КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-35/09/2670 Головуючий у 1-й інстанції: < Текст >
Суддя-доповідач: Желтобрюх І.Л.
У Х В А Л А
Іменем України
"07" вересня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Желтобрюх І.Л.,
суддів: Попович О.В., Шведа Е.Ю.,
при секретарі: Коробій І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві апеляційну скаргу Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 травня 2010 року по справі за позовом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до Закритого акціонерного товариства «Прогрес-фонд» про стягнення штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України звернулась до суду з позовом до Закритого акціонерного товариства «Прогрес-фонд» з вимогами стягнути штрафні (фінансові) санкції у розмірі 8 500,00 грн. на підставі рішення про накладення штрафних санкцій від 25.04.2008р. №СК-08/08-426.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 травня 2010 року у задоволенні позову відмовлено у зв’язку з тим, що постанову Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України про накладення штрафних санкцій №СК-08/08-426 скасовано постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2009 року.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України подала апеляційну скаргу, у якій просить оскаржуване рішення скасувати та ухвалити нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі. Апелянт зазначає, що до ЗАТ “Прогрес-Фонд” правомірно були застосовані штрафні санкції за порушення вимог ст.5 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом».
В судовому засіданні представник відповідача Покровська О.Ю. заперечила проти задоволення апеляційної скарги, наполягаючи на законності судового рішення.
Належним чином повідомлений про дату, час та місце апеляційного розгляду справи позивач в судове засідання не з’явився, про причини своєї неявки суду не повідомив.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь апелянта у судовому засіданні не обов’язкова, колегія суддів у відповідності з ч.4 ст.196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представника позивача.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом встановлено, що Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України винесено постанову про застосування штрафу до Закритого акціонерного товариства «Прогрес-фонд»за невиконання (неналежне виконання) вимог закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом” від 25.04.2008 року № СК-08/08-426.
ЗАТ “Прогрес-Фонд” оскаржило зазначену Постанову №СК-08/08-426 до Окружного адміністративного суду міста Києва. Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 11.11.2008р. у задоволенні позову відмовлено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду м. Києва від 24.02.2009р. задоволено апеляційну скаргу ЗАТ “Прогрес-Фонд”; постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 11.11.2008р. скасовано та ухвалено нову постанову, якою позовні вимоги ЗАТ «Прогрес-Фонд»задоволено повністю; постанову Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 25.04.2008р. №СК-08/08-426 скасовано.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
З огляду на викладене, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про відмову у задоволенні позову Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України щодо стягнення штрафних санкцій із ЗАТ “Прогрес-Фонд”, оскільки постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 24.02.2009р., якою скасовано постанову Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України про застосування штрафу до ЗАТ “Прогрес-Фонд” за невиконання (неналежне виконання) вимог закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом” від 25.04.2008 року № СК-08/08-426, набрала законної сили і на час розгляду справи в касаційному порядку не переглядалася.
Відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України. У п.9 ст. 129 Конституції України обов’язковість рішень суду зазначена однією з основних засад судочинства. У ч. 2 ст. 11 Закону України «Про судоустрій України» від 7 лютого 2002 року, чинного на час розхгляду справи судом першої інстанції, встановлено, що судові рішення, які набрали законної сили, є обов’язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, об’єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на всій території України. Аналогічну норму містить чинний нині Закон України «Про судоустрій і статус суддів». Обов’язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів, органів прокуратури, слідства, дізнання визначається процесуальним законом (ст. 72 ч. 4 КАСУ). Статтею 14 КАСУ визначено, що постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України, а невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом (ч.ч. 2, 3). Обов’язковість виконання судових рішень гарантована, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Таким чином, оскільки постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 24.02.2009р. набрала законної сили, - вона є обов’язковою до виконання (застосування) усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими, службовими особами, об’єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на всій території України. Законність рішення, яке набрало законної сили в одній справі, не може ревізуватися в іншій.
З огляду на наведене вище, доводи апелянта щодо правомірності застосування до ЗАТ “Прогрес-Фонд” штрафних санкцій за порушення вимог ст.5 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом»судом до уваги не беруться, оскільки рішення про застосування таких санкцій до відповідача скасоване, а висновки щодо порушених в апеляції питань викладені в постанові Київського апеляційного адміністративного суду м. Києва від 24.02.2009р.
Відповідно до ч.1 ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного та приймаючи до уваги, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 травня 2010 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя: І.Л. Желтобрюх
Судді: О.В. Попович
Е.Ю. Швед
Повний текст ухвали виготовлений 13.09.2010р.