Судове рішення #10996083

     

                               

       Справа №  2- 567

                        2010 року

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

20  вересня  2010 року                                           Городищенський   районний   суд

                                                                                 Черкаської області

в  складі :

головуючого                                                                                 Голосія А.В.

при  секретарі                                         Горідько Г.О.

розглянув  у відкритому  судовому  засіданні  в  залі   суду   в місті  Городище  цивільну  справу   за  позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про втрату права користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації місця проживання, третя особа - ССГІ РФО Городищенського РВ УМВС -

ВСТАНОВИВ :

            ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про втрату права користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації місця проживання, третя особа - ССГІ РФО Городищенського РВ УМВС, посилаючись на ті обставини, що він являється власником житлового будинку по АДРЕСА_1. 21.08.2008 року, зі згоди позивача, у його житловому приміщенні здійснила державну реєстрацію місця проживання ОСОБА_2. У квітні 2009 року ОСОБА_2 виїхала на постійне місце проживання у м. Сиктивкар РФ, проте не знялася з реєстрації місця проживання у житловому будинку позивача, що змусило позивача звернутися до суду з даним позовом.

          В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просить зняти ОСОБА_2 з реєстрації місця проживання по АДРЕСА_1, як таку, що втратила право користування житловим приміщенням.

         Відповідачка та представник відділення служби громадянства, міграції, реєстрації фізичних осіб Городищенського РВ УМВС в Черкаській області в судове засідання не з»явилися, попередньо надавши суду письмові заяви з проханням розгляду справи у їх відсутності. Позовні вимоги визнають та не заперечують щодо їх задоволення.

        Суд, вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, вважає, що позов  підлягає до задоволення з наступних підстав.

          У судовому засіданні встановлено, що відповідачка ОСОБА_2 здійснила державну реєстрацію свого місця проживання у житловому будинку позивача по АДРЕСА_1.  Проте у квітні 2009 року вона переїхала на постійне місце проживання до м. Сиктивкар РФ, де і зареєструвала своє постійне місце проживання, проте із реєстрації у житловому будинку позивача не знялася.  Дані обставини сторонами визнаються, а тому в порядку ч.1 ст. 61 ЦПК України доказуванню не підлягають.

        Оскільки ОСОБА_2 відсутня понад 6 місяців за місцем державної реєстрації та має постійне місце проживання, тому у  відповідності до ст. 71 Житлового Кодексу України вона є такою, що втратила право на користування житловим приміщенням.

        Стаття 72 ЖК України регламентує визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки. В силу ст. 7 Закону України  «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», втрата права користування житловим приміщенням є підставою для зняття її з реєстрації місця проживання.

        На  підставі  вищевикладеного,  керуючись  ст.ст. 5, 10, 30, 60, 212, 213,215, 294  ЦПК  України ст..ст. 71, 72  ЖК України, Закон України  «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»,   суд, -

   

    ВИРІШИВ :

               

          Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про втрату права користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації місця проживання, третя особа - ССГІ РФО Городищенського РВ УМВС  – задоволити.

          Зобов’язати ССГІ РФО Городищенського РВ УМВС зняти з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 з житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1,  як таку що втратила право користуватися житловим приміщенням.        

         Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до  апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк апеляційної скарги, а для осіб, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні в 10 – денний строк з дня отримання копії рішення.

 

   

  Головуючий :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація