Судове рішення #10912831

Справа 2-2845-2009 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2009 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області, у складі:

- головуючого - судді Божка В.П.,

- при секретарі - Лосинській І.М.,

- за участі - відповідача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Артемівську у залі суду справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої доньки, яка продовжує навчання, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, 9.12.2008 року (а.с. 2) звернулася в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на її утримання на період навчання, посилаючись на те, що вона являється донькою відповідача. її мати ОСОБА_3 знаходилася з відповідачем у зареєстрованому шлюбі з 2 червня 1990 року до червня 2000 року, коли вказаний шлюб був розірваний і відповідач став проживати окремо від них. Останній за рішенням суду виплачував аліменти на її утримання до повноліття, після чого ніяких відносин з нею не підтримує і у добровільному порядку матеріальної допомоги не надає. Вона з 1 вересня 2008 року навчається заочно на 1-му курсі в Донецькому інституті туристичного бізнесу. Навчання буде тривати до 31.08.2012 року, щомісячно оплачує за навчання по 600 гривень. Вона не працює, проживає разом з мамою, остання фактично її і утримує, у зв’язку з чим потребує матеріальної допомоги. Відповідач працює, матеріально забезпечений і має можливість виплачувати аліменти на її утримання на період навчання. У зв’язку з викладеним просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти ( на утримання повнолітньої доньки, яка продовжує навчання) у розмірі 1/4 частини із всіх видів заробітку (доходу) щомісячно на період до досягнення нею 23- річного віку і закінчення навчання.

В судове засідання позивачка не з’явилася, була повідомлена належним чином, надіслала до суду заяву з проханням розглянути справу без її участі, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, наполягала на їх задоволенні.

Відповідач позовні вимоги визнав частково і суду пояснив, що він дійсно являється батьком позивачки. З 2000 року після розірвання шлюбу, він не проживає з нею. До досягнення 18-го віку він виплачував аліменти на утримання позивачки. Він не заперечує виплачувати на період навчання позивачки аліменти у розмірі 1/8 частини свого заробітку, але не визнав позов у розмірі 1/4 частини, у зв’язку з тим, що має невисоку зарплату порядку 1000 гривень на місяць. При цьому, на його утриманні знаходиться дружина ОСОБА_4 (з якою він знаходиться у фактичних шлюбних відносинах з 2000 року), яка не працює, донька останньої ОСОБА_5 0.1, яка навчається на стаціонарі у Донецькому державному університеті і на навчання якої він також надає матеріальну допомогу. Крім цього, він матеріально допомагає своєму батьку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2. Він сам потребує хірургічної операції, на що також потрібні суттєві матеріальні затрати. Також вважав, що позивачка повнолітня, працездатна, навчається на заочному відділенні Вузу, і якщо вона потребує ще матеріальних засобів, ніхто не заважає їй працевлаштуватися, працювати і отримувати заробітну плату, а не знаходитися на утриманні у своєї матері.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовна заява підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.

Відповідач ОСОБА_1 являється батьком повнолітньої позивачки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 3).

Позивачка навчається на 1-му курсі заочного відділення Донецького інституту туристичного бізнесу, за навчання щомісяця сплачує 600 гривень, даний факт підтверджується договором про навчання від 24.07.2008 року (а.с 5, . 29-30), не працює (а.с. 28). При цьому, період навчання скла

дає - з 1.09.2008 року до 31 серпня 2012 року. Вона проживає разом з мамою ОСОБА_7, яка працює в аптеці (а.с. 27).

Відповідач проживає разом з ОСОБА_4. (з якою перебуває у фактичних шлюбних відносинах з 2000 року) і її донькою ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 44), працює в Артемівському будівельному управлінні N-5 водієм і його щомісячна заробітна плата складає порядку 1100 гривень на місяць (а.с. 13). Як видно з договору від 25.12.2005 року (а.с. 9) ОСОБА_1 оплачує стаціонарне навчання доньки своєї нинішньої дружини ОСОБА_4. (яка не працює) - ОСОБА_5 у Донецькому державному медичному університеті.

Як видно з довідки лікаря Артемівської міської лікарні від 10.04.2009 року (а.с. 45) ОСОБА_1 має діагноз «викривлення носової перегородки з порушенням носового дихання» і потребує проведення «оперативного лікування».

Відповідно до ст. 199 СК України - якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і в зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23-х років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Згідно ст. 200 СК України - суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182 СК України. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків.

Відповідно до ст. 182 СК України - при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1. Стан здоров’я та матеріальне становище дитини; 2. Стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; 3. Наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків; 4. Інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно до ст. 191 ч. 1 СК України - аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

Відповідно до п. 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України N-3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного Кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» - обов’язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття ( незалежно від форми навчання) виникає за обов’язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв’язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу. Суд вважає, що відповідач працездатний і має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання повнолітньої доньки на період її навчання. В той же час, суд прийнявши до уваги: відносно невеликий розмір заробітної плати відповідача, стан його здоров’я, те, що він надає матеріальну допомогу батьку, своїй дружині ОСОБА_4. і її доньці ОСОБА_5 (з якими проживає разом однією сім’єю з 2000 року), вважає, що підлягають частковому задоволенню позовні вимоги ОСОБА_2 і з відповідача на її користь необхідно стягнути аліменти на період навчання щомісячно у розмірі 1/8 частини від його заробітку (доходу), у задоволенні іншої частини позовних вимог необхідно відмовити, у зв’язку з їх безпідставністю. Керуючись ст. ст. 182,191,199,200 СК України, п. 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України N-3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного Кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», ст. ст. 5. 6. 10.11,60,79,81,107,169,208-209,213- 215. 292,294 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, народився у с Никифорівка Артемівського району Донецької області, на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти на утримання повнолітньої доньки, яка продовжує навчання, у розмірі 1/8 частини від заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 9 грудня 2008 року, на період до досягнення нею 23-х річного віку і закінчення навчання, у задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути з ОСОБА_1, на користь держави: - 51 гривню за судовий збір і 7 гривень 50 копійок за затрати на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження до Артемівського міськрайонного суду Донецької області протягом 10-ти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація