УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 2а-4277/10/2370
10.09.2010 р. м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Трофімова Л.В., розглянувши матеріали позовної заяви державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області до Черкаського державного бізнес-коледжу про стягнення економічних санкцій,
встановив:
До суду з позовною заявою звернулася державна інспекція з контролю за цінами в Черкаській області, в якій просить поновити строк звернення до суду та стягнути з Черкаського державного бізнес-коледжу економічні санкції на суму 72530 грн. 64 коп.
Позивач в обґрунтування позовної вимоги щодо поновлення строку звернення до адміністративного суду зазначив, що державна інспекція з контролю за цінами в Черкаській області дізналася про порушення свого права лише при проведенні перевірки виконання припису, про усунення порушення державної дисципліни цін від 12.06.2008 року №96 та рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 12.06.2008 року №72, що відображено в акті перевірки №1538 від 20.07.2010.
Зазначена позивачем підстава для поновлення строку звернення до суду не може вважатися поважною з нижченаведених підстав.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» та Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою КМУ від 13.12.2000 року №1819, на позивача покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів. У зв’язку з чим позивачу надано право проводити перевірки документів, пов’язаних з формуванням, встановленням і застосуванням цін і тарифів на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності, а також одержувати необхідні довідки, приймати рішення про застосування до суб’єктів підприємницької діяльності передбачених чинним законодавством економічних санкцій за порушення порядку встановлення і застосування цін.
Частиною 5 положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою КМУ від 13.12.2000 року №1819 встановлено права Держцінінспекції, зокрема пунктами:
11) одержувати відповідно до законодавства копії платіжних документів, що підтверджують факт перерахування до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій;
12) звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій, зобов'язання вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення;
14) вчиняти інші дії в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законом.
Аналізуючи зазначені норми, можна зробити висновок, що державна інспекція з контролю за цінами в Черкаській області мала усі необхідні повноваження, для здійснення своєчасного контролю за виконанням своїх рішень та реалізувати право звернення до суду у строк визначений ч. 2 ст. 99 КАС України, а саме –шестимісячний.
Статтею 100 КАС України визначено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
За вказаних обставин, зважаючи на те, що позивачем пропущено без поважних причин строк звернення до суду, вказану позовну заяву необхідно залишити без розгляду.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ухвалив:
Позовну заяву державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області до Черкаського державного бізнес-коледжу про стягнення економічних санкцій залишити без розгляду в зв’язку тим що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом.
Повернути позивачу позовну заяву із усіма доданими до неї матеріалами та направити копію даної ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Л.В.Трофімова