Справа № 2-2634
2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 серпня 2010 року м. Білгород-Дністровський
Білгород - Дністровський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого – одноособово судді Боярського О.О.
при секретарі – Рачицькій І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ВАТ «Одесаобленерго» в особі Білгород-Дністровського РЕМ про визнання незаконними дій працівників Білгород-Дністровського РЕМ по складанню Акту,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом до ВАТ «Одесаобленерго» в особі Білгород-Дністровського РЕМ про визнання незаконними дій працівників Білгород-Дністровського РЕМ по складанню Акту.
Позивач у судовому засіданні свої позовні вимоги підтримала, просила задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні з позовом не згоден, просить у задоволенні позовних вимог відмовити.
Дослідивши матеріали справи, з’ясувавши всі суттєві обставини по справі та перевіривши їх наявними доказами, суд вважає за необхідне у задоволенні позову ОСОБА_1 до ВАТ «Одесаобленерго» в особі Білгород-Дністровського РЕМ про визнання незаконними дій працівників Білгород-Дністровського РЕМ по складанню Акту – відмовити.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 являється споживачем Білгород-Дністровського РЕМ та проживає у будинку, розташованій АДРЕСА_1.
10 лютого 2010 року в ході проведення рейдової перевірки працівниками Білгород-Дністровського РЕМ в будинку, де проживає позивач, яка розташована за адресою АДРЕСА_2, було виявлене порушення, що виразилось у самовільному обладнанні розетки повз електролічильник, при вимкнених дротах навантаження в розетці є.
Про виявлене порушення працівниками Білгород-Дністровського РЕМ був складений Акт про порушення правил користування електричною енергією побутовим абонентом № 0065163 від 10 лютого 2010 року.
У судовому засіданні позивач пояснила, що порушення ПКЕЕН було вчинене її братом.
У відповідності з п. 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357, у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акту вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника. Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акту про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності. Розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, обчислюється відповідно до методики, затвердженої НКРЕ. У разі відмови споживача відшкодовувати збитки енергопостачальник передає справу до суду.
Згідно п. 42 вищевказаних Правил користування електричною енергією для населення, споживач електричної енергії зобов'язаний: дотримуватись вимог нормативно - технічних документів та договору; забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів; забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об'єкті споживача; невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку: оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил.
Згідно п. 48 Правил користування електричною енергією для населення, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за: прострочення терміну внесення платежів за електричну енергію; порушення правил користування електричною енергією; розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.
Таким чином, посилання позивачки на те, що порушення було вчинене її братом не звільняє її, як споживача, від обов’язку нести відповідальність за порушення ПКЕЕН.
Відповідно до статті 11 ЦК України цивільні права та обов’язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов’язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов’язків, зокрема є договори та інші правочини, …, інші юридичні факти.
Відповідно до частини 1 статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.
Відповідно до статті 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Відповідно до статті 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Згідно до статті 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
З огляду на вищевикладене, суд вважає необхідним у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ВАТ «Одесаобленерго» в особі Білгород-Дністровського РЕМ про визнання незаконними дій працівників Білгород-Дністровського РЕМ по складанню Акту – відмовити.
На підставі викладеного та керуючись Законом України „Про електроенергетику” від 16.10.1997 р № 575, ст.ст. 11, 526, 626, 638, 901 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 88, 209, 213-215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ВАТ «Одесаобленерго» в особі Білгород-Дністровського РЕМ про визнання незаконними дій працівників Білгород-Дністровського РЕМ по складанню Акту – відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя: -