Справа №22-ц-1118/06 Суддя першої інстанції Тихоненко М.І.
Категорія 41 Суддя-доповідач апеляційного суду Козаченко В.І.
УХВАЛА
І М Е Н ЕМ У К Р АІН И
06 червня 2006 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:
головуючої Буренкової К.О.,
судців: Базовкіної Т.М., Козаченка В.І.
при секретарі судового засідання Гачко Ю.В.,
за участю: представника позивача - ОСОБА_1 та представників відповідачів -ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,
розглянувши в відкритому судовому засіданні у місті Миколаєві цивільну справу
за апеляційними скаргами представників Врадіївських районних громадських організацій Спілок громадян співвласників майна "Жовтнева" та Світанок"
(далі - Спілки громадян)
на рішення Врадіївського районного суду Миколаївської області від 20 лютого 2006 року за позовом СТОВ "Агрофірма "Україна" до СТОВ "Агрофірма Нива" (в особі ліквідаційної комісії товариства), Спілок громадян "Жовтнева" та "Світанок", Державної виконавчої служби у Врадіївському районі Миколаївської області - про скасування арешту та виключення з акту опису врожаю посівів,
ВСТАНОВИЛА:
12 жовтня 2005 року СТОВ "Агрофірма "Україна" звернулось до суду з указаним позовом, в якому зазначало, що ухвалами судді Врадіївського районного суду від 08 та 19 липня 2005 року для забезпечення позовів Спілок громадян "Жовтнева" та "Світанок" до СТОВ "Агрофірма Нива" про витребування майна та стягнення вартості незавершеного виробництва були накладені арешти на врожай посівів озимої пшениці 2005 року на полях контурів №№ 44, 45, 46, 48 ( а за внутрішньогосподарською кодифікацією СТОВ "Агрофірма "Нива" - це поля №№ 6П3, 4П3, ЗП3, 6Н).
Виконуючи ухвали суду, державна виконавча служба у Врадіївському районі 19 липня 2006 року винесла постанову про арешт зазначеного майна СТОВ "Агрофірма "Нива" і склала акт опису й арешту врожаю озимої пшениці на вказаних полях.
Однак, рішенням господарського суду Миколаївської області від 29 липня 2005 року за позовом СТОВ "Агрофірма "Україна" до СТОВ "Агрофірма "Нива" про визнання права власності право власності на арештований врожай посівів озимої пшениці 2005 року визнано за СТОВ "Агрофірма "Україна".
Посилаючись на викладені обставини позивач просив суд скасувати арешт і виключити з указаного акту опису врожай посівів озимої пшениці на зазначених полях.
Рішенням Врадіївського районного суду від 20 лютого 2006 року позовні вимоги СТОВ "Агрофірма "Україна" повністю задоволені. Скасовано арешт і виключено з акту опису врожай посівів озимої пшениці на полях №№ 44, 45, 46, 48 (за внутрішньогосподарською кодифікацією СТОВ "Агрофірма "Нива" - це поля №№ 6П3, 4П3, ЗП3, 6Н).
В апеляційних скаргах представники Спілок громадян "Жовтнева" та Світанок", посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права та неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, просили рішення місцевого суду скасувати і ухвалити нове, яким відмовити позивачу в задоволенні позову.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційні скарга представників відповідачів задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Суд першої інстанції, в межах заявлених позовних вимог, повно та всебічно дослідив обставини справи, дав належну оцінку наданим сторонами доказами, і дійшов правильного висновку, що відповідно до ст. 151 та п. 1 ч. 1 ст. 152 ЦПК України, як захід забезпечення позову, арешт може бути накладено лише на майно відповідача.
Постановляючи ухвали від 08 та 19 липня 2005 року про накладення арешту на врожай посівів озимої пшениці 2005 року на полях контурів №№ 44, 45, 46, 48 (а за внутрішньогосподарською кодифікацією СТОВ "Агрофірма "Нива" - поля №№ 6Пз, 4Пз, ЗПз, 6Н), суддя виходив з того, що це майно належить відповідачам.
Між тим, зазначеним рішенням господарського суду Миколаївської області від 29 липня 2005 року право власності на арештований врожай посівів озимої пшениці 2005 року на вказаних полях визнано за СТОВ "Агрофірма "Україна".
Отже, таке рішення господарського суду є преюдиціальним фактом, який не підлягає доказуванню, оскільки, відповідно до ч. З ст. 61 ЦПК України, обставини, встановлені судовим рішенням у господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлені ці обставини.
За такого місцевий суд прийшов до вірного висновку, що суддею був накладений арешт на майно, яке не є власністю СТОВ "Агрофірма "Нива". В зв'язку з чим, суд обґрунтовано скасував арешт і виключив із зазначеного акту опису врожай посівів озимої пшениці 2005 року на полях контурів №№ 44, 45, 46, 48 ( а за внутрішньогосподарською кодифікацією СТОВ "Агрофірма "Нива" - це поля №№ 6Пз, 4Пз, ЗПз, 6Н).
Крім того, рішенням Врадіївського районного суду від ЗО серпня 2005 року, залишеним без змін ухвалою судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області від 17 січня 2006 року, СТОВ "Агрофірма Нива" зобов'язане повернути в натурі членам Спілок громадян "Жовтнева" та "Світанок" їхні частки майна в технічно справному стані після проведення поточного ремонту. Також з цього товариства стягнуто на користь членів спілки "Світанок" - 146542 грн., а на користь членів спілки "Жовтнева" -227958 грн.
Доводи апелянтів про нікчемність договору суборенди посівів озимої пшениці 2005 року на вказаних полях, укладеного 27 серпня 2004 року між СТОВ "Агрофірма "Україна" та СТОВ "Агрофірма Нива" є безпідставними, так як не спростовують зазначених висновків судової колегії.
Таким чином, місцевий суд ухвалив рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, атому підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст. ст. 303, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційні скарги представників Врадіївських районних громадських організацій Спілок громадян співвласників майна "Жовтнева" та Світанок" відхилити.
Рішення Врадіївського районного суду від 20 лютого 2006 року по цивільній справі за позовом СТОВ "Агрофірма "Україна" до СТОВ "Агрофірма Нива" (в особі ліквідаційної комісії товариства), Спілок громадян "Жовтнева" та "Світанок", Державної виконавчої служби у Врадіївському районі Миколаївської області - про скасування арешту та виключення з акту опису врожаю посівів залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий: підпис Судді: підписи
Суддя апеляційного суду Миколаївської області