Справа № 2- 5850/2010р.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2010 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого-судді Скляренко В.М.
при секретарі Кожем’яка І..В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Придніпровському районі м. Черкаси про визнання відмови відповідача щодо виплати щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком протиправною, стягнення щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за 2009 рік та зобов’язання в подальшому при нарахуванні пенсії нараховувати щомісячну соціальну допомогу,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління пенсійного фонду України у Придніпровському районі м. Черкаси про визнання відмови відповідача щодо виплати щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком протиправною, стягнення щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за 2009 рік та зобов’язання в подальшому при нарахуванні пенсії нараховувати щомісячну соціальну допомогу.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої вимоги підтримав. Представник відповідача в судове засідання не з’явився, направивши до суду письмову заяву про закриття провадження у справі, оскільки вона не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі, оскільки рішенням Конституційного суду України у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами від 18 лютого 2010 року № 1691- VI, а саме: пункту 2 розділу I «Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України) виключити.
Одночасно вищезгаданим рішенням Конституційного Суду України визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691- VI.
Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України і не може бути оскаржене.
Відповідно до ст. 18 КАС України суди розглядають у порядку адміністративного судочинства усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, керуючись п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України, ч. 1 ст. 15, п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010, суд, -
У Х В А Л И В :
Провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Придніпровському районі м. Черкаси про визнання відмови відповідача щодо виплати щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком протиправною, стягнення щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за 2009 рік та зобов’язання в подальшому при нарахуванні пенсії нараховувати щомісячну соціальну допомогу - закрити.
Роз’яснити позивачу, що він має право звернутися з такими позовними вимогами до відповідача до Придніпровського районного суду м. Черкаси в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з моменту її проголошення, а особами без участі яких вона проголошена на протязі п’яти днів з моменту отримання копії ухвали.
Головуючий: В.М. Скляренко