Судове рішення #10941725

                                                                                        Справа № 2-3970

                                                                               2010 рік

З А О Ч Н Е  РІ Ш Е Н НЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2010 року                                                                             м. Білгород - Дністровський  

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської  області

в складі:  головуючого - одноособово судді  Лук’янчук О.В.

                при секретарі – Скалозуб Л.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину,

В с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини: доньки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку щомісяця, зазначаючи, що відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини.                                                                                          

Представник позивача у судовому  засіданні позовні вимоги підтримує, просить задовольнити в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з’явився про день, час та місце слухання справи повідомлявся, причина не явки суду не відома.

Зі згоди представника позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

У судовому засіданні встановлено, що з серпня 2001 року по квітень 2010 року позивач та відповідач перебували у фактичних шлюбних відносинах, від яких мають неповнолітню дитину: доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. В теперішній час сторони разом не проживають, фактичні шлюбні відносини між ними припинені.

Відповідач являється батьком неповнолітньої ОСОБА_3, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що підтверджується свідоцтвом про народження.

Неповнолітня дитина проживає та знаходиться на утриманні позивача, що підтверджується довідкою № 10 ОСББ «Альбатрос». Відповідач на утримання дитини матеріальної допомоги не надає.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів. При визначені розміру аліментів на дитину судом враховуються обставини зазначені ч.1 ст.182 СК України , та відповідно ч.2 ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно ст.ст. 181 ч.3, 183 ч.1 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька і ( або) у твердій грошовій сумі.  Частка заробітку батька , яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Разом з цим ні мінімального, ні максимального розміру аліментів на неповнолітніх дочку, сина Сімейний кодекс України не встановлює, тому суд при визначенні розміру аліментів враховує обставини зазначені ч.1 ст.182 СК України.

Відповідно до ч.1 ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог.

Таким чином, судом встановлено, що неповнолітня дитина проживає з позивачем та знаходиться на її утриманні, відповідач на утримання дитини матеріальної допомоги не надає, хоча зобов’язаний утримувати неповнолітню дитину .

В ідповідно до ст. 212 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову, що відповідає вимогам закріпленим ч. 1 ст. 191 СК України.

Відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд  допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів -  в межах суми платежу за один місяць.

Таким чином, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги позивача частково, стягнувши з ОСОБА_2, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини: доньки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження у розмірі ?  частини всіх видів заробітку щомісяця починаючи з 04.06.2010 року та до її повноліття, тобто до 12.06.2020 року. Розмір аліментів на одну дитину не може бути менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

 Державне мито складає 51,00 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в Білгород – Дністровському міськрайонному суді Одеської області становлять 120,00 грн.  Відповідно до положень ч.3 ст.88, п.4 ч.3 ст.81 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню в дохід держави з відповідача.

Керуючись ст.ст. 180 – 184 СК України, ст.ст. 10,11,60, 81,88,224-226 ЦПК України, суд, -                                                        

                   

                        Вирішив:

        Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини: доньки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісяця починаючи з 04.06.2010 року та до її повноліття, тобто до 12.06.2020 року. Розмір аліментів на одну дитину не може бути менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

        Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави,  державне мито в сумі 51 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в Білгород – Дністровському міськрайонному суді Одеської області у розмірі 120 грн.

        Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

        Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

        Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою  заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

   

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація