Справа № 2-а-392
2010 р.
h
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 вересня 2010 року
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
В особі: головуючого судді Стадійчук А.О.
при секретарі Лаврик О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дубно адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ДПС Рівненської роти ДПС для ОДДЗ молодшого лейтенанта міліції Курій І.О. про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
18 травня 2010 року ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою, в якій вказує, що постановою серія ВК № 086963 від 01 квітня 2010 року його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч.1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255,00 грн.
07 травня 2010р. ОСОБА_1 отримав повістку відділу ДВС Дубенського міськрайонного управління юстиції Рівненської області про необхідність з’явитись для сплати штрафу у розмірі 255 гривень за постановою ДАІ. При ознайомлені з матеріалами виконавчого провадження позивачем встановлено, що 01 квітня 2010року інспектором дорожньо- патрульної служби Курієм Ігорем Олександровичем складено постанову серія ВК № 086963 про те, що 01.04.2010року о 21 годині 00 хвилин на автодорозі Доманово - Ковель – Чернівці – Теребляче, на 207-му кілометрі, ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2121, номерний знак НОМЕР_1, порушив правила зупинки, здійснив зупинку на майданчику зупинки маршрутних транспортних засобів, чим допустив порушення пункту 15.9 ПДР.
З даною постановою він не згідний та вважає її незаконною та такою, що підлягає скасуванню з наступних підстав
01 квітня 2010 року ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2121, номерний знак НОМЕР_1 та рухався по автодорозі Доманово-Ковель- Теребляче, приблизно на 207 кілометрі даної автодороги зробив екстрену зупинку оскільки у зв’язку з технічними недоліками раптово вийшов з ладу автомобіль, що призвело до вимушеної зупинки транспортного засобу, внаслідок чого був увімкнутий аварійний сигнал. Зупинка тривала близько чотирьох хвилин, після чого автомобіль відновив роботу і продовжив рух.
На зупинці не було людей, які б чекали маршрутних транспортних засобів, а також самих маршрутних т/з, тому позивач був впевнений, що ніяким чином не міг перешкоджати будь-кому щодо здійснення пересування. Відразу після його зупинки до позивача підійшов працівник ДАІ, який запитав про причину зупинки. Вислухавши пояснення, інспектор переглянувши документи та зробивши помітки в записнику дозволив продовжити рух.
У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь – які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчинені та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про вчинення адміністративного правопорушення поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експертизи, речовими доказами, показанням технічних приладів та технічних засобів, що мають фото – і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм та стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві та просить позов задоволити.
В судове засідання не з'явився представник відповідача інспектор ДПС ВДАІ Курій І.О., хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином повісткою, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Вислухавши думку позивача, суд вирішив можливим проводити розгляд справи за відсутності відповідача, за наявними у справі доказами.
Суд вислухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позовна заява є обґрунтованою та підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що постановою серія ВК № 086963 від 01 квітня 2010 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч.1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255,00 грн.(а.с.7).
П.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року №14 “Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті” встановлено, що зміст постанови по справі про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам, передбаченим статтями 283 і 284 КУпАП. У ній, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник чи висловлених останнім доводів.
Дані положення чинного законодавства були проігноровані відповідачем по справі.
Зважаючи на вищевикладене, позов підлягає до задоволення, а постанова підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст.,251,283,268,288 КУпАП, ст.ст.17,18,19,158,159,160,162, 163, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 до ДПС Рівненської роти ДПС для ОДДЗ молодшого лейтенанта міліції Курій І.О. про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення – задоволити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серія ВК № 086963 від 01 квітня 2010 року відносно ОСОБА_1., 1979 року народження, не працює, жителя АДРЕСА_1, про накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 (двісті п’ятдесят п’ять) гривень.
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 – з а к р и т и.
Постанова може бути оскаржене до Львівського апеляційного адміністративного суду через Дубенський міськрайонний суд шляхом подачі заяви по апеляційне оскарження постанови суду протягом 10 днів з дня її проголошення та з подачею протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
В разі подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання апеляційної скарги в 20-денний строк, постанова набирає чинності після закінчення цього строку.
Суддя: