Судове рішення #10949992

              Справа № 2-767/10р.    

                        Р І Ш Е Н Н Я        

/ заочне/

                    І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

  25 серпня 2010 року             Бродівський районний суд Львівської області

в складі: головуючої -  судді     Тропак О.В.

при секретарі                   Ковальчук Н.І.

розглянувши  у відкритому судовому  засіданні в м.Броди цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину,-

В С Т А Н О В И В :

 Позивач звернулася в суд з позовними вимогами до відповідача про стягнення аліментів на неповнолітню дитину.

В обґрунтування позову зазначила,що 07.09.2002 року зареєструвала шлюб з відповідачем. Від шлюбу народилась дочка ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 Відповідач від утримання дочки ухиляється, матеріальної допомоги не надає. Усі обов’язки щодо матеріального забезпечення дитини виконує лише позивачка. Оскільки відповідач по справі ніде не працює і не має фіксованого доходу, але має можливість забезпечувати дитину матеріально, так як регулярно перебуває на заробітках, тому просить стягувати аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 1 000 грн. щомісячно.  

В судове засідання позивач не з’явилась,однак подала письмову заяву про розгляд справи за її відсутності,про підтримання позову та про те,що у разі неявки відповідача просить постановити рішення на підставі наявних у справі доказів.

Відповідач в порядку ст.74 ч.9 ЦПК України, будучи належним чином повідомленим про дату,час і місце розгляду справи,в судове засідання не з’явився і не повідомив суд про причини неявки. Оскільки проти цього не заперечувала позивач, суд постановив ухвалу про заочний розгляд.

 Дослідивши письмові документи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення частково з наступних підстав:

У відповідності до ст.ст.180,181 ч.3 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття та за рішенням суду кошти на утримання дитини /аліменти/ присуджуються у частці від доходу її матері, батька і /або/ у твердій грошовій сумі.

У відповідності до ст.184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний мінливий заробіток,а також за наявності інших обставин,що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Відповідач є батьком неповнолітньої дитини ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с.6/,яка проживає разом з позивачкою  і зобов’язаний її утримувати.

Відповідач не з’явився в суд та не подав суду будь-яких заперечень з приводу безпідставності позовних вимог,а також не подав документів про розмір його доходів. Тому суд надає віри поясненням позивачки про те,що відповідач ухиляється від виконання обов’язку по утриманню дитини і не працює на постійній роботі, перебуває на заробітках і розглядає як підставні вимоги про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі.

Позивачем заявлено позовні вимоги про стягнення аліментів на дитину, яка досягла 6-ти річного віку в розмірі 1 000 грн. щомісячно.Поскільки обов’язок утримувати дитину лежить на батьках в однаковій мірі,то з врахуванням аналогії закону /ст.183 СК України/

                        -2-

відповідно до якої розмір аліментів на дитину у віці від 6-ти років станом на дату розгляду справи має бути не меншим 276 грн. 30 коп/30% від прожиткового мінімуму 921 грн/, суд вважає справедливим і обґрунтованим визначення розміру аліментів в розмірі приближеному до 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку,а саме в розмірі 500 гривень.

На підставі ст.ст.180,181ч.3,182,184 СК України,керуючись ст.ст. 8,10,11,60,212,215,226,367 ЦПК України, суд,-

 

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити частково.

Стягувати з  ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2,уродженця  с.Батьків Бродівського району Львівської області,жителя АДРЕСА_1,місце праці не відоме,-

на користь ОСОБА_1  кошти на утримання неповно-літньої дитини ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1  - в розмірі  500/п’ятсот/ гривень, щомісячно ,починаючи з 29.04.2010 року до досягнення дитиною повноліття. Розмір аліментів,визначений судом у твердій грошовій сумі,підлягає індексації відповідно до закону.Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2  в користь держави судовий збір в сумі 51 грн і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.

Заочне рішення може бути переглянуто судом,що його ухвалив,за письмовою заявою відповідача,поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Бродівський районний суд Львівської області,протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.  

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення,заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку встановленому ЦПК України.У цьому разі строк на апеляційне оскарження  починає відраховуватися  з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

   

    Головуюча                                     О.Тропак

  • Номер: 6/331/13/2020
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-767/10
  • Суд: Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Тропак Олександра Василівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.12.2019
  • Дата етапу: 14.01.2020
  • Номер: 2-767/10
  • Опис: про визнання протиправною бездіяльність УПФУ в Талалаївському районі та зобов'язання здійснити нарахування і виплату доплати до пенсії дітям війни
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-767/10
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Тропак Олександра Василівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.08.2010
  • Дата етапу: 19.08.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація