Судове рішення #10951848

Справа № 2-5664  /10 р.

Р І Ш Е Н Н Я

 І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И  

                                ( з а о ч н е)

м. Донецьк                                                                                       8 вересня  2010  р.

       

Будьоннівський районний суд м. Донецька в складі:                                                                          

головуючого судді                                                                         Тимченко О.О.,

при секретарі                                                                                Соєнко М.М.,      

розглянувши у судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_5 про стягнення аліментів на  неповнолітню дитину, -

ВСТАНОВИВ:

   

   

    24 липня 2010 року,  позивачка звернулася до Будьоннівського районного суду м. Донецька з зазначеним позовом, вказавши, що  відповідачка є її рідною сестрою в має неповнолітнього сина – ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1. Рішення гірницького районного суду м. Макіївки відповідачка була  позбавлена батьківських  прав відносно свого неповнолітнього сина. Рішенням виконавчого комітету Будьонніської районної у м. донецьку ради № 101/1 від 3 березня 2004 року вона була призначена опікуном неповнолітнього ОСОБА_2 Відповідачка у добровільному порядку допомогу на утримання дитини не надає. Просить суд стягнути з відповідачки аліменти у розмірі ј  частини з усіх видів заробітку /доходу/  до  повноліття дитини .

    Позивачка у судове засідання не з’явилась, суду надано заяву с проханням слухати справу за її  відсутності

Відповідачка  у судове засідання не з’явився, хоча  про час і місце судового засідання повідомлялась належним чином.  Причину неявки суду не повідомила. Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

  Суд, дослідивши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог,  вважає позов обґрунтованим та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав:

Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_2, народився 7 квітня 1998 року, його батьком вказаний - ОСОБА_4,  а матір’ю – ОСОБА_5

Як вбачається з рішення Гірницького районного суду м. Макіївки від 29 січня 2010 року, дійсно, ОСОБА_5 позбавлена батьківських прав відносно неповнолітнього сина – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Відповідно до рішення  виконавчого комітету Будьоннівської районної у м. Донецьку Ради від 03.03.2004 року №  101/1  ОСОБА_1 призначена опікуном неповнолітнього ОСОБА_2, 1998 року народження.

Відповідно до положень Конвенції ООН про права дітей, від 20 листопада 1998 року, ратифікованою Україною Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року, № 789-Х11, дитина, з огляду на його фізичну і розумну незрілість вимагає спеціального захисту і турботи, включаючи належний правовий захист, як до, так і після народження.  

Обов’язок батьків по утримуванню дітей до досягнення ними повноліття закріплений в ч. 2 ст. 51 Конституції України і в ст. 180 Сімейного кодексу України, яка говорить, що батьки зобов'язані утримувати  дитину до досягнення  повноліття.  

    Згідно  з вимогами ч.2  ст. 166 СК України  особа,  позбавлена батьківських прав,  не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.

Відповідно до вимог  ст.181 СК України за рішенням суду гроші на утримання дитини присуджуються в частині від доходу його матері, батька і (або) у твердій грошові сумі.  

Згідно зі ст.ст. 182, 183 СК України частина заробітку (доходу) батька, що буде стягуватися, як аліменти, визначається судом. При цьому розмір аліментів на одну дитину при будь-яких обставинах не може бути  менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    Передбачених законом підстав для звільнення ОСОБА_5 від обов’язку утримання неповнолітньої  дитини судом не встановлено.

    Оцінивши надані по справі докази, суд дійшов висновку, що ОСОБА_5 не виконує у відношенні неповнолітнього ОСОБА_2 передбачені сімейним законодавством  обов’язки з його  утримання, чим порушує право дитини на достатній рівень життя.    

Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд враховує вищенаведені обставини майнового і сімейного стан відповідачки  і визначає аліменти на утримання неповнолітнього ОСОБА_2 у відсотковому співвідношенні - у  розмірі ј   частини  від заробітку (доходу) ОСОБА_5, але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Вимогами п.1 ст. 191 СК України передбачено, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду з дня пред'явлення позову.

    Відповідно до вимог статей 81, 88 ЦПК України, оскільки позивачка звільнена від сплати судових витрат при звернені з даним позовом до суду, з відповідачки  в дохід держави підлягають стягненню судовий збір у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі  120  грн.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 180, 182, 183 і 191 СК України, ст. ст.10, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

   

    Позовні вимоги ОСОБА_1 -  задовольнити  у повному обсязі.

    Стягувати із ОСОБА_5,  ІНФОРМАЦІЯ_3, щомісяця аліменти на утримання сина – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1  у розмірі ј   частини з усіх видів заробітку /доходу/ до повноліття дитини, але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на користь  ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_4, починаючи з 24 червня 2010 року.

    Рішення в частині стягнення аліментів на дітей в межах одного місяця  підлягає негайному виконанню.

    Стягнути із  ОСОБА_5   судові витрати до доходу держави у розмірі 51 гривні .

    Стягнути з ОСОБА_5  на користь  державного бюджету Будьоннівського району м. Донецька 22050001( рахунок 31217259700003 ГУ ДКУ у Донецькій області, ЄДРПО 34686940, МФО 834016) витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи  у розмірі 120  грн.  

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів, з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області через Будьоннівський районний суд м. Донецька шляхом подання в десяти денний строк апеляційної скарги.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація