Справа №2-204/2007 p.
ЗАОЧНЕ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2007 року
Автозаводський районний суд м. Кременчука в складі:
Головуючого судді - Плахотника Г.М.
При секретарі - Заніній О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОП „Флора" про стягнення заробітної плати та моральної шкоди
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом ОП „Флора", КП „Благоустрій Кременчука", виконкому Кременчуцької міської ради м. Кременчука про стягнення заробітної плати та моральної шкоди
При цьому позивач вказав, що з 10.10.2005 року по 13.01.2006 року працював на орендному підприємстві „Флора" в якості робітника будівельного цеху. При звільненні за власним бажанням, як цього вимагає ст. 116 КЗпП України, адміністрація підприємства не сплатила йому належний борг по заробітній платі в сумі 800 грн. Своєчасною невиплатою боргу по зарплаті відповідач завдав йому значної моральної шкоди, що виразилась в неможливості лікування членів сім"ї, розладу сімейних відносин, яку він оцінює в розмірі 1500 гривень.
В ході судового слухання позивач уточнив та доповнив позовні вимоги в зв"язку з наданням йому довідки про заборгованість по заробітній платі і просив суд стягнути з ОП „Флора" на його користь борг по заробітній платі 900 грн. 02 коп. та моральну шкоду в розмірі 1500 гривень.
Представник відповідача ОП „Флора" повторно в судове засідання не прибув по невідомій суду причині, про день слухання справи повідомлявся належним чином.
Представник третьої особи УЖКГ при вирішенні даного питання покладався на розсуд суду, в останнє судове засідання не прибув з невідомих суду причин, про день слухання справи повідомлявся належним чином.
Вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про необхідність часткового задоволення позову.
В судовому засіданні достовірно встановлено, що позивач ОСОБА_1з 10.10.2005 року по 13.01.2006 року працював на орендному підприємстві „Флора" в якості робітника будівельного цеху.
При звільненні за власним бажанням, як цього вимагає ст. 116 КЗпП України, адміністрація підприємства не сплатила позивачу належний борг по заробітній платі в сумі 900 грн. 02 коп., що підтверджується довідкою /а.с. 65/.
Тому суд вважає необхідним стягнути цю суму примусово з ОП „Флора" на користь позивача на підставі вимог ст. 238 КЗпП України.
Своєчасною невиплатою позивачу боргу по зарплаті відповідач завдав йому значної моральної шкоди, що виразилась в неможливості лікування членів сім"ї, розладу сімейних відносин.
Суд оцінює моральну шкоду в сумі 1000 гривень, яка має бути стягнута з відповідача на користь позивача ОСОБА_1. за ст.237-1 КЗпП України.
Суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь держави мито в розмірі 51 грн. та ЗО грн. - витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Таким чином, вважає суд, з ОП „Флора" має бути стягнуто на користь ОСОБА_1примусово борг по заробітній платі в сумі 900 грн. 02 коп., моральна шкода в розмірі 1000 гривень, а також судові витрати на користь держави в сумі 81 грн. на підставі вимог ст. 88 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 116, 237-1, 238 КЗпП України, ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212 ЦПК України, суд
Вирішив:
Позов ОСОБА_1до ОП „Флора" про стягнення заробітної плати та моральної шкоди - задовольнити частково.
Стягнути з орендного підприємства „Флора" на користь ОСОБА_1примусово борг по заробітній платі в сумі 900 грн. 02 коп., моральну шкоду в розмірі 1000 гривень, а всього 1900 грн. 02 коп.
Стягнути з орендного підприємства „Флора" на користь держави судові витрати : мито в розмірі 51 грн. та ЗО грн. - витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Автозаводський райсуд м. Кременчука.
В разі неподання заяви про апеляційне оскарження, рішення набирає чинності після закінчення десятиденного терміну з дня проголошення рішення, а в разі неподання апеляційної скарги - після закінчення двадцятиденного терміну.