Апеляційний суд Запорізької області
Справа № 22 - 5136/ 10 Головуючий у 1 інстанції: Ушатий І.Г.
Суддя-доповідач: Поляков О.З.
РІШЕННЯ
Іменем України
« 17 » вересня 2010 року м. Запоріжжя.
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:
Головуючого: Ломейка В.О.
Суддів: Полякова О.З.
Прокопенка О.Л.
При секретарі: Винник І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу
ОСОБА_3 на рішення Токмацького районного суду Запорізької області від 28 квітня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ВАТ «Токмацький ковальсько-штампувальний завод" про стягнення компенсації за затримку розрахунку при звільненні, компенсацію за затримку виплати заробітної плати та відшкодування моральної шкоди,
В С Т А Н О В И Л А:
У березні 2010 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ВАТ «Токмацький ковальсько-штампувальний завод» про стягнення компенсації за затримку розрахунку при звільненні, компенсацію за затримку виплати заробітної плати та відшкодування моральної шкоди.
В обґрунтування позовних вимог зазначав, що рішенням Токмацького районного суду від 06.07.2009 року на його користь з ВАТ «ТКШЗ» було стягнуто 13891,82 грн., а саме: заборгованість з заробітної плати - 5123,50 грн., компенсація за затримку виплати заробітної плати - 7768,32 грн., моральна шкода - 1000 грн. Токмацьким районним судом 06.07.2009 року був виданий виконавчий лист, який набрав чинності 17.07.2009 року, кошти за виконавчим листом були виплачені 12.03.2010 року. Позивач вказує, що причиною невиплати коштів за рішенням суду було небажання відповідача та не сумлінне ставлення останнього до діючого законодавства. У зв'язку з чим ОСОБА_3 просить стягнути з відповідача компенсацію за затримку розрахунку при звільненні в сумі 11 995, 20 грн., компенсацію за затримку виплати заробітної плати в сумі 822, 34 грн. та моральну шкоду в сумі 16 000,00 грн.
Рішенням Токмацького районного суду Запорізької області від 28 квітня 2010 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Стягнуто з ОСОБА_3 на користь держави суму судового збору в розмірі 128 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 30 грн.
Не погоджуючись з рішенням суду, ОСОБА_4 подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Заслухавши у засіданні апеляційного суду суддю - доповідача, пояснення учасників апеляційного розгляду, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції та обставини справи в межах доводів апеляційної скарги і вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.309 ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення або зміни рішення є порушення або неправильне застосування норм матеріального або процесуального права.
Як вбачається з матеріалів справи рішенням Токмацького районного суду Запорізької області від 06.07.2009 року було частково задоволено позов ОСОБА_3 та стягнуто з ВАТ « ТКШЗ» 13891 грн.82 коп., а саме заборгованість по заробітної платі 5123 грн. 50 коп.,компенсація за затримку виплати заробітної плати - 7768 грн. 32 коп.,моральна шкода -1000 грн. .Вказана сума отримана позивачем 12.03.2010 року в повному обсязі.
У зв'язку з затримкою отримання суми за рішенням суду ОСОБА_3 просить стягнути з відповідача компенсацію за затримку розрахунку при звільненні в сумі 11 995, 20 грн., компенсацію за затримку виплати заробітної плати в сумі 822, 34 грн. та моральну шкоду в сумі 16 000,00 грн.
Суд першої інстанції обґрунтовано прийшов до висновку ,що правовідносини щодо виконання рішення суду, врегулювані нормами Закону України» Про виконавче провадження» ,а не нормами КЗППП України,позивач вже не знаходиться в трудових відносинах з підприємством, доказів вини в затримки розрахунку з боку ВАТ « ТКШЗ» не надано і тому суд вірно відмови у задоволенні позову.
Разом з тим ,судова колегія приходе до висновку,що рішення суду в частині стягнення з ОСОБА_3 на користь держави судового збору в сумі 128 грн. та витрат на ІТЗ в розмірі 30 грн. підлягає скасуванню,так як при зверненні до суду за захистом позивач керувався нормами КЗПП України,а при поданні позову за вирішенням трудового спору судові витрати та ІТЗ не стягується.
На підставі вищенаведеного, судова колегія приходе до висновку ,що суд першої інстанції надав належну оцінку зібраним доказам по справі і обґрунтовано відмовив у позові про стягнення грошових сум,однак рішення підлягає зміні,в частині скасування стягнення з позивача судових витрат та витрат на ІТЗ.
Керуючись ст. ст.307,309,317 ЦПК України, колегія суддів,
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 – задовольнити частково.
Рішення Токмацького районного суду Запорізької області від 28 квітня 2010 року по цій справі – змінити,скасувавши в частині стягнення з ОСОБА_3 на користь держави судових витрат в сумі 128 грн. та витрат на ІТЗ в сумі 30 грн.
В інший частині рішення залишити без зміни.
Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення, проте може бути оскаржене до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.
Головуючий:
Судді: