Справа №2-0-21 2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 березня 2006 року Макарівський районний суд Київської області в
складі головуючого судді Устимчук М.Ю., при секретарі Нестерчук О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Макарів цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи Мотижинська сільська рада Макарівського району Київської області, ОСОБА_2, ОСОБА_3про встановлення факту проживання особи зі спадкодавцем однією сім"єю не менш як п"ять років до часу відкриття спадщини , -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернулась до суду з вказаним позовом , посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1року в с. Мотижин Макарівського району Київської області померла громадянка ОСОБА_4.
Після її смерті відкрилась спадщина за законом на спадкове майно, що складається з земельної частки (паю), площею 3,36 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі , що розташований на території Мотижинської сільської ради Макарівського району Київської області.
З самого дитинства вона мешкала з громадянкою ОСОБА_4однією сім"єю . Останні роки життя спадкодавця , вона доглядала її, вела спільне господарство, після смерті як єдина близька людина зберігала документи покійної, проте до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини не зверталась, а тому просила суд встановити факт її спільного проживання однією сім"єю зі ОСОБА_4не менш як п"ять років для відкриття спадщини для прийняття спадщини як спадкоємцем четвертої черги та визнати за нею право власності на спадкове майно.
У судовому засіданні заявник свою заяву підтримала , викладене у заяві підтвердила та пояснила, що громадянка ОСОБА_4була її мачухою. Після одруження батька на громадянці ОСОБА_4. , вона почала проживати з ними однією сім"єю. Все життя вона називала покійну мамою, піклувалась про неї і після смерті батька залишилась проживати з мачухою однією сім"єю до самої її смерті.
Заінтересована особа Мотижинська сільська рада Макарівського району у судове засідання свого представника не направили, подали письмову заяву, де зазначили, що заявлені вимоги визнають, просили суд слухати справу у їх відсутності.
Заінтересовані особи ОСОБА_2. та ОСОБА_3. у судовому засіданні заявліні вимоги визнали та пояснили, що покійна ОСОБА_4була їх мачухою, оскільки вони обоє інваліди дитинства старша сестра заявниця по справі все життя доглядає їх та доглядала покійну ОСОБА_4.
Вислухавши пояснення , дослідивши письмові матеріали справи, суд встановив, що заявниця по справі почала проживати у сім"ї громадянки ОСОБА_4з 1971 року, про що свідчить копія свідоцтва про одруження батька заявниці на громадянці ОСОБА_4 та записи в по господарській книзі Мотижинської сільської ради Макарівського району Київської області.
(а.с. 9,20)
Після смерті громадянки ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1
року, відкрилась спадщина за законом на спадкове майно , що складається з земельної частки
(паю), розміром 3, 36 га. (а.с. 13 )
2
Проте, оскільки спадкоємців за законом та заповітом у померлої не було, спадщина залишилась ніким не прийнята, про що свідчить довідка з державної нотаріальної контори Макарівського району.
Після набрання чинності Цивільного кодексу України від 01.01.2004 року, позивачка по справі, яка прожила разом зі спадкодавцем однією сім"єю понад п"ять років, може прийняти спадщину за законом як спадкоємець четвертої черги.
Заінтересована особа ОСОБА_2. у судовому засіданні показала, що заявниця по справі та померла ОСОБА_4проживали разом як матір та донька, заявниця виконували всі обов"язки дитини по відношенню до непрацездатних батьків, а тому не всі жителя села знають що між ними відсутні родинні відносини.
Заінтересована особа ОСОБА_2. у судовому засіданні пояснив, що з дитинства він та заявниця проживали у сім"ї померлої , оскільки їх батько був одружений на ОСОБА_4. Проте , до дня смерті ОСОБА_4., яка не могла за станом здоров"я себе доглядати проживала як член сім"ї заявниці.
Приймаючи до уваги вищевикладене, а також те, що факт проживання заявниці з спадкодавцем понад п"ять років знайшов своє підтвердження, спадщина ніким прийнята не була, позивачка зберігала всі документи покійної , суд приходить до висновку, що заявлені вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1270, 1264, п.5 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України від 01.01.2004 року , ст.ст.,10,11, 68, 213, 215,234,235, 256-259 ЦПК України, суд ,-
ВИРІШИВ:
Заявлені вимоги ОСОБА_1, задоволити.
Встановити факт проживання ОСОБА_1однією сім"єю зі спадкодавцем ОСОБА_4не менше п"яти років до часу відкриття спадщини.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Макарівський районний суд протягом двадцяти днів після подання скарги на апеляційне оскарження.