ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
16 квітня 2010 року 13:25 № 2а-3014/10/2670
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Рошесс»
до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва
про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити певні дії,
Суддя Смолій І.В.
Секретар сз Бузінова І.Ю.
Представники:
від позивача: Бойчук Д.Л. довіреність № б/н від 26.02.10
від відповідача : Замковенко О.М. довіреність № 4013/9/10-214 від 11.08.09
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 16.04.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:
Позивач ТОВ «Рошесс»звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 05.03.10р. відкрито провадження по справі та призначено справу до розгляду у попередньому судовому засіданні на 14.04.10р.
Ухвалою суду від 14.04.10р. було закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 16.04.10р.
В судове засідання 16.04.10р. з’явились сторони по справі. Відповідачем було подано додаткові матеріали по справі. Позивач позов підтримав.
Представники позивача в судовому засіданні уточнив позовні вимоги просить суд визнати дії посадових осіб протиправними та просить прийняти податкові декларації у електронному вигляді з ПДВ ТОВ «Рошесс»за звітні місяці –грудень 2009 року та січень 2010 року. В обґрунтування позовних вимог пояснив, посадовими особами Державної податкової інспекції у Шевченківському районі не були прийняті та не проведені електронні податкові декларації з податку на додану вартість від позивача без жодних пояснень причин їх неприйняття. Вважає такі дії протиправними тому просить позов задовлити.
Представник відповідача позовні вимоги заперечив в повному обсязі, вважає, що посадові особи податкового органу діяли правомірно та в межах чинного законодавства.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Рошесс»зареєстровано Державною адміністрацією у Шевченківському районі м .Києва як юридична особа та взятий на облік Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва
Відповідно до п. 4.1.1 ст.4 ЗУ 2181 платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Пунктом 1.11 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу);
Згідно з абз. 6 п. 1 розділу І Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку затвердженої Наказом ДПАУ від 10.04.2008 року № 233 подання податкових документів в електронному вигляді –подання податкових документів до органів ДПС у визначеному для документообігу порядку за умови включення платника податків до системи подання податкових документів в електронному вигляді.
Відповідно до копій договору про визнання електронних документів, який наявний у матеріалах справи, ТОВ «Рошесс»було включено до системи подання податкових документів в електронному вигляді.
Підпунктом 4.1.2 п. 4.1.ст. 4 цього ж Закону встановлено, що прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу.
Згідно п. 1 розділу ІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку затвердженої Наказом ДПАУ від 10.04.2008 року № 233 встановлено, що платник податків здійснює формування та подання податкових документів в електронному вигляді відповідно до законодавства із застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення формування податкових документів, засобів КЗІ, керуючись цією інструкцією.
Відповідно до п. 7.5. розділу ІІІ підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних ДПС є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій –визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕПЦ, інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційного зв’язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС.
На виконання вищезазначеного п. 7.5. розділ ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку затвердженої Наказом ДПАУ від 10.04.2008 року № 233 Відповідачем було надіслано Позивачу підтвердження у вигляді Квитанції №2 (копія наявна у матеріалах справи), яким було повідомлено, що документ (декларації) не прийнято.
З пояснень представника позивача, які не були спростовані відповідачем, судом встановлено, що позивачем було сформовано електронні податкові декларації з податку на додану вартість за звітні періоди грудень 2009року –січень 2010 року та електронно скеровані на адресу податкового органу в якому позивач перебуває на обліку як платник податку на додану вартість, тобто до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва, однак такі прийняті не були без зазначення підстав відмови у їх прийнятті.
Аналізуючи наведені докази в їх сукупності суд вбачає в діях відповідача грубе порушення норм чинного законодавства, що полягало у безпідставному не прийнятті від ТОВ «Рошесс»податкових декларацій за звітні періоди 2009року –січень 2010 року з податку на додану вартість, за таких обставин позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Всупереч наведеним вимогам, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірності прийнятих ним спірних рішень з урахуванням всіх встановлених фактичних обставин та вимог законодавства.
Керуючись ст.ст. 69, 70 71, 158-163,167 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним дії посадових осіб Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва, що полягали у неприйнятті у Товариства з обмеженою відповідальністю «Рошесс» податкових декларацій з податку на додану вартість за звітні періоди грудень 2009року –січень 2010 року, та не наданні роз’яснення причин не прийняття таких декларацій.
3. Зобов’язати посадових осіб Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва провести податкові декларації з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Рошесс»(код ЄДРПОУ 36216967) за звітні місяці –грудень 2009року –січень 2010 року.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст.185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Суддя І.В. Смолій