Справа № 2-281/2010 р.
З А О Ч Н Е
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 вересня 2010 року Н-Сіверський районний суд Чернігівської областї, в складі:
головуючого - судді Бараненка С.М.,
при секретарі – Шкурат О.Г.,
за участі:позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні залу суду в м.Новгород-Сіверський цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
в с т а н о в и в:
Позивачка звернулася в суд з даним позовом до відповідача посилаючись на те, що відповідач в порушення вимог ст.ст.199, Сімейного кодексу України позивачу не надає матеріальної допомоги на навчання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 котрий навчається у Київському національному лінгвістичному університеті і не знаходиться на повному державному забезпеченні. Відповідач на утримання сина, що продовжує навчання коштів не надає, він знаходиться на повному утриманні позивачки.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1, позов підтримала у повному обсязі та просила суд винести рішення про стягнення з відповідача ОСОБА_2, аліментів на утримання дитини на період навчання у розмірі ? частини усіх видів заробітку відповідача. Вона не заперечує проти ухвалення заочного рішення по справі.
Відповідач ОСОБА_2, у судове засідання не з’явився повторно і від нього не надійшло повідомлення про причини неявки, хоча про час та місце судового засідання був повідомлений відповідно до вимог чинного законодавства, тому суд на підставі ст.224 ЦПК України, вважає за можливе винести заочне рішення по справі, оскільки в справі є достатньо доказів, що підтверджують позов, а також представник позивача проти цього не заперечує.
Суд, вислухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню.
По справі встановлено, що відповідач є батьком ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та в порушення вимог ст. 199 Сімейного Кодексу України, ухиляється від надання матеріальної допомоги на навчання сина. Тому кошти на навчання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 необхідно стягнути в судовому порядку.
В даному випадку, відповідно до вимог ст. 183 Сімейного Кодексу України, у частці від заробітку (доходу) у розмірі 1/4, щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення ОСОБА_3, двадцяти трьох річного віку або припинення навчання останнім.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.182, 183, 191, 199, 200, Сімейного Кодексу України, ст.ст.88 п.3, 130, 215, ЦПК України Суд, -.
На підставі ст. 88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути на користь держави суму судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення .
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2- про стягнення аліментів на повнолітню дитину, що продовжує навчання- ЗАДОВОЛЬНИТИ.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітньої сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, що продовжує навчання у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 16.07.2010 року і продовжувати до досягнення ОСОБА_3 двадцяти трьох річного віку.
Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
Стягнути з ОСОБА_2 держмито в сумі 51 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_2 120 (сто двадцять) гривень витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів за місяць - з 16.07.2010 року по 16.08.2010 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Позивач або його представник, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії.
Головуючий: С.М. Бараненко