Справа №2-7-3274/10р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2010 року м. Миколаїв
Центральний районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого – судді Подзігун Г.В.
при секретарі – Майстренко О.М.,
за участю представника відповідача Дриги Р.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Миколаївської міської ради про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, визнання права власності в прядку спадкування, –
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернулася до суду із позовом до Миколаївської міської ради про встановлення факту належності ОСОБА_2 та ОСОБА_3, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1, договору купівлі-продажу 30/100 частин домоволодіння з відповідною частиною господарських та побутових будівель та споруд, що розташовані по АДРЕСА_1, який посвідчений 04.11.1972 року Першою Миколаївською державною нотаріальною конторою за р. № 4-3133 та зареєстрований КП ММБТІ 16.01.1973 року за р. № 493, посилаючись на помилку нотаріуса при написанні прізвищ покупців. Крім того позивачка просила про визнання за нею права власності на 30/200 частин домоволодіння з відповідною частиною господарських та побутових будівель та споруд АДРЕСА_1, які прийняті в прядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.
Позивачка у судове засідання не з’явилася, надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, вимоги позову підтримала.
Представник відповідача у судовому засіданні вимоги позову визнав.
Треті особи ОСОБА_4 та ОСОБА_5 до суду не з’явилися, надали суду заяви про розгляд справи за їх відсутності, вимоги позову підтримали.
Ухвалою суду справа розглянута за відсутністю позивачки та третіх осіб, оскільки у справі достатньо даних про права та взаємини сторін.
Вислухавши пояснення представника відповідача, вивчивши доводи позову та дослідивши письмові докази, судом встановлені наступні факти та відповідні ним правовідносини.
Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 перебували у зареєстрованому шлюбі.
Відповідно до Договору купівлі-продажу від 04.11.1972 року ОСОБА_2 та ОСОБА_3 придбали 30/100 частин домоволодіння з відповідною частиною господарських та побутових будівель та споруд АДРЕСА_1.
У вказаному договорі прізвища покупців помилково вказані як «ОСОБА_2» та «Смоліньский» замість вказаних в їх паспортах прізвищ ОСОБА_2 та ОСОБА_2.
У відповідності до п.6 ч.1 ст.256 ЦПК України, суд встановлює факт належності правовстановлюючого документу особі, прізвище якої, що зазначене в правовстановлюючому документі, не збігається з прізвищем та ім’ям особи, зазначеним в паспорті, свідоцтві про народження (смерть).
Тому суд вважає, що факт належності ОСОБА_2 та ОСОБА_3, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1, договору купівлі-продажу 30/100 частин домоволодіння з відповідною частиною господарських та побутових будівель та споруд АДРЕСА_1, посвідчений 04.11.1972 року Першою Миколаївською державною нотаріальною конторою за р. № 4-3133, зареєстрованого КП ММБТІ 16.01.1973 року за р. № 493, є підтвердженим.
Згідно вимог ч.1 ст.357 ЦК України частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом. Таким чином після укладення даного договору, кожному із співвласників стало належати по 30/200 частин вищевказаного домоволодіння.
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 помер та після його смерті відкрилася спадщина у вигляді 30/200 частин домоволодіння з відповідною частиною господарських та побутових будівель та споруд АДРЕСА_1, які прийняті позивачкою, оскільки вона своєчасно звернулася із заявою про прийняття спадщини, проте у видачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено, оскільки прізвища спадкодавця не співпадало із прізвищем власника вказаної частки нерухомого майна.
Інших спадкоємців після смерті ОСОБА_6, крім позивачки немає.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, у відповідності до пункту 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008 року, свідоцтво про право на спадщину видається державним нотаріусом за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством.
За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права власності на спадщину судовому розглядові не підлягають. Однак, як вбачається із матеріалів справи, 14.04.2010 року державним нотаріусом Першої Миколаївської державної нотаріальної контори Ткаченко Ю.Г., винесена Постанова про відмову в вчиненні нотаріальних дій, тому порушене право позивачки може бути поновлено лише у судовому порядку.
На підставі вищевикладеного, у відповідності до вимог ст.ст. 1261, 1268, 1270 ЦК України, ст.328 ЦК України, суд дійшов висновку, що за позивачкою необхідно визнати право власності на 30/200 частин домоволодіння з відповідною частиною господарських та побутових будівель та споруд АДРЕСА_1, які прийняті в прядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.
Таким чином, вимоги позову обґрунтовані та підлягають задоволенню.
У відповідності зі ст.ст. 81, 88 ЦПК України судові витрати сплачені при подачі позову.
Керуючись ст. ст. 14, 209, 212-215 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_2 до Миколаївської міської ради про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, визнання права власності в прядку спадкування – задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_2 та ОСОБА_3, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1, договору купівлі-продажу 30/100 частин домоволодіння з відповідною частиною господарських та побутових будівель та споруд АДРЕСА_1, посвідчений 04.11.1972 року Першою Миколаївською державною нотаріальною конторою за р. № 4-3133, зареєстрованого КП ММБТІ 16.01.1973 року за р. № 493.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 30/200 частин домоволодіння з відповідною частиною господарських та побутових будівель та споруд АДРЕСА_1, які прийняті в прядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.
Рішення може бути оскаржене через суд першої інстанції до апеляційного суду Миколаївської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів.
СУДДЯ Г.В.ПОДЗІГУН