Судове рішення #10922565

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2010 року         селище Верховина         справа № 2-а-78/2010 рік

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

в складі:     головуючого-судді     Токарука В.І.

секретаря                 Пікули М.Й.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву управління Пенсійного фонду України у Верховинському районі про роз’яснення судового рішення Верховинського районного суду від 30 липня 2009 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Верховинському районі про перерахунок пенсії,-

В С Т А Н О В И В:

19 серпня 2010 року управління Пенсійного фонду України у Верховинському районі звернулося до Верховинського районного суду із заявою про роз’яснення постанови Верховинського районного суду від 30 липня 2009 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Верховинському районі про перерахунок пенсії, а саме:

- відповідно до якого розміру (величини) слід обчислювати мінімальну пенсію за віком відповідно ст. ст. 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи»;

- з якого по який період потрібно слід виконати дане судове рішення.

Сторони в судове засідання не з’явилися, хоча про час і місце розгляду справи були повідомлені в установленому законом порядку. Від них не надходило клопотання про розгляд справи за їх відсутності.

Оглянувши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення заяви, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КАС України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз’яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

30 липня 2009 року постановою Верховинського районного суду позов ОСОБА_1 задоволено повністю. Визнано бездіяльність управління Пенсійного фонду України у Верховинському районі щодо невиплати позивачу надбавки до пенсії як дитині війни у розмірі, встановлено ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» протиправною та зобов’язано вищезгадане управління здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 надбавку до пенсії згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» встановивши його в розмірі 6 мінімальних розмірів пенсій за віком та додатково щомісячно 50 % мінімальної пенсії за віком з 01липня 2009 року.

Дана постанова оскаржувалась управлінням Пенсійного фонду України у Верховинському районі і ухвалою Івано-Франківського апеляційного суду від 23 липня 2010 року скаргу управління залишено без задоволення, а постанову Верховинського районного суду Івано-Франківської області від 30 липня 2009 року залишено без змін.

Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи» реалізовано конституційне право на соціальний захист громадян, які мають статус «дитини війни», серед яких їм надано право на отримання 50% доплати до пенсії.

При цьому, розмір мінімальної пенсії за віком необхідно обраховувати відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною першою цієї статті, мінімального розміру пенсії за віком.

Відповідно до ст. 50   Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії І особам, віднесеним до категорії І, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах: інвалідам І групи - 30 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; інвалідам II групи - 20 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; інвалідам III  групи, дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу - 15 процентів  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.  Розмір прожиткового  мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначається на момент виплати додаткової пенсії згідно із законом про Державний бюджет  України і не може коригуватися іншими нормативно-правовими актами.

Стосовно визначення кінцевого строку здійснення перерахунку, суд вважає, що мотивувальна частина постанови Верховинського районного суду від 30 липня 2009 року в частині визначення кінцевого строку здійснення відповідачем перерахунку пенсії позивачам викладена чітко та зрозуміло, а тому слід зазначити, що строк здійснення перерахунку пенсії позивачам законами України на час розгляду справи у суді першої не передбачався. Отже, в період з 01 липня 2009 року відповідач зобов’язаний нараховувати та сплачувати підвищення до пенсії позивачу без зазначення кінцевого строку здійснення перерахунку відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Керуючись ст. 170 КАС України суд,-

У Х В А Л И В:

Роз’яснити постанову Верховинського районного суду від 30 липня 2009 року за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Верховинському районі про поновлення пропущеного строку та стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги та вважати, що здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 надбавку до пенсії з підвищенням її на 50 відсотків мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування». Дане стягнення щомісячної соціальної допомоги відповідачем проводити в період з 01 липня 2009 року та сплачувати підвищення до пенсії позивачу протягом дії Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Верховинський районний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя Верховинського

районного суду             ______________________             В.І. Токарук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація