином в м.Кузнецовську Рівненської області у відшукуваний період підтверджується записами медичної книжки СМСЧ № 3 м.Кузнецовська, педіатром якої здійснювався патронажний нагляд за новонародженим ОСОБА_7
Факт проживання ОСОБА_3 в м.Кузнецовську Рівненської області у період з 01.07.90 р. по 30.08.92 р. підтвердили допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_8 та ОСОБА_9
Будь-яких даних, які б спростовували факт проживання ОСОБА_3 у період з 01 липня 1990 року по 30 серпня 1992 року в м.Кузнецовську Рівненської області, судом не встановлено.
Відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні встановлений законодавством строк, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій. Таким чином, факт, який бажає встановити ОСОБА_3, є таким, що має юридичне значення.
Суд не приймає до уваги заперечення представника заінтересованої особи, так як передбачена ст.15 Закону України ?ро статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” довідка про період проживання на відповідних територіях, яка є підставою для визначення статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи та надання встановлених законодавством пільг, у заявниці наявна.
Відповідно до ч.2 ст.256 ЦПК України, інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення, можуть бути встановлені у судовому порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4, 88, 209, 212-215, 256-259 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в:
Вимоги ОСОБА_3 задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_4 постійно проживала в м.Кузнецовську Рівненської області у період часу з 01 липня 1990 року по 30 серпня 1992 року.
На рішення суду може бути подана апеляція.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження рішення та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду Рівненської області через Кузнецовський міський суд.
Головуючий: