Судове рішення #10941982

                                Справа № 2а-3417/2010р.                                                                            

 

                                                                                                                                             

                                                                             Р І Ш Е Н Н Я

         і м е н е м У к р а ї н и

01 липня 2010 року                                                                                   місто Шахтарськ

Шахтарський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Вірченко О.М.,

при секретарі Грузновій О.М.,

за участю представника відповідача Сізової І.В.,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області про здійснення перерахунку пенсії та проведення відповідних виплат як дитині війни, -

                                                                                  ВСТАНОВИВ:

        17.05.2010 р. ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до відповідача про здійснення перерахунку пенсії та проведення відповідних виплат як дитині війни, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальних захист дітей війни» дітям війни пенсії підвищуються щомісячно на 30% мінімальної пенсії за віком, але йому така надбавка не виплачувалась. Просив стягнути з відповідача недоотриману суму підвищення до пенсії дітей війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком у розмірі, встановленому ч.1ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року в сумі 1240,20грн.

Позивач до судового засідання не з’явився, про дату та час слухання справи повідомлений належним чином. Надав заяву про розгляд справи без його участі.

       Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечувала, посилаючись на те, що порядок надання пільг, передбачених ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», Кабінетом Міністрів України 2006р. не було розроблено. Законом України «Про Державний бюджет України на 2009 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» дія ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» призупинена, законодавством не було врегульоване питання стосовно фінансування виплати підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком дітям війни. Відповідно до вказаного Закону підвищення до пенсії дітям війни виплачується за рахунок коштів Державного бюджету  України, а не за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Вимоги позивача щодо підвищення пенсії вважає незаконними, просила суд відмовити у задоволенні позову.  

            Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає  задоволенню з наступних підстав.

  З матеріалів справи вбачається, що позивач є громадянином України і має правовий статус «дитина війни», що підтверджується пенсійним посвідченням.

            Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», що набрав чинності 01 січня 2006р., дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове  утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується  замість пенсії, підвищується на 30% МПВ.

 Статтю 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» Кабінету Міністрів України надано право у 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.

Названа норма передбачає встановлення в абсолютних сумах розмірів лише тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із Законом України «Про соціальний захист дітей війни» залежить від розміру мінімальної пенсії за віком.  

Отже, нарахування та виплата у 2009 році дітям війни підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, повинні здійснюватися відповідно до норм Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

             Таким чином, дії відповідача по виплаті позивачу підвищення до пенсії за 2009 рік є неправомірними та не відповідають вимогам діючого законодавства, внаслідок чого є підстави для задоволення вимог позивача про визнання дій відповідача неправомірними у відмові щодо нарахування і виплати несплаченої позивачу державної соціальної допомоги як дитині війни (30% до пенсії) з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року.

    Відповідно до ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої постановлено рішення, суд стягує з іншої сторони понесені нею документально підтверджені витрати, тому суд стягує з відповідача на користь позивача сплачені ним судові витрати.

    Керуючись 10, 60, 88, 212, 213, 215 Цивільного процесуального кодексу України,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

             Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську на користь ОСОБА_2 недоотриману суму підвищення до пенсії дітей війни у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року в сумі 1240,20грн.

      Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську на користь ОСОБА_2 судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 51 грн. і витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120грн.

        Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Донецької області.

      Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Цивільним процесуальним кодексом України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

                           Суддя                                                                     О.М.Вірченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація