Справа № 2-4869
2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
«19» серпня 2010 року м. Білгород - Дністровський
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
у складі: головуючого - одноособово судді Боярського О.О.
при секретарі – Рачицькій І.А.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Білгород-Дністровському цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на нерухоме майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на нерухоме майно, просить суд визнати дійсним договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 яка складається з: приміщень №№ 1-8, загальною площею 62,9 кв.м., укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 12 липня 2010 року та визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1 яка складається з: приміщень №№ 1-8, загальною площею 62,9 кв.м.
Позивач у судове засідання не з’явився, про час, день і місце судового засідання був повідомлений належним чином, в матеріалах справи є його заява, відповідно до якої просить суд розглянути справу у його відсутність, позовні вимоги підтримує, просить позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час, день і місце судового засідання був повідомлений належним чином, в матеріалах справи є його заява, відповідно до якої просить суд розглянути справу у його відсутність, з позовними вимогами згоден, просить позов задовольнити.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведені попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову .
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що згідно витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 26560235 від 30.06.2010 року ОСОБА_2 являється власником квартири № 104, розташованої за адресою : АДРЕСА_1 , яка складається з : приміщень №№ 1-8, загальною площею 62,9 кв . м .
12 липня 2010 року було укладено договір купівлі-продажу між позивачем та відповідачем, відповідно до якого ОСОБА_2 продав, а ОСОБА_1 купив квартиру № 104, розташовану за адресою : АДРЕСА_1 , яка складається з : приміщень №№ 1-8, загальною площею 62,9 кв . м .
Згідно розписки від 12 липня 2010 року ОСОБА_2 отримав від ОСОБА_1 гроші у сумі 5 000 ( п’ять тисяч ) грн . відповідно до умов договору купівлі - продажу квартири від 12 липня 2010 року , вказана сума грошей отримана на руки 12 липня 2010 року .
Згідно ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не забороняються законом, зокрема із правочинів.
Відповідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі – продажу одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) і сплати за нього певну грошову суму.
Сторонами за договором було здійснено повне виконання усіх істотних умов , а саме : відповідачем була передана , а ОСОБА_1 прийнята у свою власність квартира № 104, розташована за адресою : АДРЕСА_1 , яка складається з : приміщень №№ 1-8, загальною площею 62,9 кв . м .
Згідно ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
У відповідності зі ст. 220 ч.2 ЦК України якщо сторони домовилися про всі істотні умови договору, що підтверджуються письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна зі сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.
Після укладення договору купівлі-продажу ОСОБА_1 була повністю прийнята у своє володіння та розпорядження квартира АДРЕСА_1 яка складається з: приміщень №№ 1-8, загальною площею 62,9 кв.м.
Відповідно до ст. 334 ЦК України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішення суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
Також згідно ст. 271 ЦПК України справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, розглядаються судовим порядком, коли діючим законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення.
Враховуючи вищевикладене, що сторонами були виконані усі істотні умови договору, а також, що квартира АДРЕСА_1 яка складається з: приміщень №№ 1-8, загальною площею 62,9 кв.м. була правомірно придбана позивачем, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на нерухоме майно, обґрунтовані і такі, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 209, 220 ч. 2, 317, 318, 325, 334, 638, 655, 657 ЦК Україна, ст. ст. 10, 11, 74, 209, 213-215, 224-226 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на нерухоме майно – задовольнити.
Визнати договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 яка складається з: приміщень №№ 1-8, загальною площею 62,9 кв.м., укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 12 липня 2010 року - дійсним.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1 яка складається з: приміщень №№ 1-8, загальною площею 62,9 кв.м.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя: