Справа №22-ц-1149/06 Суддя першої інстанції Андрощук В.В.
Категорія 26 Суддя-доповідач апеляційного суду Козаченко В.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 червня 2006 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:
головуючого Козаченка В.І.,
суддів: Базовкіної Т.М., Кутової Т.З.,
при секретарі судового засідання Гапєєвій Т.В., за участю позивача ОСОБА_1 та його представника ОСОБА_2,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві цивільну справу
за апеляційною скаргою ОСОБА_3
на рішення Заводського районного суду м. Миколаєва від 03 квітня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про вселення,
ВСТАНОВИЛА:
22 лютого 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з указаним позовом, в якому зазначав, що рішенням судової колегії в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області від 13 жовтня 2004 року йому виділено в квартирі АДРЕСА_1 м. Миколаєва в користування жилі кімнати жилою площею 12,3 та 12, 6 кв. м, а в користування відповідачки ОСОБА_3 - кімнати площею 17,1 та 9,2 кв. м. Коридор, комору, туалет, ванну кімнату і кухню - залишено в їх спільному користуванні.
Рішенням Миколаївського міськвиконкому від 26 січня 2005 року на ім'я позивача відкрито окремий особовий рахунок на виділені в його користування приміщення.
Однак, відповідачка чинить йому перепони в користуванні виділеними йому приміщеннями, тому ОСОБА_1 просив суд вселити його в спірну квартиру.
Рішенням Заводського районного суду від 03 квітня 2006 року позовні вимоги ОСОБА_1 повністю задоволені. Постановлено вселити його в квартиру АДРЕСА_1 м. Миколаєва.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального права, зокрема, на неповідомлення її про розгляд справи, просила рішення скасувати і ухвалити нове про відмову позивачу в задоволенні позову.
Вислухавши суддю - доповідача, позивача та його представника, дослідивши надані докази та перевіривши законність і обґрунтованість рішення місцевого суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_3 задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Суд першої інстанції в межах заявлених позовних вимог повно та всебічно дослідив обставини справи, належно оцінив надані докази і дійшов правильного висновку, що рішенням апеляційного суду Миколаївської області від 13 жовтня 2004 року визнано право позивача на користування приміщеннями, виділеними йому в спірній квартирі, а тому обґрунтовано, дотримуючись вимог ст. ст. 64, 103, 104 ЖК України ухвалив рішення про вселення ОСОБА_1 до вказаної квартири.
Посилання апелянтки на те, що вона не була повідомлена про розгляд справи є безпідставними.
Так, відповідно до ст. 74 ЦПК України, виклик до суду осіб, які беруть участь у справі, здійснюється судовими повістками про виклик або телеграмою, факсом чи за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.
З матеріалів справи вбачається, що про перше судове засідання відповідачка була повідомлена рекомендованим листом, який вона отримала 14 березня 2006 року (а.с. 27).
У зв'язку з тим, що відповідачка в судове засідання вона не з'явилась і про причину неявки не повідомила, суд відклав розгляд справи на 03 квітня 2006 року, повідомивши про це ОСОБА_3 телеграмою, яку вона отримала особисто 24 березня 2006 року.
Отже, 03 квітня 2006 року місцевий суд розглянув справу і ухвалив рішення хоча і у відсутності відповідачки, однак оповіщеної у встановленому порядку про час і місце судового розгляду, тобто з дотриманням вимог ст. ст. 74 - 76, 169 ЦПК України.
Оскільки суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права то підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 313-315 ЦПК України року, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.
Рішення Заводського районного суду м. Миколаєва від 03 квітня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про вселення залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.