Справа № 2о-195/10р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2010 року м. Шахтарськ
Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Вірченко О.М.,
при секретарі Грузновій О.М.,
за участю представника заявниці ОСОБА_1,
розглянув у попередньому відкритому судовому засідання в залі суду в приміщенні Шахтарського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за заявою ОСОБА_2, в інтересах якої за довіреністю діє ОСОБА_1, заінтересована особа Шахтарська міська рада, про встановлення факту приналежності правовстановлюючого документу, -
встановив:
23.06.2010 року заявниця звернулася до суду з вимогою встановити факт приналежності правовстановлюючих документів – договору купівлі-продажу від 14 квітня 1964 року на житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1, зареєстрований під №1265, акта прийомки індивідуального домоволодіння від 27 листопада 1968 року ОСОБА_3.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що встановлення факту у судовому порядку необхідно ОСОБА_2 для оформлення своїх спадкових прав після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3, але вона не має можливості зробити цього, оскільки у вказаних документах невірно вказано прізвище померлої «ОСОБА_3», просив задовольнити заявлені вимоги.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з’явився, надав до суду заяви про розгляд справи в його відсутності, проти задоволення заявлених вимог не заперечують.
Суд, заслухавши пояснення представника заявниці, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.
Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3, після смерті якої залишилась спадщина у виді житлового АДРЕСА_1, який померла заповіла заявниці. Однак остання не має можливості оформити свої спадкові права, оскільки в договорі купівлі-продажу від 14 квітня 1964 року на житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1, зареєстрований під №1265, акті прийомки індивідуального домоволодіння від 27 листопада 1968 року невірно вказано прізвище померлої «ОСОБА_3» замість вірного «ОСОБА_3».
Факт належності договору купівлі-продажу, акта прийомки підтверджується копією заповіту, копією свідоцтва про смерть.
Встановлення факту приналежності правовстановлюючого документу, про яке просить заявниця, має для неї юридичне значення, оскільки надає останній право оформити свої спадкові права.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення приналежності правовстановлюючих документів.
Таким чином, зібрані по справі докази та їх належна оцінка свідчать про наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_2 про встановлення факту приналежності правовстановлюючого документу.
Керуючись п. 6 ч.1 ст. 256, ст. 130, 174, 259 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_2 задовольнити.
Встановити факт приналежності правовстановлюючих документів – договору купівлі-продажу від 14 квітня 1964 року на житловий будинок №8 по провулку Проходному в місті Шахтарську Донецької області, зареєстрований за №1265, акта прийомки індивідуального домоволодіння від 27 листопада 1968 року ОСОБА_3, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до Судової палати по цивільним справам Апеляційного суду Донецької області сторони можуть подати через Шахтарський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу – протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження в строк, встановлений для її подання.
Суддя: