Справа №22-ц-1161/06 Суддя першої інстанції Мачула О.М.
Категорія 39 Суддя-доповідач апеляційного суду Козаченко В.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2006 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:
головуючого Козаченка В.І.,
суддів: кутової Т.З., Базовкіної Т.М.,
при секретарі судового засідання Варміш О.С.,
за участю позивачки ОСОБА_1, її представника ОСОБА_2 та представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві цивільну справу
за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Заводського районного суду м. Миколаєва від 13 квітня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до Державної акціонерної холдингової компанії "Чорноморський суднобудівний завод" (далі - ДАКХ "ЧСЗ") та ОСОБА_4 про відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИЛА:
16 січня 2006 року ОСОБА_1 звернулась до суду із указаним позовом, в якому зазначала, що 15 червня 2005 року вона була звільнена з роботи на ДАКХ "ЧСЗ" у зв'язку зі скороченням чисельності працівників.
21 червня 2005 року вона подала письмову заяву головному бухгалтеру ДАКХ "ЧСЗ" ОСОБА_4 про видачу довідки про заборгованість по заробітній платі. Однак відповідачі не видали таку довідку, незважаючи навіть на наявність постанови Заводського районного суду від 03 листопада 2005 року, якою вони були зобов'язані видати позивачці довідку з зазначенням суми заборгованості та розміру її середньої заробітної плати.
Посилаючись на вказані обставини та порушення відповідачами ст. 49 КЗпП України, позивачка просила стягнути з ДАКХ "ЧСЗ" на її користь 595 грн. моральної шкоди, а також стягнути цю ж суму в порядку регресу з ОСОБА_4 на користь ДАКХ "ЧСЗ".
В ході розгляду справи позивачка збільшила свої вимоги до 1190 грн.
Рішенням Заводського районного суду від 13 квітня 2006 року позовні вимоги задоволені частково. Постановлено стягнути з ДАКХ "ЧСЗ" на користь ОСОБА_1 100 грн. моральної шкоди, а в решті її позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просила рішення скасувати і ухвалити нове про повне задоволення позову.
Вислухавши суддю - доповідача, пояснення представників відповідача, дослідивши надані докази та перевіривши законність і обгрунтованість рішення місцевого суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Суд першої інстанції в межах заявлених позовних вимог повно і всебічно дослідив обставини справи, належно оцінив надані докази і дійшов вірного висновку про грубе порушення ДАКХ "ЧСЗ" вимог ст. 49 КЗпП України, яка зобов'язує його видати позивачці на її вимогу довідку про її роботу на даному підприємстві із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.
В зв'язку з чим, суд обгрунтовано, відповідно до вимог ст. 237і КЗпП України, визнав, що неправомірними діями відповідача позивачці завдані душевні страждання і спричинена моральна шкода.
Визначаючи до стягнення суму моральної шкоди, суд першої інстанції в повному обсязі врахував роз'яснення, викладені в п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" щодо підстав і розміру відшкодування зазначеної шкоди.
Таким чином, судова колегія прийшла до висновку, що з урахуванням характеру й обсягу моральних страждань, яких зазнала позивачка в зв'язку з неправомірним діями відповідача, а також виходячи із засад розумності, виваженості та справедливості, місцевий суд правильно ухвалив рішення про стягнення з ДАКХ "ЧСЗ" на користь ОСОБА_1 за заподіяну моральну шкоду 100 грн.
Також обгрунтовано суд першої інстанції відмовив ОСОБА_1 в задоволенні її вимоги про стягнення з ОСОБА_4 на користь ДАКХ "ЧСЗ" визначеного судом розміру моральної шкоди оскільки позивачка не має повноважень від ДАКХ "ЧСЗ" на подачу до суду такого позову.
Інші доводи апеляційної скарги не спростовують зазначених висновків судової колегії, а тому не можуть бути підставою для скасування судового рішення.
Оскільки суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, то підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 313-315 ЦПК України року, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Заводського районного суду м. Миколаєва від 13 квітня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до ДАКХ "ЧСЗ" та ОСОБА_4 про відшкодування моральної шкоди залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.