Справа № 2-530/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 липня 2010 року м. Олевськ
Олевський районний суд Житомирської області
в складі : головуючого-судді Ковальчука М.В.
з участю секретаря Дворак Г.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олевську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Білокоровицької сільської ради Олевського району Житомирської області про надання додаткового строку для прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
До суду з позовом звернувся позивачка, в якому просить суд встановити додатковий строк для подачі заяви в Олевську державну нотаріальну контору про прийняття позивачкою спадщини за заповітом, яка залишилася після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме: житлового будинку з господарськими будівлями та прибудовами , який знаходиться по АДРЕСА_1, продовживши зазначений строк до трьох місяців, мотивуючи свої вимоги тим, що її мати ОСОБА_3 за спливом шести місяців після смерті ОСОБА_2, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_2 повідомила їй, що ОСОБА_2 ще за життя склала на її користь заповіт, яким заповідала позивачці належний їй житловий будинок з надвірними будовами, однак позивачці було відмовлено державним нотаріусом у оформленні спадщини у зв’язку з пропущенням шестимісячного строку для прийняття спадщини. Крім того позивачка поховала ОСОБА_2 за власний рахунок.
Позивачка в судове засідання не з’явився, але від неї надійшла заява з проханням розглянути справу без її участі, позовні вимоги підтримує.
Від Білокоровицької сільської ради Олевського району Житомирської області надійшла заява про розгляд справи без участі представника сільської ради.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 28 листопада 2003 року та витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 11 грудня 2003 року ОСОБА_2 є власником житлового будинку АДРЕСА_1 з усіма надвірними будівлями.
Відповідно до копії свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Також, ОСОБА_2 все своє майно, у тому числі зазначений житловий будинок, заповідала ОСОБА_1, але остання пропустила шестимісячний строк для прийняття спадщини, оскільки не знала про його існування, що стверджується копією заповіту від 05 серпня 2009 року, копією паспорту позивачки.
Та обставина, що ОСОБА_1 похоронила за власний рахунок ОСОБА_2, стверджується довідкою Білокоровицької сільської ради Олевського раойну Житомирської області від 10 червня 2010 року за №НОМЕР_1.
Свідоцтво про право на спадщину позивачка не отримала, оскільки пропустила шестимісячний термін встановлений ЦК України, для подачі заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори.
Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст.ст. 1268, 1270, 1272 ЦК України з яких слідує, що незалежно від часу відкриття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. За позовом спадкоємця , який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Під час розгляду справи було встановлено, що позивачка є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2 на житловий будинок, що знаходиться по АДРЕСА_1, інших спадкоємців, які претендують на прийняття спадщини судом не встановлено , позивач дізналася про своє право на спадщину після закінчення шестимісячного строку встановленого для подання заяви про прийняття спадщини та в даному випадку причини пропуску позивачкою строку для подачі зазначеної заяви судом визнаються поважними, тому позивачці слід встановити додатковий строк, достатній для подачі зазначеної заяви.
На підставі наведеного та керуючись : ст. ст.10, 15, 60, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст. ст. 1268 , 1272 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Білокоровицької сільської ради Олевського району Житомирської області про надання додаткового строку для прийняття спадщини – задовольнити повністю.
Встановити ОСОБА_1 три місяці додаткового строку для подачі в Олевську державну нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини за законом, яка залишилася після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме: житлового будинку з господарськими будівлями, який знаходиться по АДРЕСА_1,
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області протягом 20 днів після подачі письмової заяви про апеляційне оскарження рішення суду, яка подається протягом 10 днів після оголошення рішення суду.
Суддя :
- Номер: 2/720/884/13
- Опис: про зміну розміру аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-530
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Ковальчук Микола Васильович
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.05.2011
- Дата етапу: 08.12.2011