Судове рішення #109739
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД   ЧЕРКАСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

Справа №   22ц-1476     2006р.                                             Головуючий по 1 інстанції

Категорія          про    визнання                                                                - Очеретяний В.А.

заповіту недійсним

   Доповідач в апеляційній Інстанції   - ТрюханГ.М.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"2" серпня 2006 р Судова палата в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:

головуючого                            Трюхана Г.М.

суддів                                        Подороги В.М., Магди Л.Ф.

при секретарі                           Наконечній М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу

ОСОБА_1  на рішення Уманського міськрайонного суду від 5 травня 2006 р. по справі за позовом   ОСОБА_1  до ОСОБА_2 про визнання заповіту та свідоцтва про право на спадщину недійсними, -

встановила:

Позивачка звернулась до відповідача з позовом про визнання недійсними заповіту та свідоцтв про право на спадщину.

В обґрунтування позову вказувала, що відповідач є її братом. Ще в 1992 році їх мати заповіла йому 1/2 частину автомобіля та 1/2 частину житлового будинку АДРЕСА_1  з відповідною частиною надвірних споруд.

Посилаючись на те, що цей заповіт вчинений не з доброї волі заповідача, на майно, яке їй не належало, просила визнати цей заповіт і відповідно свідоцтва про право на спадщину на ім'я брата недійсним.

Рішенням Уманського міськрайонного суду від 5 травня 2006 р. в задоволенні позову відмовлено.

В апеляційній скарзі на це рішення ОСОБА_1 просить його скасувати як незаконне, винесене при неповному з'ясуванні обставин справи і ухвалити нове про зодоволення її вимог.

Апеляційна скарга не підлягає до задоволення з слідуючих підстав.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Заявивши позовні вимоги ОСОБА_1  виходила з того, що і вона і відповідач мають рівні права на спадкове майно матері, волевиявлення якої не було вільним і не відповідало її намірам, і майно, на яке їх мати вчинила заповіт на її брата, - не належало їй.

Між тим з матеріалів справи вбачається, що ще в 1992 року мати сторін заповідала 1/2   частину автомобіля ВАЗ та 1/2 частину будинковолодіння з відповідною частиною надвірних споруд за АДРЕСА_2   своєму синові ОСОБА_3  ( нині ОСОБА_2).

Матеріалами справи також достовірно встановлено, що державний нотаріус , оформляючи спадщину, діяла в межах своїх повноважень і відповідно вимогам закону.

Тому, давши належний аналіз та оцінку обставинам справи, районний суд прийшов до обґрунтованого висновку про те? що на підтвердження своїх вимог позивачка не надала ніяких доказів і постановив рішення , яким відмовив в задоволенні її позову.

Рішення  суду  обгрунтоване матеріалами  справи,  відповідає  вимогам діючого законодавства і підстав для його скасування судова палата не вбачає. ',. Керуючись ст.ст. 307, 308 ЦПК України, судова палата, -

у X валила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1  відхилити, а рішення Уманського міськрайонного суду від 5 травня 2006 року залишити без змін.

Ухвала може бути оскаржена протягом 2-х місяців в касаційному порядку.

Головуючий Судді

/підпис/ /підписи/

 

Вірно: суддя апеляційного суду Черкаської області

Г.М.Трюхан

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація