Судове рішення #11005929

         

                                                                                                                        Справа № 2-1400/2010

Р І Ш Е Н Н Я

   і м е н е м  У к р а ї н и

08.07.2010 р.                                                                                                           м. Сімферополь

      Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

                                                                   головуючого : судді  Сафонова В.В.

                                                                   при секретарі: Михайлової І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3   про визнання права власності у порядку спадкування за законом,-                                                                                                          

В С Т А Н О В И В :

         Позивачка  звернулася  в  суду з позовом і просить суд, на підставі ст.ст. 1220, 1223, 1258, 1261, 1274, 1275, 1296 ЦК України,  визнати за нею, у порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 її  чоловіка ОСОБА_4,   право власності на  спадковий будинок, розташований по АДРЕСА_1.

       Вимоги мотивовані тим, що після смерті її чоловіка ОСОБА_4 залишилася спадщина  у вигляді  будинку № 57, розташованого за адресою  АДРЕСА_1.  У встановлений Законом 6 місячний строк вона  звернулася з заявою  в нотаріальну контору про прийняття спадщини, однак їй було  відмовлено у видачі свідоцтва про право власності, тому як у ОСОБА_4  були відсутні правовстановлюючі документи на спадковий будинок, тому вона  повинна звернутися до суду за захистом  своїх  порушених прав. Факт приналежності спадкового будинку ОСОБА_4 підтверджується відповідними письмовими доказами, наданими їй сільською радою. Інші спадкоємці їх донька ОСОБА_2 та син ОСОБА_3, відмовились від прийняття спадщини на користь ОСОБА_1

        У судовому засіданні позивачка  підтримала  заявлені позовні вимоги  і просила їх задовольнити у повному обсязі, пояснив, що додатково вона надає суду  технічне заключення  Сімферопольського БТІ, згідно з яким будинок придатний для експлуатації.

       Відповідачка  ОСОБА_2, яка також представляла інтереси відповідача ОСОБА_2  у судове  засідання не з’явилась і направила  до суду заяву  з  проханням розглянути справу у її відсутності, позовні вимоги визнала у повному обсязі, тому  суд  розглянув справу  у  відсутності  відповідачки.

        Заслухавши пояснення  позивачки, дослідивши матеріали справи й оцінивши зібрані в судовому засіданні  докази, суд вважає, що позов підлягає  задоволенню,  виходячи  з наступного.

        Судом  встановлені такі факти  і правовідносини, які регулюються нормами цивільного законодавства на момент виникнення правовідносин.

         Позивачка ОСОБА_1 є дружиною ОСОБА_4, якій помер  ІНФОРМАЦІЯ_1, що  підтверджується відповідним свідоцтвом  (а.с. 6). Після смерті  ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1  позивачка ОСОБА_1 звернулася з заявою в нотаріальну контору  31.07.2009 р. про прийняття спадщини (а.с.30). Факт належності  ОСОБА_4 спадкового будинку підтверджується письмовими доказами, які є по своїй суті належними і припустимими засобами доказування, а саме:  виписка з земельно-кадастрової книги Новоандріївської сільської ради Сімферопольського р-ну про надання земельної ділянки під забудову ОСОБА_4 (а.с.16), довідкою сільської ради про приналежність спадкового будинку на праві власності ОСОБА_4 (а.с.12), технічним паспортом  на  спадковий будинок (а.с.10-11),  будинковою книгою на спадковий будинок (а.с.9),  технічним заключенням  БТІ про придатність  спадкового будинку до експлуатації.

      Згідно зі ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив,  та батьки.

     Згідно   ст. 1268 Ц К  України   спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

     Згідно ст. 328 Ц К  України право власності здобувається на підставах, не заборонених законом зокрема з угод. Право власності передбачається виниклим правомірно, якщо інше прямо не випливає з  закону  чи незаконність придбання права власності не встановлена судом.

   

 На підставі  ст.ст. 1220-1222, 1261, 1268, 1274 ЦК України, керуючись вимогами ст.ст.88, 212-215, 218, 222, 223,294-296 ЦПК України, суд,-

                                                                     

                                                               В И Р І Ш И В  :

     

         Позов  ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3   про визнання права власності у порядку спадкування за законом  задовольнити у повному обсязі.                                                                                                          

         Визнати  за ОСОБА_1  право власності на  будинок № 57, розташований за адресою  - АДРЕСА_1,  у порядку спадкування за законом,  після смерті - ІНФОРМАЦІЯ_1  її чоловіка ОСОБА_4.        

      Стягнути з ОСОБА_2 і  ОСОБА_3  на користь ОСОБА_1 судові витрати у сумі -  971 грн.

       Рішення суду набуває законної сили протягом 10 (десяти) днів із дня проголошення рішення, якщо заява про апеляційне оскарження рішення суду не була подана. Якщо була  подана заява про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 (двадцяти) днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, то рішення суду набуває законної сили після закінчення цього строку. Апеляційна скарга  може бути подана без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в десятиденний строк, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження. У випадку подачі апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набуває законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Заява про апеляційне оскарження й апеляційна скарга подаються в Апеляційний суд АР Крим через Сімферопольський районний суд АР Крим. Копія апеляційної скарги одночасно спрямовується  особою, що ії подає у суд апеляційної інстанції.

Головуючий  суддя:                                                              В.В. Сафонов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація