Судове рішення #10985828

Справа №2-3655/10                                                                                                                

  Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И  

„03” червня 2010 року                                                                                                                                      м. Дніпропетровськ  

        Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючого – судді  Спаї В.В.,  

при секретареві -  Гудим О.І.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини,

ВСТАНОВИВ:

       Позивач звернулася до суду із цим позовом, в його обґрунтування зазначаючи про те, що з відповідачем   у цій справі перебуває у шлюбі, який було зареєстровано 19.06.2009 р., та від сумісного життя подружжя має малолітню дитину – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом із матір’ю  (позивачем) та перебуває на утриманні останньої.  Зазначаючи у позові про те, що з 13.03.2010 р. сумісне проживання разом із відповідачем було припинено, який відмовився надавати дружині допомогу, чим ставить сина у скрутне матеріальне становище, та посилаючись на приписи ч. 3 ст. 84 СК України, позивач й заявив у позові  вимогу про стягнення аліментів на утримання позивача в розмірі  ј частини від усіх видів заробітку.

       У судовому засіданні позивач посилалася на обставини, зазначені у позові, та наполягала на його задоволенні.

       Відповідач позов визнав частково, зокрема, погодився сплачувати аліменти на утримання дружини в розмірі 150 грн., в обґрунтування зазначаючи про зневажливе ставлення з боку дружини до нього, на те, що дружина вигнала його з дому, та, не зважаючи на усі його намагання повернутися до неї та сина, які йому небайдужі, відповідає йому відмовою, та посилаючись, заперечуючи,  на те, що матеріальне становище позивача не є таким жахливим, як остання намагається подати.            

       Суд, вислухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали судової справи, дійшов до наступного висновку через встановлені такі обставини.  

       19.06.2009 р. Амур-Нижньодніпровським відділом реєстрації актів цивільного стану  Дніпропетровського міського управління юстиції сторони за цим позовом взяли шлюб, від якого у подружжя нарадилася дитина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та відповідач є батьком малолітньої дитини, яка знаходиться під наглядом лікаря невролога та перебуває на диспансерному обліку з приводу затримки фізіологічного розвитку тазостегнових суглобів у міській дитячій лікарні №1.

       Відповідно до ч. 1 ст. 75 СК України  дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного; за ч. 3 ст. 84 СК України  якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років.        

       Частиною 2 ст. 18 СК передбачено, що суд застосовує ті способи захисту прав або інтересів учасників сімейних відносин, які встановлені законом або домовленістю (договором) сторін, утім, як було встановлено, домовленості (договору) щодо сплати аліментів на утримання позивача, між сторонами у справі, яка розглядалася,  не зважаючи на часткове визнання відповідачем позову (в розмірі 150 грн.) позивач не зменшила розмір позовних вимог,  через що для суду вбачаються усі підстави для задоволення позову.        

       При розв’язанні питання щодо розміру аліментів на утримання дружини, суд виходить з  того, що за  ч. 1 ст. 80 СК України аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і  (або) у твердій грошовій сумі, та ураховує стан здоров'я платника аліментів, який є задовільним, матеріальне становище платника аліментів (останній  працює та отримує заробітну плату), стан здоров’я  дитини, яка від народження має вади та потребує турботи та лікування. Разом з тим, судом враховується, що у платника аліментів на утриманні інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина не має, та інші обставини, що мають істотне значення, зокрема, зневажливе ставлення з боку позивача до платника аліментів, те, що платник аліментів отримує заробітну плату, яка з урахуванням специфіки його роботи (слюсар – ремонтник на ВАТ «Дніпропетровський металургійний завод імені Комінтерну») коливається в залежності від наявності роботи та інших підробіток.

       Вирішуючи питання щодо строку, протягом якого на користь позивача стягуватимуться аліменти, суд зазначає, що на виконання ч. 1 ст. 11 СК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Як вбачається з вимоги позивача, остання, посилаючись на ч. 3 ст. 84 СК, як на підставу позову, не зважаючи на гарантоване ч. 3 ст. 84 СК України право на отримання аліментів до досягнення дитиною шести років, заявила вимогу про стягнення аліментів на її утримання до досягнення дитиною трьох років, через що суд, з огляду на диспозитивність цивільного судочинства, та зважаючи на те, що за умови задоволення в цій частині позову  – порушення прав та інтересів позивача не відбуватиметься,  зазначає, що вбачає усі підстави для задоволення в цій частині вимог позивача.            

        Відповідно до ч. 1 ст. 79 СК України аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви.

        Щодо розподілу судових витрат,  суд враховує, що позивача при зверненні до суду було звільнено від сплати судового збору (п. 5 ч. 1 ст. 4 Декрету КМУ України «Про державне мито») та не  підлягають оплаті при зверненні до суду і покладаються на сторони після розгляду справи судом витрати на інформаційно-технічне забезпечення у справах про стягнення аліментів (п. 4 ч. 3 ст. 81 ЦПК України), через що на виконання ст.  88 ЦПК України, зокрема, її частини третьої та відповідно до якої якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, з відповідача в дохід держави присуджується до стягнення 51 грн. та 120 грн. судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи відповідно.  

        Керуючись ст.ст. 10, 11, ч. 3 ст. 88,  ст.ст. 209, 212, 214-215, 367 ЦПК України,                                            

ВИРІШИВ:

        Позов  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини задовольнити частково.  

        Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на утримання останньої у розмірі 1/6 частини заробітку (доходу) ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, починаючи з 22.03.2010 р. та до досягнення дитиною подружжя  – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років.    

        Рішення у частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць  допустити до негайного виконання.

        Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі  120 грн.    

        Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська шляхом подання протягом десяти  днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .              

        Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                                                                                                                                                                                    В.В.Спаї                                                          

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація