Судове рішення #10939974

Копія:

Справа № 2-2427/ 2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 вересня 2010 року  Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

            головуючого судді – Кудіна А.М.,

за участю секретаря  – Якубович В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Охтирка цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2

про стягнення аліментів на утримання дитини,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка  30.08.2010 року звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, в якій зазначила, що вона у 2009 році перебувала із відповідачем у громадянському шлюбі, від якого сторони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 Відповідач ухиляється від утримання дитини, добровільно матеріальної допомоги не надає. У зв’язку з наведеним позивачка просила стягувати з відповідача аліменти на її користь на утримання сина у розмірі ј частки  всіх видів його заробітку (доходу), до досягнення дитиною повноліття, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подання заяви і до повноліття дитини.

В судове засідання сторони не з’явились, надіслали заяви про розгляд справи у їх відсутність. В зв’язку з чим  справа  розглядається  відповідно до ст.ст.  169, 197 ЦПК України у відсутність сторін та фіксації судового процесу  за допомогою звукозаписуючого засобу.

У судове засідання позивачка не з?явилася надала заяву в якій повністю підтримала свої позовні вимоги просила позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Відповідач в судове  засідання не з?явився, надав письмову заяву в якій  вимоги позивачки визнав у повному обсязі прохав справу слухати у його відсутність.

Матеріалами справи встановлено, що з 2009 року сторони перебували у громадянському шлюбі. ІНФОРМАЦІЯ_1 у сторін народився син ОСОБА_4, походження якого від сторін підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_1 (а.с. 3).

У силу вимог ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

На підставі ч. 3 ст. 181, ст. 183 СК України кошти на утримання дитини присуджуються в частці від доходу його батьків, яка визначається судом.

При визначенні розміру аліментів суд ураховує й вимоги ст. 182 СК України.

У відповідності до ч. 2 ст. 141 СК України проживання батьків окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що відповідач зобов’язана сплачувати аліменти на дитину. При визначенні їх розміру суд враховує матеріальне становище сторін, а також те, що відповідач на утриманні інших осіб не має, є фізично здоровою людиною, працездатний, тому може сплачувати аліменти на її утримання.

Таким чином вимоги позивачки підлягають повному задоволенню.

Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

На підставі викладеного та ст. ст. 180, 181, 182, 183 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 217, 218, 224 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 у розмірі 1/4 частки його заробітку (доходу), до досягнення дитиною повноліття, починаючи стягувати з 30.08.2010 року.

Рішення про стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.

Мінімальний розмір аліментів не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 (п'ятдесят однієї) гривні, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в Охтирському міськрайонному суді Сумської області в розмірі 120 гривень.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайсуд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення з одночасним поданням копії апеляційної скарги до апеляційного суду, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу в цей же строк з дня отримання копії рішення.

        Суддя:                                 А.М. Кудін

        З оригіналом згідно:                         підпис

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація