КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-2653/09/2670 Головуючий у 1-й інстанції: < Текст >
Суддя-доповідач: Желтобрюх І.Л.
У Х В А Л А
Іменем України
"07" вересня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Желтобрюх І.Л.,
суддів: Попович О.В., Шведа Е.Ю.,
при секретарі: Коробій І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Порив»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 18 червня 2009 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Порив»до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва про визнання нечинним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Порив»звернулося до суду з вимогами про визнання нечинним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва № 0006592304 від 26.08.2008р.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18 червня 2009 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, ТОВ «Порив»подало апеляційну скаргу, у якій просить оскаржуване рішення скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити повністю. В обґрунтування апеляційних вимог посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а також зазначає, що висновки суду не відповідають обставинам справи, - оскільки гральні автомати, що використовувались підприємством, не є реєстраторами розрахункових операцій в розумінні закону, адже вони не фіскалізовані та не внесені до Державного реєстру РРО, - а тому застосовувати штрафні санкції.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом встановлено, що 01.08.2008р. ДПА у Івано-Франківській області провела перевірку зали гральних автоматів, який розташований за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 53 та належить ТОВ “Порив”, за результатами якої складено Акт перевірки від 01.08.2008р. № 26500676/2304.
Перевіркою встановлено, що в залі знаходиться 23 гральних автомати, обладнаних купюроприймачами, підключених до електромережі, але які не фіскалізовані, не обладнанні запам’ятовуючими пристроями (фіскальною пам’яттю).
На підставі зазначеного акта перевірки Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі м. Києва було прийняте рішення № 0006592304 від 26.08.2008р. про застосування штрафних санкцій до ТОВ “Порив” у сумі 7 820 грн. за порушення п. 1, 2 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995р. № 265/95-ВР (далі Закон № 265) та нарахованих на підставі Акту № 915695 перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності Державної податкової адміністрації в Івано-Франківській області від 01.08.2008р.
Згідно зі ст. 2 Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(далі –«Закон») реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.
Одним із видів автоматів з продажу послуг є гральний автомат. Однак закон вимагає застосування реєстраторів розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування (п.3 ст.3 Закону), відповідно гральні автомати, які не забезпечують реалізації фіскальних функцій не включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.
Згідно зі ст. 11 вказаного закону терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, Державної податкової адміністрації України та Національного банку України.
Відповідно до змін внесених у додаток до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001р. № 121 «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій»(постанова Кабінету Міністрів України від 07.06.2006 № 803) термін переведення суб'єктів господарювання, які надають послуги гральних автоматів, на облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій перенесено на 31 грудня 2006 року. На виконання вимог цієї постанови ТОВ «Експотрейд»було розроблено комп»ютерно-касову систему «Фіскал», яка призначена для фіскалізації гральних автоматів, автоматизації збору, обліку і контролю даних про функціонування залів гральних автоматів, - та наказом ДПА України від 01.07.2008р. № 430 включена до Державного реєстру РРО.
Таким чином, з 01.01.2007р. суб'єкти господарювання, які надають послуги гральних автоматі, були зобов»язані і мали технічну можливість здійснювати облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.
Відповідно до п.1, 2 ст. 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особіг яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Пунктом 4.4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування РРО за товари (послуги) затвердженого Наказом ДПА України від 01.12.2000р. № 164, реєстрація продажу товару (оплати послуги) через РРО проводиться одночасно з розрахунковою операцією. Розрахунковий документ повинен видаватися покупцеві не пізніше завершення розрахункової операції. Розрахункова операція вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обсяг уведені в режимі реєстрації.
З огляду на викладене, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що ТОВ «Порив»зобов’язане було надавати послуги через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій на індивідуальному гральному автоматі.
Згідно з п.2 ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” за порушення вимог цього Закону до суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян –у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
За таких обставин, нарахування ТОВ «Порив» штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 7 820 грн. (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян = 340, 00 грн. х 23 гральних автомата = 7 820 грн.) - відповідає чинному законодавству.
Викладене вище спростовує доводи апеляційної скарги. Жодних належних і допустимих доказів відсутності об»єктивної можливості виконання вимог закону апелянтом не наведено і не доведено.
Відповідно до ч.1 ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного та приймаючи до уваги, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Порив»залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 18 червня 2009 року –без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя: І.Л. Желтобрюх
Судді: О.В. Попович
Е.Ю. Швед
Повний текст ухвали виготовлений 13 вересня 2010 року.