Судове рішення #10983642

Справа № 2-5924/10

З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

Іменем    України

„14” вересня 2010 року

Малиновський районний суд міста Одеси в складі:

головуючого         - судді Гуревського В.К.,

за секретаря             - Тимофієнко Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

в с т а н о в и в :

Позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 з вимогою стягнути з відповідача аліменти на утримання їх неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1/3 частині від усіх видів його доходів щомісячно до досягнення ОСОБА_3 повноліття, а після досягнення нею повноліття стягнути аліменти на утримання його неповнолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, до досягнення нею повноліття, посилаючись на такі обставини. Позивачка з відповідачем перебували в зареєстрованому шлюбі. Від цього шлюбу є неповнолітні діти – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають з матір’ю та знаходяться на її утриманні. Оскільки відповідач добровільно утримувати дітей відмовляється, тому позивачка змушена звернутися до суду з цим позовом за захистом своїх законних прав та інтересів.

Відповідач у судове засідання не явився, про день, час та місце був повідомлений належним чином за останнім відомим місцем проживання, поважних причини неявки в судове засідання суду не представив. Суд у зв’язку з його неявкою та неповідомленням про поважні причини такої неявки в судове засідання в порядку статті 169 ЦПК України, враховуючи відсутність відповідних заперечень від позивача, ухвалив слухати справу за відсутності відповідача, що не з’явився, у порядку заочного розгляду справи.

Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити із задоволенням позову з таких причин.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували у шлюбі, який на теперішній час розірваний, про що свідчить свідоцтво про розірвання шлюбу НОМЕР_1 від 26.10.2006 року, запис №460.

Від цього шлюбу, згідно представлених свідоцтв народилися дочки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, актовий запис № 66, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, актовий запис № 669, батьком яких зазначений відповідач у справі ОСОБА_2.

Судом встановлено, що сторони проживають роздільно, неповнолітні діти проживають разом з матір’ю, перебувають на її утриманні, що підтверджує довідка (виписка із будинкової книги про склад сім’ї та прописці) від 31.05.2010 року. Спору між сторонами про визначення місця проживання дітей судом не встановлено. Після припинення сторонами спільного проживання відповідач неналежним чином виконує свої обов’язки щодо надання утримання дітям, а також щодо виконання обов’язків з їх виховання.

При постановленні рішення судом враховані матеріальне становище дітей, позивачки, не встановлення інших осіб, які перебувають на утриманні відповідача; задовольняючи позов суд має врахувати не тільки реальний дохід відповідача чи відсутність доказів такого, а й його можливості щодо отримання такого. Суд має виходити з необхідності забезпечення рівності не тільки прав, але й обов’язків батьків щодо догляду та матеріального забезпечення неповнолітньої дитини. При вирішенні спору суд має виходити з положень ст. 8 Закону України „Про охорону дитинства”, за якою кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. У зв’язку з цим судом встановлено, що можливості відповідача щодо сплати аліментів є достатніми для сплати аліментів у повному обсязі заявлених позовних вимог. З урахуванням цього суд задовольняє позовні вимоги позивача.

Батьки дитини мають рівні обов’язки з надання утримання дитині, оскільки згідно ч. 1 ст. 141 Сімейного кодексу України мати і батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. При цьому згідно ст. 182 Сімейного кодексу України судом враховано, що дитина проживає з матір’ю, мати дитини здійснює догляд за нею, можливості матері по наданню утримання на дитину є обмеженими.

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

У відповідності до ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Стосовно вимог щодо стягнення аліментів на утримання доньки – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, до досягнення нею повноліття, тобто починаючи з 11.12.2011 року до 29.07.2015 року, суд виходить з того, що вони мають бути присуджені на користь цієї неповнолітньої особи.

Згідно ст. 198 СК України батьки зобов’язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати. Доказів того, що відповідач не може надавати таку допомогу, суду представлено не було.

Суд роз’яснює сторонам, що відповідно до ч. 1 ст. 192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

Керуючись ст.ст. 141, 180, 181, 182, 192, 198, 200 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 62, 88, 169, 212-215, 224-226 Цивільного процесуального кодексу України, СУД –

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 -  задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код відсутній, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання його неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та його неповнолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1/3 частини від всіх видів його заробітку (доходу), але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, встановленого на відповідний період законом, щомісячно, починаючи з 09 червня 2010 року й до досягнення ОСОБА_3 повноліття, тобто до 11 грудня 2011 року.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код відсутній, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання його неповнолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі ј частини від всіх видів його заробітку (доходу), але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, встановленого на відповідний період законом, щомісячно, починаючи з 11 грудня 2011 року й до досягнення ОСОБА_4 повноліття, тобто до 29 липня 2015 року.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 51,0 гривні.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи у розмірі 120,0 гривень.

Рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача шляхом звернення із заявою про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

СУДДЯ:                           В.К.Гуревський

  • Номер: 22-ц/818/511/19
  • Опис: за позовом Сидоренка В.О. до ХМР та за позовом ТОВ "Функтор" до ХМР, Сидоренко В.О., Протаса В.О. про визнання права власності на нерухоме майно.
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-5924/10
  • Суд: Харківський апеляційний суд
  • Суддя: Гуревський Володимир Климентійович
  • Результати справи: скасовано повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.10.2018
  • Дата етапу: 04.04.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація