Судове рішення #10982470

У К Р А Ї Н А

Місцевий Ленінський районний суд міста Севастополя

Справа 2-5920/10р.

У Х В А Л А

Про відмову відкриття провадження у справі

16 вересня 2010 р. Суддя Ленінського районного суду м.Севастополя Балюкова К.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя про визнання бездіяльності незаконними, нарахування та виплату недоплаченої щомісячної соціальної державної допомоги, як дитині війни , перерахунок пенсії, виплату заборгованості по пенсії ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з позовною заявою, вказуючи на те, що він має статус дитини війни, тому  має право на отримання підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, але отримує його лише у розмірі 10 % мінімальної пенсії за віком, внаслідок чого просить визнати бездіяльність відповідача незаконною, зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити йому  визначену недоплату за період з 01.09.2007 р. по 01.09.2010 р. у розірі 4 178,4 грн., визнати діяльність відповідача з приводу застосування при перерахунку його пенсії показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, а саме за 2007 рік, протиправними, та визнати за ним право на перерахунок пенсії за віком у повному обсязі, зобов’язати відповідача здійснити перерахунок пенсії за віком з врахуванням показника середньої заробітної плати (доходу) працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, який відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» враховується для нарахування пенсії, за 2009 р.

    Вивчивши матеріалі позову, приходжу до висновку, що він не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства з наступних підстав.

            У відповідності до ст. 15 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.  

           Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму, на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання не чинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

            У відповідності до змін, внесених Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами” від 18.02.2010, № 1691-VI до ст. 15 ЦПК України, згідно п. 2 цієї статті суди розглядають у порядку цивільного судочинства спори з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.

    Однак, Рішенням Конституційного суду України № 19-рп/2010 від 09 вересня 2010 року визнані такими, що не відповідають Конституції України
(є неконституційними) положення Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 18 лютого 2010 року № 1691–VI, а саме:

– пункту 2 розділу І: „Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., №№ 35–37, ст. 446) виключити“;

-   пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 18 лютого 2010 року № 1691–VІ.

Таким чином, розгляд спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат в порядку ЦПК України з 09.09.2010 р. повинен проводитися по нормах адміністративного судочинства, тобто положення, що існувало до 18.02.2010 р.

            Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 суддя відмовляє у відкритті провадження по справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

             З матеріалів позову вбачається, що позивач звернувся до суду з вимогами до відповідача про нарахування та виплату недоплаченої щомісячної соціальної державної допомоги, як дитині війни, та проведення перерахунку його пенсій, як пенсіонеру, що продовжує працювати, що має ознаки  публічно-правового спору, у відкритті провадження за цими вимогами в порядку цивільного судочинства слід відмовити, запропонувавши позивачеві звернутися до суду з адміністративним позовом в порядку КАС України.  

    Виходячи з наведеного, керуючись ст.ст. 15, 122 ч.2 п.1 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

       

             Відмовити ОСОБА_1 у викритті провадження в порядку цивільного судочинства за його позовними вимогами до Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя про визнання бездіяльності незаконними, нарахування та виплату недоплаченої щомісячної соціальної державної допомоги, як дитині війни , перерахунок пенсії, виплату заборгованості по пенсії.

    Роз’яснити позивачу, що він має право на звернення до суду із заявленими вимогами шляхом подачі адміністративного позову до Ленінського районного суду м. Севастополя.  

Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Севастополя протягом п’яті  днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали .

СУДДЯ - підпис

З оригіналом згідно.

Суддя Ленінського районного

суду м.Севастополя                                                               Балюкова К.Г.

  • Номер: 6/638/320/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-5920/10
  • Суд: Дзержинський районний суд м. Харкова
  • Суддя: Балюкова Катерина Георгіївна
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.06.2019
  • Дата етапу: 11.06.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація