Судове рішення #10983596

                                                                                                                          Справа №2-8709/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2009 року, Приморський районний суд міста Одеси, в складі:

головуючого - судді Терьохіна С.Є.,

при секретарі - Лапшинській Н.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду із позовом, в якому просить розірвати шлюб між нею та відповідачем ОСОБА_2, зареєстрований 15 серпня 1998 року у відділі реєстрації актів громадського стану виконкому Одеської міської Ради, актовий запис №742.

Від шлюбу сторони мають доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з позивачкою.

Свої вимоги позивачка обґрунтувала тим, що відсутність взаєморозуміння, відмінність поглядів на сімейне життя, призвели до розпаду сім’ї.

Фактично сторони припинили шлюбні стосунки та ведення спільного господарства. Примирення між ними неможливе. Подальше збереження шлюбу з відповідачем є неможливим.

У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 свій позов підтримала в повному обсязі. Відповідач у судове засідання не з’явився, про дату та час  розгляду справи сповіщався належним чином, надав суду заяву  про розгляд справи за його відсутністю.

Дослідивши матеріали справи, з’ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини звернення за розірванням шлюбу та інші обставини життя подружжя, вислухавши пояснення позивачки, суд вважає, що шлюб підлягає припиненню з наступних підстав.

15 серпня 1998 року  між ОСОБА_1 та ОСОБА_2  був укладений шлюб, про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено відповідний актовий запис №742. Свідоцтво про розірвання шлюбу видане  відділом реєстрації актів  громадського стану виконкому Одеської міської Ради.

 Від шлюбу сторони мають доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з позивачкою.

Свої вимоги позивачка обґрунтувала тим, що відсутність взаєморозуміння, відмінність поглядів на сімейне життя, призвели до розпаду сім’ї.

Фактично сторони припинили шлюбні стосунки та ведення спільного господарства. Примирення між ними неможливе. Подальше збереження шлюбу з відповідачем є неможливим.

Так, у відповідності до ст. 51 Конституції України, ст. 24 Сімейного кодексу України - шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, а примушення до шлюбу є не припустимим.

Виниклі між сторонами правовідносини регулюються статтею 112 Сімейного Кодексу України, відповідно якої, суд постановляє рішення про розірвання  шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них,  інтересам  їхніх  дітей,  що мають істотне значення.

При таких обставинах, суд вважає, що сім'я між сторонами розпалася остаточно і не може бути відновлена. Подальше сумісне життя подружжя і збереження шлюбу неможливі, тому позов про розірвання шлюбу підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.110,112 СК України, ст.ст.1, 3, 10, 57, 60, 208-213 ЦПК України, суд –

РІШИВ:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 15 серпня 1998 року у відділі реєстрації актів  громадського стану виконкому Одеської міської Ради, актовий запис №742.

 Доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,   залишити проживати з матір’ю, ОСОБА_1.

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з відповідача 17 грн., а позивачку від сплати судових витрат звільнити.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області, через Приморський районний суд міста Одеси, шляхом подачі заяви про його апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і подачі апеляційної скарги, протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом 10-ти днів з дня отримання його копії.    

Суддя                                                                                     С.Є.Терьохін

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація