Судове рішення #10917984

РІШЕННЯ

Іменем  України

15 вересня 2010 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі:

головуючого                 судді Антонової Н.В.

при секретарі                 Клецовій Н.Ю.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві справу за позовом ОСОБА_1 до Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, третя особа: Головне управління юстиції у місті Києві, про визнання права власності в порядку спадкування, -

Встановив:

    До Суду звернулася ОСОБА_1 з позовом про визнання права власності в порядку спадкування, посилаючись на те, що вона є спадкоємцем за заповітом, після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

    До складу спадкового майна належить квартира АДРЕСА_1.

Спадкоємець звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, проте, у видачі свідоцтва було відмовлено з обставин наявності в нотаріальній конторі свідоцтва про смерть спадкодавця, яке має розбіжності зі свідоцтвом про смерть, яке подане спадкоємцем. Також нотаріальною конторою запропоновано звернутися до суду з заявою про продовження строку для прийняття спадщини, хоча згідно відповіді нотаріальної контори, заява була подана у строки встановлені законодавством.

За вказаних обставин, зважаючи на те, що строки для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини заявницею були дотримані, просить визнати за нею право власності в порядку спадкування.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, з врахуванням уточненої позовної заяви в частині нормативної бази для даного виду правовідносин, та просив суд позовну заяву задовольнити з підстав викладених в позові та визнати за позивачем право власності на квартиру АДРЕСА_1, в порядку спадкування.

   

    Відповідач та третя особа в судове засідання не з?явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, причини неявки суду не повідомили. Направили на адресу суду листа в якому просять слухати справу у відсутності їх представника.

   

    Суд, вислухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню на підставі наступного.

    Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону, або незаконність набуття не встановлена судом.

    Відповідно до ст. 1217 Цивільного кодексу України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

    В судовому засіданні достовірно встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 був складений заповіт, за яким ОСОБА_2 заповідав ОСОБА_1 все своє майно.

    Відповідно до Договору купівлі-продажу від 13.02.1998 року спадкодавець придбав квартиру АДРЕСА_1.

    Право власності спадкодавця на вказане майно, також, підтверджується технічним паспортом, оглянутим в судовому засіданні, копія якого долучена до матеріалів справи.     Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

    Згідно ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Як вбачається з відповіді нотаріальної контори, спадкоємець, ОСОБА_1 своєчасно направила до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, при цьому повідомивши про смерть спадкодавця ОСОБА_2 17.06.2007 року.

Під час вирішення питання про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом позивачці було запропоновано звернутися до суду з заявою про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини. В даному листі також вказано, що з наданого оригіналу свідоцтва про смерть, спадкодавець помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

З наданого в судовому засіданні для огляду оригіналу свідоцтва про смерть ОСОБА_2, вбачається, що він помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

Як вбачається на звороті заповіту, згідно примітки нотаріуса, затвердженої гербовою печаткою, заповіт не скасований.

З огляду на вищевикладене, зважаючи на те, що позивачка ОСОБА_1 є єдиною спадкоємицею після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2, своєчасно направила до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, суд вважає, що позовні вимоги про визнання за нею права власності в порядку спадкування є такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 328, 1217,  1270, 1296, 1297 ЦК України, ст. ст. 3, 15, 30, 60, 212-215 ЦПК України, -

Вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування за заповітом  після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на квартиру АДРЕСА_1.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу
протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

   Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація