Справа № 2-0-33/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
4 червня 2010 року Краснокутський районний суд Харківської області в складі : головуючого – В.А. Каліберди
з участю секретаря – І.М. Пушкар,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Краснокутськ Харківської області заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа - Краснокутська селищна рада, -
в с т а н о в и в :
15 квітня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою, в якій прохав суд встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_2 являється матір”ю ОСОБА_3, а йому доводиться бабусею.
В обґрунтування своїх вимог заявник зазначив, що ОСОБА_2 померла протягом 1941-1945 років, точна дата її смерті невідома, оскільки ніяких документів, які б підтверджували даний факт немає, а книги реєстрації актів про смерть за 1941-1945 роки по смт. Краснокутськ збереглися частково. За життя вона мешкала в АДРЕСА_1. Даний будинок належав їй на праві приватної власності. ОСОБА_2 мала двох доньок – ОСОБА_4 та ОСОБА_3. ОСОБА_4, яка є матір”ю заявника, померла після Великої Вітчизняної війни. ОСОБА_3, яка доводиться заявникові тіткою, померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Після смерті матері вона залишилась проживати в її будинку, але до нотаріальної контори з приводу отримання свідоцтва про право на спадщину не зверталася. Документів, які б підтверджували ступінь родинного зв”язку між заявником, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 не збереглося. На даний час ОСОБА_1 виявив намір успадкувати майно, що залишилося після смерті ОСОБА_2, так як він являється її єдиним спадкоємцем, що і змусило його звернутися до суду з вказаною заявою.
У відкритому судовому засіданні представник заявника за довіреністю підтримав вимоги, викладені у заяві та прохав їх задовольнити.
Представник заінтересованої особи у відкрите судове засідання не з”явився, однак надав до суду заяву, в якій проти встановлення факту родинних відносин між ОСОБА_2, ОСОБА_3 та заявником не заперечував та прохав суд слухати справу у його відсутність
Суд, заслухавши пояснення представника заявника, дослідивши письмові докази, повно та всебічно з”ясувавши обставини справи, прийшов до наступного.
В судовому засіданні було встановлено, що заявник ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в смт. Краснокутськ Харківської області. Перші роки свого життя він проживав по АДРЕСА_1 разом зі своєю матір”ю, тіткою та бабою.
Даний будинок, як вбачається зі свідоцтва про право власності, виданого Богодухівським бюро технічної інвентаризації 13 вересня 1960 року, належав бабі позивача – ОСОБА_2, яка померла в роки Великої Вітчизняної війни. Точна дата її смерті невідома, оскільки свідоцтво про смерть не збереглося, а книги реєстрації актів про смерть за 1941-1945 роки по смт. Краснокутську збереглися частково, що підтверджується Повним витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису цивільного стану.
Після смерті ОСОБА_2, в будинку залишилась проживати тітка заявника – ОСОБА_3, про свідчать довідки Краснокутської селищної ради за № 578, № 577 від 13 березня 1953 року та власноруч написана автобіографія ОСОБА_3, оглянута в судовому засіданні.
Як вбачається зі свідоцтва про смерть, серії НОМЕР_1, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Краснокутського районного управління юстиції Харківської області від 10 липня 2009 року, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Краснокутськ.
Судом також з”ясовано, що заявник, який останнім часом проживає в м. Лохвиця Полтавській області, постійно приїздив до ОСОБА_3, доглядав за нею, допомагав по господарству, а коли вона померла, організовував похорони, бо інших родичів ОСОБА_3 не мала.
В судовому засіданні також досліджені письмові пояснення свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_5, які через свій похилий вік та незадовільний стан здоров”я не можуть з”явитися в судове засідання. Свідки пояснили, що проживали по сусідству з родиною заявника, та підтвердили, що ОСОБА_2, яка померла в роки Великої Вітчизняної війни була матір”ю ОСОБА_3 та бабусею ОСОБА_1, а ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 доводиться ОСОБА_1 тіткою.
Встановлення факту родинних відносин необхідно заявникові для звернення до нотаріальної контори з приводу прийняття спадщини.
У відповідності з п.5 ч.2 ст.234 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно п.1 ч.1 ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Таким чином, на підставі встановлених в судовому засіданні фактів та відповідних їм правовідносин, суд приходить до висновку, що вимоги заявника підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212 - 215, 218, 234, 256 ЦПК України, суд ,-
в и р і ш и в :
Заяву ОСОБА_1 - з а д о в о л ь н и т и .
Встановити факт, що ОСОБА_2, яка проживала по АДРЕСА_1, та померла в період часу з 1941 по 1945 роки, була матір”ю ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та бабою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженця смт. Краснокутськ Харківської області.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Краснокутський районний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20-днів апеляційної скарги, в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
СУДДЯ В.А. КАЛІБЕРДА