Судове рішення #10910246

  

            ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                              ПОСТАНОВА

                                                      ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 "02" вересня 2010 р.                                                         Справа № 2а-2932/10/0970

 м. Івано-Франківськ  

          Івано-Франківський  окружний адміністративний суд у складі:

          Судді Лучко О.О.

          при секретарі: КруглійО.М.,

          за участю сторін:

представника позивача: Корній О.В.,

представника відповідача: не з"явився,

          розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

          за позовом:  Контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області,  вул. Василіянок, 48,м. Івано-Франківськ,76004      

          до відповідача:  Стратинської сільської ради,  вул. Шевченка, 1а,с. Стратин,Рогатинський район, Івано-Франківська область,77022

          про зобов'язання вчинити дії,-  

                                                              ВСТАНОВИВ:

          

18 серпня 2010 року контрольно–ревізійне управління в Івано-Франківській області звернулося до суду з адміністративним позовом до Стратинської сільської ради Рогатинського району про зобов”язання  виконати обов”язкові вимоги в частині стягнення з юридичної особи (орендаря землі) ТзОВ “Радалан Ленд”недопоступленої орендної плати в сумі 2957,94 грн.

Представник позивача позов підтримала, в судовому засіданні пояснила, що на виконання плану контрольно-ревізійної роботи на 4 квартал 2009 року контрольно-ревізійним відділом у Рогатинському районі було проведено ревізію складання та виконання бюджету Стратинською сільською радою за період з 01.07.2006 року по 01.10.2009 року. За наслідками перевірки складено акт від 21.10.2009 року № 380-21/15-15, яким виявлено ряд порушень фінансової дисципліни, зокрема порушення ст.15 Закону України “Про оренду землі”№161-Х1У від 06.10.1998р.: не проведено індексацію орендної плати, внаслідок чого за ревізійний період в сільський бюджет недопоступило орендної плати за оренду землі (сума індексації) 5 648,38 грн. Виявлені ревізією порушення частково усунено і кошти сплачено. Однак, станом на 13.08.2010 р. розмір індексації орендної плати  в сумі 2 957,94 грн. залишився невідшкодованим і несплаченим орендарем-ТзОВ “Радалан Ленд”. На підставі наведеного просила позов задовольнити та зобов”язати Стратинську сільську раду виконати обов”язкові вимоги в частині стягнення з юридичної особи ТзОВ “Радалан Ленд” недопоступленої орендної плати в сумі 2957,94 грн.

Представник відповідача у судове засідання не з”явився, подав суду заяву, в якій зазначив, що позов визнає повністю та просить справу розглядати без участі його представника.

Заслухавши позовну заяву, заяву представника відповідача, пояснення представника позивача, оцінивши та дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що за результатами проведеної контрольно-ревізійним відділом в Рогатинському районі Івано-Франківської області ревізії складання та виконання бюджету Стратинською сільською радою за період з 01.07.2006 року по 01.10.2009 року, що відображена в акті перевірки № 380-21/15-15 від 21.10.2009 року, виявлено ряд порушень. На підставі статтей 10, 14 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” прийнято висновок про порушення порядку фінансової дисципліни, а також направлено відповідачу  лист “Про усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження  і використання державної власності та фінансів”№ 380-14/268  від 03.11.2009 року з вимогами, зокрема: в п.6 “стягнути з юридичних осіб (орендарів землі) недопоступлену орендну плату в сумі 5648,38 грн. та пеню в сумі 62,46 грн.”.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно умов укладеного договору оренди землі від 05.05.2008 року орендар (“ТзОВ “Радалан Ленд”) прийняв від орендодавця (Стратинської сільської ради в особі сільського голови) в строкове платне користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення (невитребувані земельні паї) площею 113,3 га та відповідно до п.9 даного договору зобов»язаний вносити орендну плату у грошовій формі в розмірі 25 490 грн. в рік. Обчислення розміру орендної плати здійснюється з урахуванням індексів інфляції.

Однак, в порушення ст.15 Закону України “Про оренду землі”від 06.10.1998 року із змінами та доповненнями, відповідачем за вказаний вище період не проведено індексацію орендної плати, що призвело до недопоступлення 5648,38 грн. до бюджету.

16.12.2009 року за вих. №234/02-24 головою Стратинської сільської ради повідомлено контрольно-ревізійний відділ про усунення порушень законодавства, а листом №25/02-24 від 17.02.2010 року надано копії документів, що підтверджують часткову сплату заборгованості по орендній платі з юридичних осіб. Заборгованість в частині недопоступленої орендної плати з юридичної особи –ТзОВ “Радалан Ленд” в сумі 2 957,94 грн. залишилась несплаченою.

Відповідно до ст.11 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”N 2939-XII, від 26.01.1993 року плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія. Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби не частіше одного разу на календарний рік.

Відповідно до п.1 наказу Головного контрольно-ревізійного управління України №111 від 09.01.2001 року “Про затвердження Положення про Контрольно-ревізійні управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі” контрольно-ревізійні управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі є органами виконавчої влади, входять до складу державної контрольно-ревізійної служби в Україні і підпорядковуються Головному контрольно-ревізійному управлінню України. До складу Управління входять контрольно-ревізійні підрозділи (відділи, групи) в районах, містах, районах у містах, у тому числі міжрайонні контрольно-ревізійні відділи, створені в межах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя (п 1.3. даного положення).

Відповідно до п 2.1.даного положення  основним завданням управління є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в місцевих органах виконавчої влади, в органах місцевого самоврядування, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Відповідно до п 2.2.2 вищенаведеного положення управління організовує і здійснює державний фінансовий контроль та проводить у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, цільового та ефективного використання коштів державного та місцевих бюджетів, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Управління вживає в установленому порядку заходи для усунення виявлених під час державного фінансового контролю порушень законодавства, а саме: звертається до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів; у судовому порядку стягує у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами, за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства (п.2.2.5 даного положення).

Пунктом 3.1.9 згаданого положення передбачено право позивача пред'являти, у межах своєї компетенції, керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням законодавства. А також має право звертатись до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів (п.3.1.12 даного положення).

При цьому рішення управління, прийняті в межах його повноважень, є обов'язковими для виконання центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, а також громадянами (згідно п.8 положення).

Згідно ст.15 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов”язковими для виконання службовими особами суб”єктів, що ревізуються.  

Відтак, вимоги позивача про зобов”язання  виконати обов”язкові вимоги в частині стягнення з юридичної особи (орендаря землі) ТзОВ “Радалан Ленд”недопоступленої орендної плати в сумі 2957,94 грн. є правомірними.

Так, відповідно до ст.15 Закону України “Про оренду землі” однією з істотною умовою договору оренди землі є індексація орендної плати.

Як вбачається з договору оренди, укладеного між Стратинською сільською радою та ТзОВ «Радалан Ленд», обчислення розміру орендної плати здійснюється з урахуванням індексів інфляції. Даний договір укладений правомірно, однак відповідачем не проведено індексації орендної плати, а тому кошти в сумі 2957,94 грн. не поступили до місцевого бюджету, що є порушенням фінансової дисципліни.

Відповідно до вимог ст.24 Закону України “Про плату за землю”N 2535-XII від 03.07.1992р. грошова оцінка землі застосовується для економічного регулювання земельних відносин при укладанні цивільно-правових угод, передбачених законодавством України.

Відповідно до вимог ст.23 даного Закону грошова оцінка земельної ділянки проводиться Державним комітетом України по земельних ресурсах за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. Грошова оцінка земельної ділянки щороку за станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, порядок проведення якої затверджується Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України “Про проведення індексації грошової оцінки земель”N 783 від 12.05.2000р. визначений порядок проведення індексації грошової оцінки земель та зазначено, що грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення індексується станом на 1 січня поточного року на коефіцієнт, що визначається за формулою: Кі = [I - 10]: 100,де I - середньорічний індекс інфляції року, за результатами якого проводиться індексація. Якщо значення Кі не перевищує одиниці, індексація не проводиться.

Таким чином, оскільки відповідачем даний порядок не був дотриманий, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про зобов”язання Стратинської сільської ради Рогатинського району виконати обов”язкові вимоги в частині стягнення з юридичної особи (орендаря землі) ТзОВ “Радалан Ленд” недопоступленої орендної плати в сумі 2957,94 грн. підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.51 КАС України відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково. Якщо ці дії не суперечать закону або не порушують чиї-небудь права, свободи та інтереси, суд приймає відмову від позову.  Згідно ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Оскільки відповідач визнав позов, такі його дії не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи та інтереси, суд приймає визнання позову відповідачем.

За змістом ст.19 Конституції України органи державної влади та  органи  місцевого  самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи вищенаведене, а також те, що відповідач визнав позов повністю, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 86, 112, 136, 158-163, 167  Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-   

                                                        ПОСТАНОВИВ:

  Позов задовольнити повністю.

      Зобов"язати Стратинську сільську раду виконати обов"язкові вимоги контрольно-ревізійного відділу у Рожнятівському районі в частині стягнення з ТзОВ "Радалан Ленд" недопоступленої орендної плати (індексації) в сумі 2 957,94 грн.          

         Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

           Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її отримання.

 Постанова набирає законної сили в порядку і строки визначені ст.254 КАС України.

          

          Суддя:                                                                      Лучко О.О.

          

          Постанова складена в повному обсязі 07.09.10 року.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація