Судове рішення #11004834

< Копія > 

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 20 травня 2009 р.                                                             Справа № 2а-1729/09/1870

           Сумський окружний адміністративний суд  у складі:

головуючого судді                                -    Мельникова Р. В.

при секретарі судового засідання   -   Іваній О.О.

за участю:

представника  позивача –Привалова О.М..

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі Сумської області до суб’єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, УПФУ в Кролевецькому районі Сумської області, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача суб’єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 на користь УПФУ в Кролевецькому районі Сумської області 235,72 грн. заборгованості по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, мотивуючи тим, що всупереч вимогам Закону України «Про  збір  на  загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відповідно до якого сплата страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування є обов’язковою для всіх суб’єктів підприємницької діяльності, відповідач не сплатив страхові внески за грудень 2008 року у строки та в порядку, передбаченому цим Законом. В зв’язку з цим сума недоїмки за внесками до УПФУ в Кролевецькому районі Сумської області становить 235,72 грн.          

          Відповідач, повідомлений про час, дату та місце розгляду справи за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується довідкою вищезазначеного реєстру (а.с.5), в судове засідання не прибув. Про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надав.

З огляду на зазначене, суд вважає, що, оскільки відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце судового засідання, неприбуття в судове засідання представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши  докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

          Суб’єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_2 є платником внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до ст.1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»та ст.14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» .

Відповідно до статті 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», страхові внески –це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове  державне  пенсійне  страхування,  сплачені згідно  із  законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне  страхування  відповідно  до цього Закону.

Згідно ч.3 ст.18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ч.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Частиною 2 ст.20 зазначеного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Згідно з ч.12 ст.20 вищезазначеного Закону, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

В силу ч.2 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.  Частиною 3 цієї ж норми вказаного Закону встановлено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату. Протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Внаслідок порушення відповідачем вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо сплати страхових внесків у строки та в порядку, що визначені законодавством з питань загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, у відповідача виникла недоїмка в сумі 235,72 грн. за несплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за грудень 2008 року, що підтверджується копією розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за 2008 рік. (а.с.8)

Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми недоїмки на день розгляду справи  або ж спростували доводи позивача,  суду не подано.

Відповідно до п. 34 ст. 4 Декрету КМ України «Про державне мито», Пенсійний фонд України, його підприємства, установи й організації звільнені від сплати державного мита, інші документально підтверджені судові витрати здійснені позивачем відсутні, тому вимоги позивача щодо покладення здійснених ним витрат на відповідача є безпідставними.

Керуючись ст.124 Конституції України, Законами України «Про  збір  на  загальнообов'язкове   державне   пенсійне   страхування»,  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст.ст.  69-71, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Сумський окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі Сумської області до суб’єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з суб’єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в Кролевецькому районі Сумської області (ідентифікаційний код 21129695) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 235,72 грн. (двісті тридцять п’ять грн. сімдесят дві коп.)

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

В повному обсязі постанову складено 25 травня 2009 року.

Суддя                                              < Текст >                               Р.В. Мельников

< Список > < Дата > 

          < з оригіналом згідно > 

          < Суддя >                                                                                 < Довідник >

          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація