Судове рішення #10963152

Справа № 2-514/10  

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

            14 вересня 2010 року                Томашпільський районний суд Вінницької області

в складі:     головуючого – судді                                         Маліновського О.А.

при секретері                                              Усатій Т.Є.                
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Томашпіль цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Томашпільському районі Вінницької області про визнання дій незаконними та зобов»язання суб»єкта владних повноважень нарахувати та виплатити недоплачену 30 % надбавку до пенсії як дитині війни, –

ВСТАНОВИВ:

6 вересня 2010 року ОСОБА_2  в порядку п.2 ч.1 ст. 15 ЦПК України (чинній в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов»язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-У1) звернувся до суду з цим позовом до управління Пенсійного фонду України у Томашпільському районі Вінницької області  про визнання дій незаконними та зобов»язання суб»єкта владних повноважень нарахувати та виплатити недоплачену 30 % надбавку до пенсії як дитині війни.

Розглянувши матеріали справи, суд уважає, що провадження у справі підлягає закриттю відповідно до п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України згідно якої суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Відповідно  до Рішення Конституційного Суду України від 9 вересня 2010 року №19-рп/2010 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини 1  статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про  внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов»язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року №1691-У1. Таким чином положення Закону від 18.02.2010 р. №1691-У1 втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України  Рішення, тобто з 9 вересня 2010 року.

Згідно даного Рішення усі публічно-правові спори, у яких хоча б однією зі сторін є суб»єкт владних повноважень, належать до адміністративної юрисдикції.

Як убачається з матеріалів справи при поданні позовної заяви в порядку цивільного судочинства позивачкою  було оплачено державне мито в сумі 3,40 грн. та оплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37 грн., які підлягають поверненню позивачці згідно положень п.5 ч.1 ст. 83 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись  п.2 Рішення Конституційного Суду України від 9 вересня 2010 року №19-рп/2010, ст.ст.83, 205, 209 ЦПК України, суд,-

                                              У Х В А Л И В:

Провадження у справі за позовом  ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Томашпільському районі Вінницької області про визнання дій незаконними та зобов»язання суб»єкта владних повноважень нарахувати та виплатити недоплачену 30 % надбавку до пенсії як дитині війни, закрити оскільки позов не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Роз»яснити ОСОБА_2 її право на звернення з даним позовом до суду в порядку адміністративного судочинства.

Повернути ОСОБА_2 судові витрати по справі понесені при поданні позовної заяви, які складаються з 3,4 грн. сплаченого державного мита та 37 грн. оплачених витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена протягом п»яти днів з дня оголошення, а сторонами у справі в цей же строк з часу отримання її копії, до апеляційного суду Вінницької області через Томашпільський районний суд.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація