Судове рішення #10927098

   

         Справа   № 2-3651

                                                                                                                                                   2010 рік


                                                                      Р  І  Ш  Е  Н  Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 14 вересня 2010 року                                                                                    м. Білгород - Дністровський

Білгород – Дністровський міськрайонний  суд  Одеської області

у складі:  головуючого - одноособово судді Боярського О.О.

           при секретарі - Рачицькій І.А.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні у м. Білгород-Дністровському цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Руськоіванівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про встановлення факту прийняття спадщини і визнання права власності на спадкове майно,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулась до суду із позовом до Руськоіванівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про встановлення факту прийняття спадщини і визнання права власності на спадкове майно, вказуючи, що після смерті її бабусі – ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилася спадщина за заповітом.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просить позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, згідно наданої до суду письмової заяви, просить справу розглядати у відсутність представника виконавчого комітету Руськоіванівської сільської ради, з позовом згоден, заперечень не має.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України, а саме  ч. 4, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявністю для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла бабуся позивача – ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 13.12.2000 р. виданого Руськоіванівською сільською радою Білгород-Дністровського району Одеської області, актовий запис за № 31.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина у вигляді спадкового майна, а саме: права на земельну частку (пай), розміром 4.2 у.к.га у землях колективного сільськогосподарського підприємства „Дружба народів" с. Руськоіванівка Білгород-Дністровського району Одеської області, що належало ОСОБА_2, відповідно до Сертифікату на земельну частку (пай) серії ОД № 0201872, виданого 16.01.1997 р. Білгород-Дністровською райдержадміністрацією та зареєстровано в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 870.

Згідно довідки Руськоіванівської сільської ради № 104 від 25 лютого 2010 р. позивач до дня смерті постійно мешкала разом з бабусею, вони вели спільне господарство. Після смерті бабусі позивач фактично прийняла спадщину, отримує орендну плату за оренду земельної ділянки.

Спадкодавцем ОСОБА_2 11.10.1995 року в с. Руськоіванівка на ім'я позивача  ОСОБА_1  було зроблено заповідальне розпорядження, згідно якого все майно, яке належало ОСОБА_2 на момент смерті було заповідано ОСОБА_1

Інших спадкоємців, крім позивача, які б мали право на обов'язкову частку у спадковому майні померлої, відповідно до ст. 1241 ЦК України, немає.

Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкоємство здійснюється за заповітом і за законом.

Згідно ст. 1223 ЦК України Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1268 ЦК України, Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч. 2 ст. 325 ЦК України фізичні та юридичні особи можуть бути власниками  будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.

Відповідно до ч. 1 ст. 328 ЦК України  право власності вважається набутим  правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Таким чином, суд вважає необхідним позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Руськоіванівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про встановлення факту прийняття спадщини і визнання права власності на спадкове майно - задовольнити, оскільки він не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Керуючись  ст.ст. 325, 328, 1217, 1223, 1268, ЦК України,  ст. ст. 130, 174, 213-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Руськоіванівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про встановлення факту прийняття спадщини і визнання права власності на спадкове майно – задовольнити.

Встановити факт прийняття ОСОБА_1, спадщини після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, у вигляді: права на земельну частку (пай), розміром 4.2 у.к.га у землях колективного сільськогосподарського підприємства „Дружба народів" с. Руськоіванівка Білгород-Дністровського району Одеської області, що належало ОСОБА_2, відповідно до Сертифікату на земельну частку (пай) серії ОД № 0201872, виданого 16.01.1997 р. Білгород-Дністровською райдержадміністрацією та зареєстровано в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 870 .

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну частку (пай), розміром                  4.2 у.к.га у землях колективного сільськогосподарського підприємства „Дружба народів"                               с. Руськоіванівка Білгород-Дністровського району Одеської області, що належало ОСОБА_2, відповідно до Сертифікату на земельну частку (пай) серії ОД № 0201872, виданого 16.01.1997 р. Білгород-Дністровською райдержадміністрацією та зареєстровано в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 870 .

Рішення  може бути оскаржене  в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

 

Суддя:      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація