Справа № 2-2339/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 вересня 2010 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Демчика Р.В.
при секретарі Васильченко О.Ю.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сміла цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності, -
встановив :
15 травня 2010 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, ОСОБА_3 був укладений договір купівлі-продажу будинковолодіння АДРЕСА_1.
На виконання цієї угоди позивач передав відповідачам обумовлені суми, а вони надали йому документацію на будинковолодіння та розписки про отримання коштів. Крім того, відповідачі взяли на себе зобов’язання посвідчити вказаний договір нотаріально до 1 липня 2010 року.
Позивач, посилаючись на те, що посвідчити договір нотаріально відповідачі відмовляються, що позбавляє його можливості розпоряджатися придбаним майном, звернувся в суд з позовом про визнання договору купівлі-продажу будинковолодіння АДРЕСА_1 не посвідченого нотаріально дійсним та визнання за ним права власності.
Позивач в судовому засіданні свої вимоги підтримав.
Відповідачі позов визнали.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Згідно з витягу про право власності на нерухоме майно відповідачі є власниками по 1/2 частині будинковолодіння АДРЕСА_1.
Згідно витягу з Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, заборона відчуження на будинок АДРЕСА_1 відсутня.
З розписок відповідачів вбачається, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 одержали від ОСОБА_1 по 25000 грн., за продаж йому своїх часток будинковолодіння АДРЕСА_1 та взяли на себе зобов’язання до 1 липня 2010 року посвідчити договір нотаріально.
Відповідно до ч. 2 ст. 220 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.
Судом встановлено, що на момент укладання договору купівлі-продажу, сторони домовилися щодо усіх його істотних умов. Позивач передав, а відповідачі одержали обумовлені суми за продане майно, про що надали відповідні розписки, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.
На підставі наведеного, ч.2 ст. 220, ч.3 ст. 334 ЦК України, ст.ст. 10, 14, 212, 213, ЦПК України, суд, -
вирішив :
Позов задовольнити.
Визнати договір купівлі – продажу будинковолодіння АДРЕСА_1 укладеного 15 травня 2010 року між сторонами, дійсним.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на будинковолодіння АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а в разі його оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо воно не буде скасоване.
Головуючий: