Судове рішення #10898609

       Справа № ц-7-170/10 року

                                                                                     РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

23 березня 2009 року                             м. Миколаїв

Центральний районний суд м. Миколаєва у складі:

головуючого –                             судді Подзігун Г.В.

при секретарі –                             Майстренко О.М.,

з участю представника позивача –                                                Кравченко Н.В.,

відповідача –                                                                                    ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Сведбанк» до ОСОБА_2 про стягнення боргу за кредитним договором, -

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В :

Відкрите акціонерне товариство «Сведбанк» звернулося до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості за кредитним договором від 14.06.2006 року в сумі 42736 грн. 43 коп.,  посилаючись на порушення боржником грошових зобов’язань за вищевказаним кредитом.

Представник позивача у судовому засіданні вимоги позову підтримала у повному обсязі.

Відповідач у судовому засіданні вимоги позову не визнав та суду пояснив, що даний договір  він не укладав, гроші не отримував, оскільки кредитний договір підписаний невідомою йому особою від його імені.

Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши докази, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

На підставі статуту відкритого акціонерного товариства «Сведбанк» (нова редакція), затвердженого рішенням позачергових загальних зборів акціонерів АКБ «ТАС-Комерцбанк», протоколом № 26 від 15 жовтня 2007 року Акціонерний комерційний банк «ТАС-Комерцбанк» змінив своє найменування на Відкрите акціонерне товариство «Сведбанк», який виступає правонаступником по всіх правах та зобов’язаннях АКБ «ТАС-Комерцбанк».

Як вбачається з наданого кредитного договору, 14 червня 2006 року між акціонерним комерційним банком  «ТАС–Комерцбанк» та ОСОБА_2 був укладений договір відповідно до умов якого позивач надав ОСОБА_2  кредит у розмірі 17560 грн. 00 коп., зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 0,01 % річних, строком до 14 червня 2008 року.

Згідно п. 2.1.1. вищевказаного кредитного договору погашення кредиту та сплата процентів за попередній місяць здійснюється шляхом фіксованих (Ануїтетних) платежів у сумі 731 грн. 67 коп., у встановлений договором термін – 20 числа кожного місяця.

В свою чергу, відповідач належним чином умови договору не виконав, внаслідок чого виникла заборгованість у сумі  42 736 грн. 43 коп.

Між тим, відповідно до наданого  висновку експерта від 24 липня 2009 року за №1301, рукописний текст та підпис в графі «Підпис» у заяві на ім’я директора відділення №1 МФ АКБ «ТАС-Комерцбанк» Старих Л.Б. від імені ОСОБА_2 від 12.06.2006 року виконані не ОСОБА_2, а іншою особою, підписи у графі «Клієнт» в кредитному договорі №002/0606/52-205 від 14.06.2006 року від  імені ОСОБА_2 також виконані не ОСОБА_2, а іншою особою.

Крім того, відповідно до довідки УМВС України в Миколаївській області, в ході проведення перевірки було встановлено, що невстановлена особа, надавши паспорт на ім’я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уклала з МФ ВАТ «Сведбанк» від його імені вищевказаний кредитний договір на суму 18000 грн.

На підставі вищевикладеного, у відповідності до вимог ст. 526, 530, 536, 611 ЦК України, суд,  приходить до висновку про необґрунтованість вимог позивача, оскільки вищевказаний договір ОСОБА_2 з ВАТ «Сведбанк» не укладався.

В силу ст.ст. 81, 88 ЦПК України судові витрати сплачені при подачі позову.

Керуючись ст. 526, 530, 536, 611 ЦК України,  ст. 10, 60, 147, 212 – 215, 224-226 ЦПК України, суд, -

             В  И  Р  І  Ш  И  В :

У задоволенні позову Відкритого акціонерного товариства «Сведбанк» до ОСОБА_2 про стягнення боргу за кредитним договором - відмовити.

     Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано позивачем до апеляційного суду Миколаївської області через Центральний районний суд м. Миколаєва протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Миколаївської області через Центральний районний суд м. Миколаєва протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                      Г.В.Подзігун

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація