Судове рішення #1092544
Справа № 2-39/2007 року

Справа № 2-39/2007 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

11 квітня 2007 року                                                                                     М.Запоріжжя

Жовтневий районним суд т. Запоріжжя у складі: головуючого судді Скользнєвої НІ., при секретарі Комліченко В.С., за участю представника відповідача - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Запоріжжі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про встановлення порядку користування земельною ділянкою,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_3. та ОСОБА_4., в якому просила визначити порядок користування земельною ділянкою, розташованою за адресою : м. Запоріжжя, АДРЕСА_1.

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що їй на праві приватної власності належить 3/10 вищезазначеного домоволодіння на підставі рішення МЖКУ від 27.02.89р., а 19/100 цього ж домоволодіння було отримано нею у дар 29.05.1998р. від своєї матері ОСОБА_5. на підставі договору дарування від 29 травня 1998 р., реєстровий номер 3-1137, посвідченого державним нотаріусом Четвертої державної нотаріальної контори. ОСОБА_3. ( відповідачу 1) належить 4/25 домоволодіння по АДРЕСА_1 у м. Запоріжжя, ОСОБА_4. (відповідачу 2) належить 7/20 цього ж домоволодіння.

У зв'язку з тим, що змінились співвласники домоволодіння і відповідачі мають наміри здійснювати добудову та перепланування домоволодіння, у неї виникають з ними (спори про порядок користування земельною ділянкою по АДРЕСА_1 у м. Запоріжжя.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала.

Відповідачка ОСОБА_4. та її представник у судовому засіданні позовні вимоги позивача не визнали повністю, пояснили суду, шо порядок користування земельною ділянкою по АДРЕСА_1 у м. Запоріжжя, був визначений договором від 02.06.1988р. про порядок землекористування земельною ділянкою по АДРЕСА_1 у м. Запоріжжя, а також рішенням Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 20.02.1989р. по справі № 2-165. Крім того, відповідачка пояснила, що не має намірів здійснювати добудову та перепланування домоволодіння і з оглядом на те, що порядок користування земельною ділянкою було визначено раніше, просили суд позивачу у позові відмовити повністю.

Відповідачка ОСОБА_3. у судове засідання не з'являлася, хоча про час та місце розгляду повідомлялася належним чином, про що свідчать поштові повідомлення. З урахуванням думок всіх учасників судового розгляду та наявних в матеріалах справи документів, суд вважає за можливе розглянути зазначену справу по суті у відсутності відповідача ОСОБА_3.

Заслухавши показання сторін, вивчивши матеріали справи, суд не знаходить підстав для задоволення позову з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що на праві спільної приватної власності позивачу належить 3/10 та 19/100, відповідачу 1 належить 4/25, відповідачу 2 належить 7/20 домоволодіння по АДРЕСА_1 у м. Запоріжжя, яке розташоване на земельній ділянці фактичною площею 887 кв.м.( площа, що відповідає нормі 855 кв.м.). Право власності на 3/10 домоволодіння позивач набула на підставі рішення МЖКУ від 27.02.1989р. {а.с.7), право власності на 19/100 домоволодіння позивач набула на підставі договору дарування № 3-1137 від  29.05.1998 р., посвідченого  державним нотаріусом

 

2

Четвертої запорізької державної нотаріальної контори який було укладено між нею та її матір'ю ОСОБА_5. (а.с.8)

02 червня 1988р. між позивачем , її матір'ю ОСОБА_5. та ОСОБА_6 було укладено договір про порядок землекористування земельною ділянкою по АДРЕСА_1 у м. Запоріжжя. На час укладення договору ОСОБА_6. належала 54 домоволодіння, ОСОБА_5. належала 1/2 домоволодіння, позивач на час укладення договору була забудовником частини домоволодіння. Сторони по договору дійшли згоди, що подальше користування земельною ділянкою буде продовжуватись по фактичному користуванню не залежно від змін ідеальних та реальних часток у домоволодінні. Сторони по договору також дійшли згоди, що ОСОБА_6. залишається в користуванні земельна ділянка площею 427,5 кв.м, праворуч від вулиці Дроб'язка, ОСОБА_5 та її доньки - позивачу залишається у користуванні земельна ділянка площею 427,5 кв.м, ліворуч від вулиці Дроб'язка. Сторони також дійшли згоди, що подальше визначення користування земельною ділянкою, у разі виникнення спорів, ОСОБА_5. та позивач вирішують між собою із розрахунку залишеної їм у користуванні частини земельної ділянки площею 427,5 кв.м. (а.с.31)

Відповідно до ч.1 ст. 41, ч.1,2 ст. 42 Цивільного кодексу України у редакції 18.07.1963р. зі змінами та доповненням, що діяла під час укладення договору, угодами визнаються дії громадян і організацій, спрямовані на встановлення, зміну або припинення цивільних прав або обов'язків. Угоди можуть укладатись усно або в письмовій формі (простій чи нотаріальній).

Угода, для якої законом не встановлена певна форма, вважається також укладеною, якщо з поведінки особи видно її волю укласти угоду.

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя у своєму рішенні від 20.02.1989р. по справі № 2-165 за позовом ОСОБА_6. до ОСОБА_5. про визначення порядку користування земельною ділянкою, заслухавши пояснення експерта, встановив, що відносно земельної ділянки по АДРЕСА_1 у м. Запоріжжя можливо здійснити лише один варіант її розподілу - на дві рівні частини. Суд також встановив, що між сторонами вже існує певний порядок користування земельною ділянкою . Тобто порядок користування, який був встановлений у договорі про порядок землекористування земельною ділянкою по АДРЕСА_1 у м. Запоріжжя. Виходячи з цього, враховуючи результати проведеної експертизи з питання розподілу земельної ділянки, Жовтневий районний суд м. Запоріжжя вирішив надати у користування ОСОБА_6. та ОСОБА_5. земельні ділянки площею 427,5 кв.м, кожному, залишивши в спільному користуванні земельну ділянку площею 5,8 кв.м. (а.с.20)

Таким чином, при ухваленні рішення по зазначеній справі , суд враховує те, що між позивачем та її матір'ю ОСОБА_5. та ОСОБА_6 02.06.1988р. було укладено договір про порядок землекористування земельною ділянкою по АДРЕСА_1 у м. Запоріжжя , згідно з яким ОСОБА_5 та позивачу залишилась у користуванні земельна ділянка площею 427,5 кв.м., а також домовленість сторін про встановлення користування земельною ділянкою не залежно від подальшої зміни ідеальних та реальних часток у домоволодінні. Суд враховує також встановлений Жовтневим районний судом м. Запоріжжя факт щодо можливості здійснення лише одного варіанту розподілу земельної ділянки - на дві рівні частини тобто варіант розподілу, який був встановлений у договорі про порядок землекористування земельною ділянкою по АДРЕСА_1 у м. Запоріжжя, що також підтверджується висновком експертизи. Суд приймає до уваги той факт, що частка домоволодіння у розмірі 19/100, що була набута позивачем, на підставі договору дарування № 3-1137 від 29.05.1998 р., посвідченого державним нотаріусом Четвертої запорізької державної нотаріальної контори укладений між нею та її матір'ю ОСОБА_5. (а.с.8) ,який знаходиться на земельній ділянці площею 427,5 кв.м, встановленої їм для користування вищезазначеним договором та рішенням суду.

Позивач у судовому засіданні не довела факт здійснення відповідачами добудови та перепланування домоволодіння. З матеріалів інвентарної справи № 7826 МБТИ м. Запоріжжя на домоволодіння по АДРЕСА_1 у м. Запоріжжя не вбачається здійснення відповідачами добудови та перепланування домоволодіння, що могло би бути підставою для виникнення спору про визначення порядку користування земельною ділянкою.

 

3

Керуючись СТ.СТ. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, ч.1 ст. 41, ч.1, 2 ст. 42 ЦК України у редакції 18.07.1963р, ч. 5 ст. 158 Земельного кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_2до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про встановлення порядку користування земельною ділянкою - відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя:            Н.Г.Скользнева

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація