АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц – 10438/ 10 Головуючий по 1-й інстанції:
Хіль Л.М.
Суддя-доповідач: Пилипчук Л.І.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2010 року м.Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області у складі:
головуючого : судді Макарчука М.А.,
суддів : Пилипчук Л.І., Дряниці Ю.В.,
при секретарі: Лимар О.М.,
за участю: представника позивача Визір О.А., відповідача ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на рішення Октябрського районного суду м.Полтави від 17 червня 2010 року
по справі за позовом Міського комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» до ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію,-
за зустрічним позовом ОСОБА_4 до Міського комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» про неправомірне нарахування оплати за теплопостачання,-
в с т а н о в и л а:
Рішенням Октябрського районного суду м.Полтави від 17 червня 2010 року стягнуто з ОСОБА_4 на користь міського комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» 4012,88грн. в рахунок погашення заборгованості за надані послуги, 30 грн. витрат на ІТЗ розгляду справи.
В задоволенні зустрічного позову ОСОБА_4 відмовлено.
Стягнуто з ОСОБА_4 на користь держави 102грн. судового збору та 30грн. витрат на ІТЗ розгляду справи.
В апеляційній скарзі ОСОБА_4, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, прохав рішення скасувати. Вважав, що позивач безпідставно нараховує плату за період неопалювального сезону, коли послуги не надаються. Крім того посилається на відсутність договору з позивачем про надання послуг теплопостачання.
Заслухавши доповідь судді. пояснення осіб, які брали участь у розгляді спарви, перевіривши доводи апеляційної скарги. колегія суддів приходить до висновку про її відхилення з наступних підстав.
Районним судом встановлено, що відповідач проживає у АДРЕСА_1, куди позивач надає послуги з теплопостачання. Відповідно до «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою КМ України №630 від 21.07.2005 року, споживач зобов»язаний оплачувати спожиті послуги не пізніше 10 числа наступного за розрахунковим місяця.
З особового рахунку вбачається, що ОСОБА_4 з 01.06.2007р. має заборгованість по оплаті за опалення, яка на 1.03.2010р. складає 4012,88грн./а.с.20/ За таких обставин районний суд на законних підставах виніс рішення про стягнення зазначеної суми заборгованості.
Доводи відповідача про ненадання позивачем послуг з опалення у період з травня по жовтень 2007 року та безпідставність нарахування плати в цей період , - спростовуються рішеннями виконавчого комітету Полтавської міської ради за 2007-2009 роки «Про встановлення тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і підогріву води Міському комунальному підприємству» відповідно до яких споживачу ОСОБА_4 нараховувалася по тарифу, встановленому за 1 кв.м. опалювальної площі в місяць протягом року, а не протягом опалювального періоду./а.с.5/
Відповідно до ч.1 статті 509 ЦК України правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов»язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію, зокрема надати послуги, сплатити гроші, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов»язку, - є зобов»язанням. відповідно до ст..526 ЦК України зобов»язанян має виконуватися належним чином.
Відсутність письмового договору з надання послуг теплопостачання не звільняє споживача послуг від обов»язку їх оплати, оскільки між сторонами фактично існують зобов»язання.
Статтями 20,21 Закону «Про житлово-комунальні послуги» визначені обов»язки споживача та виконавця житлово-комунальних послуг. Зокрема, обов»язком споживача є укладення договору на надання житлово-комунальних послуг, підготовленого виконавцем на основі типового договору, а також оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом, а обов»язком виконавця – надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договору, а також підготовка та укладення зі споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором. Таким чином, укладення договору про надання послуг з теплопостачання є обов»язком обох сторін : споживача і виконавця.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку про те, що районний суд ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, підстав для його скасування або зміни не встановлено, тому апеляційна скарга підлягає відхиленню.
Керуючись ст.ст.303, 304, 307. 308, 314, 415 ЦПК України, колегія суддів,-
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 відхилити, а рішення Октябрського районного суду м.Полтави від 17 червня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 20 днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.
СУДДІ: