Судове рішення #10906696

 

Справа № 2-725/2010 р.

  Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ  

                   17 червня   2010 року                                               смт. Краснокутськ

 Краснокутський районний суд Харківської області в складі:

головуючого              –   Каліберди В.А.

з участю секретаря    –   Пушкар І.М.,

 розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в смт. Краснокутськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мурафської сільської ради Краснокутського району Харківської області, ОСОБА_2 про визнання права власності на домоволодіння в порядку спадкування,-  

 в с т а н о в и в :

20 травня 2010 року  ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Мурафської сільської ради Краснокутського району Харківської області, ОСОБА_2 про визнання права власності на домоволодіння в порядку спадкування.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка  зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати – ОСОБА_3 За життя матір”ю був зроблений заповіт, згідно якого вона заповідала позивачці та ОСОБА_2 житловий будинок  з господарськими будівлями, що розташований по АДРЕСА_1 та грошові вклади, які зберігаються на рахунках  в ВАТ „Ощадбанк”. З приводу прийняття спадщини позивачка звернулася до нотаріальної контори, але в частині спадкування домоволодіння їй було відмовлено, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на будинок. Викладені обставини змусили позивачку звернутися до суду з вказаним позовом.

 У попередньому судовому засіданні  представник  позивача за довіреністю підтримала заявлені позовні вимоги та прохала суд їх задовольнити.

Відповідачі – ОСОБА_2 та представник Мурафської сільської ради у   попереднє судове засідання не з”явилися, однак надали до суду заяви, в яких позов визнали та прохали суд слухати справу у їх відсутність.

             Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення по справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України, згідно якої у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.  

Суд, заслухавши пояснення представника позивачки, дослідивши письмові докази, з”ясувавши обставини справи, прийшов до наступного.  

  

Матеріалами справи встановлено, що мати позивачки - ОСОБА_3, проживала в АДРЕСА_1. Як вбачається з довідки виконавчого комітету Мурафської сільської ради № 816 від 17 травня 2010 року, згідно записів по господарської книги № 9 особовий рахунок № 732, дане домоволодіння числиться за нею. Будинок збудований у 1958 році.  

 ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла, що підтверджується  свідоцтвом про смерть, серії НОМЕР_1, виданим 11 березня 2009 року Мурафської сільської ради Краснокутського району Харківської області.  Після її смерті відкрилась спадщина, до складу якої входить вказаний житловий будинок.

 За життя ОСОБА_3 було складено заповіт, згідно якого вона заповідала житловий будинок з надвірними будівлями в рівних долях ОСОБА_1 та ОСОБА_2  

 ОСОБА_2 відмовляється від своєї частини спадщини на користь позивачки, про що свідчить її заява, оглянута в судовому засіданні.  

 Крім того, в судовому засіданні встановлено, що оформити спадщину   через нотаріальну контору неможливо, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на домоволодіння. Свідченням того, що вищевказаний будинок належав  ОСОБА_3 є  записи  в погосподарській книзі Мурафської сільської ради. Юридично  право власності на домоволодіння  мати позивачки не оформила, оскільки була людиною похилого віку та за станом здоров”я не мала змоги з”явитися у відповідні інстанції для вирішення вказаного питання. Однак, на даний час ніхто не має ніяких претензій з приводу того, що будинок з господарськими будівлями належали ОСОБА_3, і вона, як власник розпорядилася належним їй майном, що не порушує вимог цивільного законодавства.  

 

 Як передбачає ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за законом або заповітом.

 В силу ст. 1235 ЦК України, заповідач може призначити своїми спадкоємцями  або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього  з цими особами сімейних, родинних відносин...

 Згідно ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.        

      Таким чином, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню в повному обсязі, так як вона надала суду достатньо доказів на підтвердження своїх вимог, а визнання відповідачами позову не суперечить закону та не порушує права та законні інтереси третіх осіб.  

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 1235, 1223 ЦК України, ст. ст. 130, 174 ЦПК України, суд,

 в и р і ш и в  :

 Позов ОСОБА_1  –  з а д о в о л ь н и т и.

Визнати за  ОСОБА_1 право приватної власності  на  житловий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться по АДРЕСА_1, в порядку спадкування за заповітом після ОСОБА_3, яка  померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

 

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Краснокутський районний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20-днів апеляційної скарги,   або в порядку   ч.4 ст.295 ЦПК України.

суддя – підпис

з оригіналом вірно

рішення набрало законної сили 28 червня 2010 року.

  СУДДЯ                                                 В.А. КАЛІБЕРДА  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація