Справа № 2-3208\2010 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2010 року м. Олександрія
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
судді – Савченко С.М.
при секретарі – Борозної Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до закритого акціонерного товариства “Енерговугілля” про стягнення заборгованості із заробітної плати, компенсації втрати частини заробітку у зв'язку з порушенням строків її виплати, середнього заробітку, моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
У липні 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до закритого акціонерного товариства “Енерговугілля” про стягнення заборгованості із заробітної плати, компенсації втрати частини заробітку у зв'язку з порушенням строків її виплати, середнього заробітку ,моральної шкоди.
Позивач зазначав, що працював у закритому акціонерному товаристві “Енерговугілля”, але на порушення вимог КЗпП України заробітна плата не сплачувалася, тому позивач просив стягнути на її користь заборгованість із заробітної плати в розмірі 19950 грн. 90 коп., середнього заробітку за час затримки розрахунку 2440,89грн. компенсацію втрати частини заробітку у зв'язку з порушенням строків її виплати у розмірі 2778грн.70 коп., моральну шкоду 1000 грн.
В судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, причину неявки свого представника суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що позивач працювала у закритому акціонерному товаристві “Енерговугілля”. Була звільнена, але не отримала заробітну плату на порушення вимоги КЗпП України.
Згідно ст. 115 КЗпП України заробітна плата виплачується регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів.
Стаття 116 КЗпП України вказує, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, у станови, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.
Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплати не оспорювану ним суму.
Відповідно до ст. 117 КЗпП України, в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору, а також відповідно до ст. 34 Закону України «Про оплату праці» та на підставі вимог п. 2 Положення про порядок компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1997 року № 1472 – працівникам у разі затримки на один і більше місяців виплати грошових доходів проводяться компенсаційні виплати.
Довідка №97 від 10.06.2010 року, яка надана закритим акціонерним товариством «Енерговугілля» позивачу вказує, що заборгованість по заробітній платі складає 19950 грн. 90 коп., сума компенсації становить 2778,70 грн., а середньомісячний заробіток складає 1418,27грн.
Таким чином, суд приходить до висновку, що на користь позивача необхідно стягнути заборгованість із заробітної плати в сумі 19950грн. 90 коп., компенсацію втрати частини заробітку у зв'язку з порушенням строків її виплати у розмірі 2778 грн.70 коп., середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні в сумі 6068 грн. 90 коп. Моральну шкоду задовольнити частково в сумі 300грн.
Згідно зі ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Виходячи з вище наведеного судові витрати необхідно стягнути з відповідача.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, ст. ст. 115, 116, 117 КЗпП України, ст. 34 Закону України «Про оплату праці», Положенням «Про порядок компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати», суд, –
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягнути з закритого акціонерного товариства “Енерговугілля” на користь ОСОБА_1 заборгованість із заробітної плати в сумі 19950(дев’ятнадцять тисяч дев’ятсот пятдесят). 90коп., компенсацію втрати частини заробітку у зв'язку з порушенням строків її виплати у розмірі 2778 (дві тисячі сімсот сімдесят вісім) грн. 70 коп., середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні в сумі 6068 (шість тисяч шістдесят вісім) грн. 90 коп., моральну шкоду в сумі 300(триста)грн.. Загальна сума 28807(двадцять вісім тисяч вісімсот сім).
Стягнути з закритого акціонерного товариства “Енерговугілля” судовий збір на користь держави в розмірі 288 грн. 07 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн. 00 коп.
Рішення суду в межах заробітної плати за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк апеляційної скарги.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України.
СУДДЯ